Kaip išpildyti svajonę: gyvenimas su skandinaviško stiliaus elementais

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Lenka ir Martinas susipažino tuo metu, kai abu išgyveno skaudžius išsiskyrimus. Jie įsimylėjo ir po kurio laiko sukūrė šeimą.

Bet netrukus po gimimo gydytojai jų dukrai diagnozavo retą ligą. Nors prognozės neskambėjo optimistiškai, visų artimųjų rūpesčio dėka Verunka jau atšventė ketvirtąjį gimtadienį. Buto pritaikymas Verunkos poreikiams būtų didelė pagalba šeimai.

Įkvėpimo semkitės iš dizainerių Lucie Volfovos ir Jakubo Jakubeco atliktos buto transformacijos.

Pritaikyta neįgaliųjų vežimėliams

Kai pora persikėlė į dabartinį butą, jie nenumatė, kad jį reikės pritaikyti dukros poreikiams. Didžiausia problema buvo siauros durys ir skirtingas grindų aukštis. Tai apsunkino neįgaliojo vežimėlio valdymą.

Todėl jie tikėjosi, kad dizaineriai padės sukurti butą, kuris būtų ne tik jaukus ir praktiškas, bet, svarbiausia, pritaikytas neįgaliųjų vežimėliui.

Taigi, ne tik svetainė su prie jos prijungta virtuve, bet ir koridorius bei vaikų kambarys turėjo gerokai pasikeisti.

Naujo ir seno derinys

Kurdami gyvenamąją erdvę dizaineriai išlaikė pagrindinę baltos ir kreminės spalvų paletę, papildytą raminančia šviesiai mėlyna spalva.

Pirmiausia, jie suvienodino interjerą šviesios spalvos dažais, taip jį pagyvindami ir suteikdami erdvumo pojūtį. Tada jie apstatė kambarį skandinaviško stiliaus baldais, krėslu ir pridėjo atnaujintą retro kavos staliuką.

Smėlio spalvos kampinė sofa ne tik suteikia daug erdvės atsipalaiduoti, bet ir be vargo atskiria svetainę nuo valgomojo zonos. Jaukumo pojūčiu pasirūpino dekoracijos, pagalvėlės ir šviesus kilimas su raštu. Be to, dizainerė Lucie paįvairino erdvę porai nutapytu paveikslu.

Elegantiškumo įspūdį taip pat gerokai sustiprino ilgos užuolaidos ir paauksuoti šviestuvai.

Svetainė prieš transformaciją

Svetainė po transformacijos

Ryšys su gyvenamąja erdve

Praėjimą dizaineriai pasiekė ne tik perkeldami valgomąjį į svetainę, bet ir praplėsdami praėjimą bei sukurdami vienodo aukščio grindis.

Jie pasirinko smėlio spalvos virtuvės spintelę, kuri užtikrino puikų erdvės išnaudojimą.

Kampas buvo panaudotas baro staliukui su kaimiška taburete pastatyti. Balti ir turkio spalvos indai prisidėjo kuriant jaukumą.

Virtuvė prieš transformaciją

Virtuvė po transformacijos

Pastelinė karalystė

Dizaineriai vaikų kambarį pavertė jaukia patalpa su didele spinta ir paaukštinta lova.

Nors baldams jie pasirinko baltą spalvą, likusioje kambario dalyje daugiausia naudojo pastelinę rožinę ir turkio spalvas. Jaukumo suteikė dekoratyvinės pagalvėlės ir sėdmaišis.

Koridorius taip pat negalėjo apsieiti be pokyčių. Dizaineriai ne tik pakeitė duris ir nudažė sienas baltai, bet ir pridėjo paprastą batų lentyną bei sofą. Erdvei rafinuotumo suteikė pilki tapetai, paauksuotas veidrodis ir paprasta drabužių pakaba.

Dėka dviejų dizainerių entuziazmo butas galiausiai virto vieta, kurioje šeima gali gyventi ir rūpintis vieni kitais.

Transformacijos kūrėjai

Dizaineriai Lucie Volfova ir Jakubas Jakubecas buvo atsakingi už šio interjero transformaciją.