15% nuolaida viskam su kodu GIMTADIENIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

15% nuolaida viskam su kodu GIMTADIENIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių

Dizainerė pataria: kaip sutvarkyti nedidelį vonios kambarį

KATEŘINA CHOUROVÁ • VASARIO 1

Įrengti mažą vonios kambarį paprastai nėra taip sudėtinga kaip gali atrodyti. Viskas, ko reikia, yra keletas patikrintų patarimų ir gudrybių, ir jau netrukus galėsite mėgautis savo kūno ir sielos oaze.

Architektė Alexandra Peacock-Meier dalinasi patarimais, kaip sukurti oazę pasitelkiant tinkamus aksesuarus, dekoracijas ir tekstilę.

Dažniausios klaidos įrenginėjant nedidelį vonios kambarį

Alexandra: Žmonės renkasi tokias plyteles, kurios optiškai sumažina erdvę. Jos būna arba per tamsios, arba per didelės. Tokios plytelės puikiai tinka dideliame vonios kambaryje, tačiau mažame, jos dar labiau sumažina erdvę.

Per daug raštuoto paviršiaus taip pat yra dažna klaida. Jei mėgstate raštus ir nenorite jų atsisakyti, rinkitės juos arba ant sienos, arba ant grindų. Niekada ant abiejų paviršių iš karto – kitaip vonios kambario erdvė sumažės.

Kita klaida yra ventiliacijos trūkumas. Dėl to vonioje kaupiasi drėgmė ir susidaro pelėsis.

Taigi kaip galime bent vizualiai padidinti erdvę?

Alexandra: Kaip ir minėjau aukščiau, didelės, raštuotos plytelės gali vizualiai sumažinti erdvę, tačiau pasirinkę šviesių neutralių atspalvių plyteles, erdvę padidinsite.

Kitas patikrintas būdas vizualiai padidinti erdvę yra veidrodis (ne tik virš kriauklės). Pakabinkite jį per visą kambario plotį.

Mažoje vonioje būtina laikytis tvarkos ir atsisakyti nereikalingų daiktų. Praktiški ir dailūs kabliukai gali tarnauti ne tik kaip praktiškas, bet ir žavus akcentas.

Didesnės erdvės iliuziją galite sukurti ir pasirinkę tinkamą furnitūrą – sienoje montuojami praustuvo maišytuvai ir dušo maišytuvai su paslėptu korpusu yra patikrintas būdas padidinti nedidelį vonios kambarį.

Mažiau yra daugiau. Nedideliame vonios kambaryje rinkitės vienspalvę spalvų paletę.

Ar galima vonios kambaryje be plytelių naudoti betonines plokštes arba vandeniui atsparius tapetus? Kokia jūsų patirtis?

Alexandra: Jie neabejotinai papildo vonios kambario stilių, tereikia atkreipti dėmesį į medžiagą ir raštą. Mažiau yra daugiau. Vienspalviame interjere rinkitės mažiau raštų.

Jau keletą metų dirbu užsienyje ir pastebiu, kad vis daugiau žmonių renkasi vonios tapetus ar plokštes. Todėl dažnai siūlau plyteles klijuoti tik aplink vonią, praustuvą ir duše.

Renkantis tiek vonios tapetus, tiek plokštes, reikia atkreipti dėmesį į jų atsparumą vandeniui.

Kiti patarimai ir gudrybės, kurie sukurs komfortą mažame vonios kambaryje

Alexandra: Jei turite galimybę, rinkitės atvirą praustuvo spintelę su viena lentyna, kurioje galėsite laikyti sulankstytus švarius rankšluosčius.

Tačiau jei naudojate bent kelis rankšluosčius vienu metu, vietos sutaupysite naudodami kabliukus ant vonios durų.

Ant sienos galite pakabinti vieną įspūdingą detalę, pavyzdžiui, ryškų paveikslą, nuotrauką ar neįprastą plytelę. Tai interjerui suteiks žaismingumo.

Gali atrodyti, kad erdvę geriau išnaudosite pastatę kampinę vonią, tačiau yra atvirkščiai.

Kokios medienos rūšys yra tinkamiausios vandens atsparumo ir priežiūros požiūriu?

Alexandra: Puikiai tinka impregnuotas tikmedis, ąžuolas ir bambukas. Šviežia mediena nėra tinkamiausia, jei ieškote ilgaamžiško sprendimo.

Jei negalime investuoti į plytelių keitimą ir santechniką, ar vonios kambarį galime atnaujinti pasitelkę dekoracijas ar tekstilės gaminius?

Alexandra: Žinoma. Ypač jei vonios kambaryje vyrauja neutralios spalvos. Tai tarnaus kaip puikus pagrindas pridedant naujų spalvų ar medžiagų. O tai juk pagrindinė taisyklė, įrengiant bet kurį kambarį.

Jei turite bent šiek tiek daugiau vietos, vonios kambaryje pastatykite augalų. Jie iškart atgaivins interjerą ir įneš teigiamos energijos.

Ar kampinė vonia tinka mažam vonios kambariui?

Alexandra: Nors gali atrodyti, kad erdvę išnaudojate geriau, yra priešingai. Todėl kampinės vonios mažam vonios kambariui nerekomenduoju.

Jei vonios kambario neįsivaizduojate be vonios, išbandykite Bijou stiliaus vonias: jos yra mažesnės, elegantiškos, dažniausia pasižymi retro dizainu.

Jei norite pagyvinti interjerą, pakabinkite apvalų veidrodį, šviestuvus, paveikslus, pastatykite augalų ar paklokite raštuotą kilimėlį.

Modernus, vintažinis, žavingas ar industrinis – tai pastarųjų metų tendencijos. Tačiau į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis nesenstantį vonios kambarį?

Alexandra: Kiekvienas iš šių stilių pasižymi aiškiomis tendencijomis. Nepaisant to, vonios kambarys yra viena iš erdvių, kuri turėtų būti nesenstanti. Investuokite į santechniką ir neutralių spalvų plyteles (balta, šviesi pilka, šviesi smėlio spalvos ir jų deriniai).

Jei norite pagyvinti interjerą, pakabinkite apvalų veidrodį, šviestuvus, paveikslus, pastatykite augalus ar paklokite raštuotą kilimėlį.

Galiausiai, ar turite patarimų, kaip vonios kambaryje elegantiškai įmontuoti skalbimo mašiną?

Alexandra: Skalbimo mašiną puikiai paslėpsite pagal užsakymą pagamintoje spintelėje arba už skoningos žaliuzės ar užuolaidos, derančios prie likusio vonios kambario interjero.

Nuotrauka: Dekoroom, Pexels

Dizainerė

Alexandra Peacock-Meier studijavo architektūrą Architektūros fakultete Bratislavoje ir daugiausia dėmesio skyrė gyvenamiesiems pastatams. Tačiau nuo pat karjeros pradžios ją žavėjo interjero kūrimas. Baigusi studijas ji persikėlė į Niujorką, kur dirbo gyvenamųjų ir komercinių patalpų interjero dizainere. Šiuo metu ji dirba interjero dizainere tarp Londono ir Bratislavos. 2020 metais ji įkūrė internetinę interjero dizaino studiją „Dekoroom“.

Čia taip pat rasite patarimų ir idėjų savo vonios kambariui.