Mid Season Sale | Sutaupykite iki 40% →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

5 išbandyti patarimai, kaip dirbti iš namų efektyviau

Kurį laiką tai buvo tikrai smagu. Dienos rutiną ofise pakeitė darbas iš lovos, o oficialius marškinius – pižama. Tačiau ilgainiui galima pastebėti, kad diena prabėga prie televizoriaus, o vakare skubame užbaigti nebaigtus darbus. Kad darbas namuose nevargintų, o efektyvumas išliktų toks pats, svarbu pritaikyti keletą darbo namuose taisyklių. Todėl paprašėme kolegų pasidalinti patarimais, kaip mėgautis darbu namuose ir išlaikyti efektyvumą, galbūt ir jūs rasite ko pasimokyti.

1. Apgudraukite savo smegenis

Nustatykite žadintuvą tuo pačiu laiku, kai ėjote į darbą. Nors diena, praleista su pižama, skamba viliojančiai, nesusigundykite. Keliantis tuo pačiu metu smegenys bus pasiruošusios darbui. Apsirenkite patogiais laisvalaikio drabužiais ir pasiruoškite gerus pusryčius, o tada įsikurkite savo darbo kampelyje namuose. Tai duos signalą jūsų smegenims, kad darbo diena prasidėjo ir tai nėra nenumatytos atostogos namuose.

Aš laikausi savo įprastos dienos rutinos.
Atsibundu 5:30, mankštinuosi, maudausi po šaltu dušu, dažausi, medituoju, einu pasivaikščioti su šunimi ir tada 8:00 sėdu prie kompiuterio.

Silvija, prekės ženklo vadovė

Pradėkite nuo sunkiausios dienos užduoties. Jei mūsų laukia sunki ar nemaloni užduotis, dažniausiai ją atidedame ir keliame sau nereikalingą stresą. Taigi kiekvieną rytą patikrinkite savo planuoklį, kad sužinotumėte, kokios užduotys jūsų laukia, ir pradėkite nuo sunkiausių.

Nuolatinė kasdienybė gali sukelti nuobodulį ar liūdesį, tad jei galite, kiekvieną dieną planuokite šiek tiek kitaip. Praleiskite pirmadienį skambindami, antradienį planuodami ateities darbus, trečiadienį pasilepinkite pietumis gamtoje ar susitinkant su drauge ir pan. Laikui bėgant pamatysite, kad įvairovė dirbant iš namų įkvepia!

Namuose galite pasijausti vieniši, todėl palaikykite ryšį su kolegomis. Apsvarstykite situacijas, kai bendrame pokalbyje kolegoms geriau siųsti el. laišką ar žinutę, o kada efektyviausiai problemą galima išspręsti paskambinus. Puikus darbo kolektyvas – viena dažniausių priežasčių, kodėl mėgstame eiti į darbą, todėl pasirūpinkite gera atmosfera net ir dirbdami nuotoliniu būdu.

2. Ideali darbo aplinka

Jums nereikia viso biuro namuose, užtenka mažos, jaukios vietos, kurią galite vadinti savo kampeliu. Rašomasis stalas ir darbo kėdė, o gal tiesiog palangė su minkštomis pagalvėmis? Galbūt paaiškės, kad geriausiai dirbate stovėdami ir darbo vieta taps virtuvėje esantis baro stalas?

Darbas namuose turi savo privalumų. Savo namų ofisą galite pritaikyti sau. Dirbant su krūva kolegų toje pačioje patalpoje dažnai kyla nesutarimų dėl oro kondicionieriaus, triukšmo ar tvarkos. Bet dabar sprendžiate patys, kokie kvapai, muzika ir dekoracijos dominuos jūsų namų ofise.

Jei norite investuoti į biuro įrangą, investuokite į geros kokybės ausines ir muzikos grotuvą. Tinkamos muzikos pasirinkimas padės išlaikyti motyvaciją ir susikaupimą.

Nusipirkau grotuvą ir plokštelę. Darbe nuolat klausau muzikos. Tai puikus būdas atrasti naujų atlikėjų ir grįžti prie mėgstamų dainų.

Teresa, el. pašto rinkodaros specialistė

Paruoškite visus įrangai reikalingus laidus taip, kad galėtumėte akimirksniu prijungti viską, ko reikia prie nešiojamojo kompiuterio. Kad tai būtų lengviau, kabelius galite sužymėti etiketėmis: spausdintuvo, klaviatūros ir kt. Turėkite po ranka įkroviklius visiems savo įrenginiams. Galite juos tvarkingai laikyti vienoje laikymo dėžutėje, kad stalas visada išliktų tvarkingas.

Monitorius turi būti akių lygyje. Jei žiūrint į ekraną jaučiate, kad reikia nuleisti galvą, po ekranu padėkite keltą knygų. Jūsų stuburas jums padėkos.

