-15% kilimams su kodu KILIMAI15 | Sutaupykite šiandien →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Modernus valgomasis, įkvėptas skandinaviškų vėjų

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Paprastumas ir lengvumas - pagrindiniai skandinaviškos estetikos bruožai. Dėl švarių linijų, minimalistinio baldų ir dekoracijų dizaino, bei įgūdžių žaisti su tekstūromis, šis stilius yra daugiau nei idealus mažoms erdvėms.

Patarimai, kurie padės sukurti modernų, tendencijoms nepavaldų valgomąjį!

Grožis slypi paprastume

Skandinaviško valgomojo pagrindas – natūralios medžiagos, ypač dažnai sutinkama mediena. Rinkdamiesi baldus, sutelkite dėmesį į nesudėtingas formas, kokybiškas medžiagas ir apdirbimą. Pasitelkite aiškias, klasikines linijas ir paryškintą medžio tekstūrą, o jei norite tvirtumo ir šiek tiek griežtumo, derinkite metalo elementus ir šviesias spalvas, atitinkamai šviesų ir lengvą apšvietimą. Jemnějšího dojmu docílíte oblými liniemi a citlivě zdůrazněnou kresbou dřeva. Aby interiér nepůsobil těžce, kombinujte jej s kovovými prvky a světlými barvami, které prostor odlehčí a prosvětlí.

Daugiau elegancijos

Rinkitės paprastų formų ir neutralių, švelnių spalvų stalus ir kėdes. Juoda, pilka ir kreminė spalvos puikiai dera su drąsesnėmis dekoracijomis.

Dizaino triukai

Šiek tiek žaismingumo įnešite pasirinkdami tos pačios formos, bet skirtingų spalvų ar atspalvių valgomojo kėdes.

Stilingas pietų stalas

Serviruojant pietų ar vakarienės stalą naudokite natūralių spalvų ir medžiagų indus bei stalo elementus. Nebijokite tarpusavyje derinti skirtingų indų ir medžiagų. Jei derinate indus pagal spalvinį toną, rinkitės neutralių spalvų paletę, kuri bus puiki bazė bet kokiam spalvingesniam elementui. Pavyzdžiui, galite rinktis įdomios, skirtingos struktūros keramines lėkštes, žemiško atspalvio indus ar vazas, juodo metalo stalo įrankius ir natūralių medžiagų servetėles su raštais.

Priešingybės traukia

Minimalistinis indų rinkinys tiesiog reikalauja eksperimentų. Paprastos ir aiškios formos yra puikus pagrindas derinant ryškesnius elementus.

Viduržemio jūros gaiva

Ką pasakytumėte apie pietietiško stiliaus Viduržemio jūros regiono stalą? Švelniau dekoruotam stalui puikiai tiks ratano kilimėliai, akmens masės indai ir netaisyklingos formos padėklai.

Dėmesys detalėms

Nors ant stalo patiekiamas maistas nusipelno didžiausio dėmesio, nebijokite naudoti ir dekoracijų, tačiau nepersistenkite. Rinkitės paprastas formas, natūralias medžiagas ir atspalvius. Galite įtraukti vieną kitą spalvingesnį ar ryškesnį elementą, kuris suteiks erdvei dinamiškumo. Galite pasirinkti vazą su gėlėmis, kuri turėtų būti pakankamai aukšta, kad neužstotų svečių. Renkantis indelius padažams ar prieskoniams, atkreipkite dėmesį į detales, indeliai gali būti praktiški ir patrauklūs, o gal net įmantrios formos, kuri taps išskirtiniu, dėmesį traukiančiu stalo akcentu.

Spalvų paletė

Puikiai suderintam spalviniam interjerui sukurti naudokite
60-30-10 taisyklę. Daugiausiai vietos turėtų gauti neutralios ir raminančios spalvos arba vyraujanti medžiaga, tokia kaip mediena. Trečdalį vietos skirkite šiek tiek drąsesniam atspalviui. Mažiausią dalį skirkite intensyviausiomis spalvoms.

Mėlyna - puikus pasirinkimas

Mėlyni atspalviai padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti. Tačiau neatsargiai derinant, jie gali sukurti šaltą ir ne itin malonų interjerą, tad derinkite juos su šiltais elementais, tokiais kaip geltoni audiniai ar natūralaus medžio aksesuarai.