Kaip sukurti svajonę: namai su vintažinio stiliaus prisilietimu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Jana patyrė daugybę psichologiškai sudėtingų iššūkių. Praėjus metams po sūnaus gimimo, ją paliko vyras, tad šeimos finansiniu saugumu teko rūpintis vienai.

Būdamas 31-erių jos sūnus mirė. Netrukus po to, ji išėjo iš darbo, kad galėtų rūpintis sergančiu tėčiu. Kadangi Jana visą gyvenimą su meile padėjo savo artimiesiems, ji nebeturėjo jėgų remontuoti savo namų.

Semkitės įkvėpimo iš dizainerių Jaroslavos Hajkovos ir Hana Šmejkalovos.

Modernus interjeras su kaimo prieskoniu

Kai iš Janos gyvenimo pasitraukė visi artimieji, ji pamažu pradėjo remontuoti savo senąjį namą. Pradėjo nuo svetainės, kurią jai padėjo pertvarkyti draugai. Tačiau nuo to laiko namuose niekas nepasikeitė. Viskas sena ir pamažu nyksta.

Ji tikėjosi, kad dizaineriai jai padės sukurti jaukų interjerą. Taigi, ne tik svetainės ir virtuvės, bet ir miegamojo bei prieškambario laukė esminiai pokyčiai.

Tikslas buvo sukurti modernų, kaimiško stiliaus interjerą.

Vario ir neutralūs atspalviai

Vario spalva tapo visą interjerą jungiančiu elementu. Labiausia ji dominavo svetainės sienų dažuose. Tai buvo spalvų paletės pagrindas, kurį dizaineriai papildė neutraliomis ir prislopintomis spalvomis.

Siekdami suteikti interjerui erdvumo, dizaineriai išrinko paprastus ir subtilius baldus. Komodoms, stalams ir knygų lentynoms jie pasirinko šviesaus medžio dekorą.

Kadangi svetainėje didžiąją dalį užėmė sofa, jie pasirinko šviesiai pilko atspalvio sofą-lovą. Joje yra ir vietos daiktams laikyti, ir miegoti.

Galiausiai, erdvei jaukumo suteikė apvaliu kilimu ir keliomis rūdžių spalvos pagalvėlėmis.

Svetainė prieš transformaciją

Svetainė po transformacijos

Virtuvė su vintažinio stiliaus atspalviu

Virtuvė reikalavo esminių permainų. Iki šiol joje nebuvo nei vandens, nei kanalizacijos. Todėl dizainerių užduotis buvo pakeisti esamą stalviršį ir sukurti praktišką bei estetišką maisto gaminimo erdvę.

Kadangi varis šiame interjere yra jungiamasis elementas, dizaineriai jį čia įkomponavo į maišytuvo, virdulio, šviestuvo ir sieninio laikrodžio dizainą.

Kitas ryškus virtuvės elementas buvo vintažinio stiliaus plytelės, kurias jie priderino prie minimalistinių pilkos spalvos virtuvės spintelių.

Naujos vinilinės pilko ąžuolo grindys, derančios prie medinio stalviršio ir lentynų taip pat prisidėjo prie vientisumo.

Virtuvė prieš transformaciją

Virtuvė po transformacijos

Elegantiškas miegamasis ir prieškambaris

Dizaineriai miegamąjį daugiausia derino prie pilkos spalvos, tačiau ir čia nepraleido varinių detalių: šviestuvo ir dviejų abstrakčių paveikslų, kurie buvo sukurti po to, kai buvo nudažyta svetainė.

Siekdami suteikti interjerui jaukumo, jie pridėjo konjako spalvos dirbtinės odos fotelį, oranžines pagalvėles ir apvalų žėručio spalvos kilimą.

Šiuo atveju, jie taip pat pasirinko baldus be pagražinimų: lovą su pilku minkštu galvūgaliu, metalinį staliuką ir baltos spalvos bei šviesaus medžio derinio komodą. Pridėjus didelį veidrodį taip pat buvo sukurtas grožio kampelis.

Dizaineriams pavyko senus namus paversti švaria, modernia ir elegantiška Janos tvirtove.

Transformacijos kūrėjai

Dizainerės Jaroslava Hajkova ir Hana Šmejkalova buvo atsakingos už šio interjero transformaciją.