3. Būkite pasiruošę susitikimams

Visada ateikite į susitikimą šiek tiek anksčiau ir įsitikinkite, kad jūsų kamera ir mikrofonas veikia. Tai galite patikrinti patys, pavyzdžiui, kompiuteryje atidarę fotoaparato programą arba patys atlikdami bandomąjį skambutį (kai kurios programos leidžia šią parinktį).

Susitikimams visada renkuosi gana tvarkingą namų kampelį, kad už jo būtų gražus fonas. Paprastai kadre galite pamatyti augalus, paveikslus ir dekoracijas.

Veronika, pirkimų specialistė

Vaizdo skambučiams labai svarbus tinkamas apšvietimas, todėl nesėdėkite prie lango. Šviestuvas su gaubtu suteiks veidui reikiamo švelnumo. Balta šviesa taip pat padės susikaupti ir pagerinti nuotaiką.

Kalbėdamasi su kolegomis visuomet įsijungiu ant darbo stalo esančią lempą. Vaizdas ekrane iš kart tampa ryškesnis.

Gabrielė, turinio kūrėja

4. Venkite visų namie tykančių pagundų

Niekas nenurodo, ką ir kada daryti. Niekas nemato, kad žiūrite kitą mėgstamo serialo seriją per „Netflix“, ir niekas negali patikrinti, ar dirbate efektyviai. Kaip išvengti šių saldžių pagundų?

Jei įmanoma, naudokite naršyklę „incognito" režimu. Taip nebus taip paprasta kas minutę tikrinti savo socialinius tinklus, o slapukai nenubaus už tai, kad per vakarykštę apsipirkimo karštinę į krepšelį įsidėjote žvakių ir lempučių. Telefoną atidėkite į šalį ir patikrinkite tik kas kelias valandas.

Didžiausia problema, kad ir aš, ir mano draugas dirbame iš namų. Gyvename 27 kv. m. bute, todėl pakaitomis dalinamės rašomuoju stalu ir sofa. Bet mes niekada nedirbame iš lovos! Ji skirta miegui, o ne darbui. Ten esame mažiau produktyvūs ir pasyvesni. Jau nekalbant apie skaudančią nugarą.

Karina, pirkimų specialistė

Jūsų darbui taip pat gali trukdyti kiti šeimos nariai, kurie dažnai nesuvokia, kad dirbate, o ne atostogaujate. Aiškiai pasakykite jiems, kada jie gali jus trikdyti ir kada jums reikia tylos. Ir nedelsdami padalinkite kasdienius darbus, tokius kaip valymas ir maisto gaminimas. Kai kuriems žmonėms patogiau darbo krūvį derinti su nedideliais namų ruošos darbais. Pavyzdžiui, skirkite 45 minutes atsakyti į el. laiškus, o tada 5 minutes pakabinti skalbinius.

Dėl susiklosčiusios situacijos su draugu nusprendėme persikraustyti ir gyventi kartu. Puiku, kai kas nors gali pagaminti pietus ar išvirti kavos.

Aneta, klientų aptarnavimo specialistė

Darbo diena turi turėti aiškią pabaigą. Dienos pabaigoje išjunkite nešiojamąjį kompiuterį ir eikite pasivaikščioti ar užsiimti joga. Jei turite vieną kompiuterį ir darbui, ir pramogoms, galite naudoti du skirtingus vartotojo profilius, kad atskirtumėte darbo ir poilsio laikotarpius.

5. Nesidrovėkite rūpintis savimi ir išlaikykite humoro jausmą

Galbūt jau retkarčiais dirbote namuose, o gal tai pirmoji jūsų patirtis, ir dabar aiškiai suprantate, ko jums trūksta, kad darbas namuose būtų atliktas efektyviai? Nebijokite paprašyti darbdavio patogios kėdės, išorinės klaviatūros ar antro monitoriaus. Pamirškite drovumą. Daugelis įmonių ir darbdavių taip pat stengiasi prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų ir užtikrinti savo darbuotojų patogumą.

Kartais per vaizdo konferenciją į duris paskambins kurjeris, kartais kolegos klaviatūra vaikščios katė, o kartais visai nenorėsite vadovautis mūsų patarimais ir darbo diena atrodys visai nedarbingai. Viskas gerai. Nebūkite per griežti sau ir kitiems. Ne viskas visada einasi pagal planą, bet svarbu į tai žiūrėti su humoru. Drąsiai prisipažinkite, kad šiandien dar nesusišukavote ir kiekvieną kolegą pasistenkite pasveikinti su šypsena.

Kolegoms siunčiu juokingus video arba klausiu, kaip jiems šiandien sekasi. Kartais po darbo pasikalbame prie vyno taurės.

Marta, žurnalo redaktorė

Viskas ko reikia patogiam ir stilingam ofisui namuose.