Prieškalėdinis išpardavimas nuo 20% 10 000+ produktų | Sutaupykite →
30 000+ prekių su pristatymo iki Kalėdų garantija →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip išpildyti svajonę: šimtmečio senumo namą paverskite elegantišku namu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Anos ir Tomo istorija prasidėjo prieš daugelį metų. Jie susipažino, įsimylėjo ir nusprendė sukurti šeimą. Jie nusipirko nedidelį namelį netoli miško ir su nekantrumu laukė ateities.

Tačiau praėjus šešiems mėnesiams po dukrelės gimimo, gydytojai mažajai Anai diagnozavo retą ligą, dėl kurios jai prireikė intensyvios priežiūros.

Semkitės įkvėpimo iš Andrea Hylman ir Mark Povolny namo transformacijos.

Patogumas pirmoje vietoje

Kai pora nusipirko renovuotą namą, turintį beveik šimtmečio istoriją, jie nenumatė, kad jį reikės pritaikyti dukters poreikiams. Dėl kiekvieno kambario grindų aukščio skirtumų Anai sunku judėti po namus neįgaliojo vežimėliu.

Šeima norėjo tai pakeisti. Todėl jie tikėjosi, kad dizaineriai padės sukurti interjerą, kuris būtų ne tik pritaikytas neįgaliojo vežimėliui, bet ir praktiškas bei jaukus.

Todėl prieškambaris, vonios kambarys ir su svetaine sujungta virtuvė gerokai pasikeitė. Dizaineriai transformavo erdvę taip, kad ji palengvintų sudėtingą jaunos šeimos gyvenimą, kartu išlaikant senojo namo atmosferą.

Prieš transformaciją

Po transformacijos

Elegancija ir erdvė

Kaip dominuojančią interjero spalvą, dizaineriai pasirinko smėlio, papildytą balta, paauksuotomis detalėmis ir šviesia mediena. Kadangi rinkdamiesi baldus, aksesuarus ir apšvietimą jie laikėsi švarių linijų ir minimalistinio dizaino, kambarys atrodo erdvus ir rafinuotas.

Praktiškumą padėjo užtikrinti ir tai, kad erdvėje buvo pastatytas televizoriaus staliukas, taip atskiriant svetainę nuo valgomojo zonos.

Atsižvelgiant į tai, kad šeima daugiausia laiko praleidžia svetainėje ir valgomajame, dizaineriai pagalvojo ir apie Anos žaidimų zoną. Kambario kampe esančiame sulankstomame namelyje galima patogiai paslėpti suoliuką ir žaislų dėžę.

Moderni virtuvė ir jaukus valgomasis

Virtuvei dizaineriai pasirinko blizgių smėlio spalvos durelių, baltų stalviršių ir įmontuojamų prietaisų derinį. Prie modernios išvaizdos prisidėjo ir juodai lakuotos rankenos bei sumaniai suprojektuotos daiktų laikymo vietos.

Kadangi dizaineriai valgomąjį įrengė priešais svetainę, aplink stalą buvo galima įrengti daugiau sėdimų vietų. Prie smėlio spalvos minkštų kėdžių jie pridėjo paprastą medinį suoliuką su kailiu. Tad visa sėdimoji erdvė tapo jauki ir šilta, o kartu priminė šimtametę namo istoriją.

Elegantišką interjerą taip pat padėjo papildyti ilgos baltos užuolaidos.

Virtuvė prieš transformaciją

Virtuvė po transformacijos

Sudėtingi laikymo sprendimai

Kitas svarbus dizainerių žingsnis buvo vonios kambario pritaikymas Anos poreikiams. Todėl čia įrengta erdvi dušo kabina, kurioje telpa nedidelė kėdė.

Siekdami išgauti švarią vonios kambario išvaizdą, dizaineriai skalbimo mašiną ir džiovyklę paslėpė spintoje.

Pakeitę prieškambario dizainą, dizaineriai taip pat daugiausia dėmesio skyrė tam, kad jame būtų daug vietos daiktams laikyti ir kad jis būtų erdvus.

Vonios kambarys prieš transformaciją

Vonios kambarys po transformacijos

Prieškambaris prieš transformaciją

Prieškambaris po transformacijos

Transformacijos įgyvendintojai

Dizaineriai Andrea Hylmarova ir Marek Povolny buvo atsakingi už šio interjero transformaciją.