Mažo buto, kuriame erdvė išnaudojama maksimaliai, transformacija

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Motinystės atostogų metu, Martinos gyvenimas labai komplikavosi. Palikus vyrui, ji liko viena su sūnumi ir dukra. Kad juos išlaikytų, ji greitai susirado du darbus.

Bet darbo tvarkaraštis ir daugybė rūpesčių ją taip išvargino, kad nebeužteko laiko ir energijos niekam kitam. Net ir remontuoti savo buto, kuris jau nebetinka moteriai su dviem paaugliais vaikais.

Semkitės įkvėpimo iš mažiausio buto transformacijos šioje serijoje, kurią atliko dizaineriai Kamila Douderova ir Frantisek Koblizka.

Nuo miniatiūrinio 2 kambarių iki 3 kambarių buto

Gyvendama mažame bute, Martina ir jos vaikai turėjo priimti daugybę kompromisų. Nors jai pavyko įrengti atskirą kambarį šešiolikmečiui Jirkai, ji ir trylikametė Daniela vis dar dalijosi svetaine su virtuvėle. Nė viena iš jų neturėjo erdvės sau.

Martina norėjo, kad kiekvienas šeimos narys turėtų tik sau skirtą vietą, kur jie galėtų būti savimi ir atsipalaiduoti.

Iš miniatiūrinio 2 kambarių buto dizaineriams galiausiai pavyko suformuoti 3 kambarių butą. Tai jie pasiekė virtuvės zonoje pastatę sieną. Antroji siena gyvenamojoje zonoje atskyrė ir Danielos kambarį.

Pirmasis dukters kambarys

Daniela norėjo turėti atskirą kambarį. Dizaineriai tai įgyvendino. Pasitelkę naują išplanavimą, jie sugebėjo sukurti jaukų interjerą, kuriame net ir keliuose kvadratiniuose metruose yra daug vietos daiktams laikyti.

Siekdami sukurti erdvumo pojūtį, dizaineriai rėmėsi paprastais, šviesiais baldais, kuriuos pagyvino kubistinio stiliaus tapetais ir spalvingais aksesuarais. Jaukumo suteikia ir dekoratyvinės pagalvėlės, pilkai rožinis kilimas ir taburetė, kurią Daniela gali naudoti ne tik kaip pufą, bet ir kaip šoninį staliuką.

Paauglės kambaryje taip pat įrengtas kosmetikos kampelis, kurį sudaro pilka komoda ir didelis apvalus veidrodis, vizualiai padidinantis kambarį.

Merginų kambarys prieš transformaciją

Merginų kambarys po transformacijos

Minimalistinė virtuvė

Tarp miegamojo ir merginų kambario dizaineriai sukūrė erdvę, kurioje buvo įrengta virtuvė. Tačiau reikėjo gerai išnaudoti kiekvieną centimetrą.

Todėl sėdimųjų vietų klausimas buvo išspręstas naudojant sulankstomą stalą ir subtilias sulankstomas kėdes, kurias buvo galima pakabinti ant pilkų plytelių sienos. Tai apsaugojo jį nuo purvo, be to, interjerui suteikė griežto minimalizmo dozę.

Paprastas pilkos ir baltos spalvos virtuvės baldas su blizgiomis durelėmis puikiai derėjo prie šios koncepcijos, vizualiai padidindamas interjerą ir suteikdamas jam modernią išvaizdą.

Kadangi virtuvėje trūko natūralios šviesos šaltinio, dizaineriai keliais sieniniais šviestuvais su kilnojamomis ir pasukamomis rankenomis pasistengė užtikrinti bent jau pakankamą dirbtinį apšvietimą.

Svetainė ir miegamasis viename

Dizaineriai taip pat išsprendė mamos miegamojo klausimą. Siekdami užtikrinti daugiau vietos, jie visas daiktadėžes įrengė iki lubų. Kaip ir virtuvėje, jie panaudojo ryškias spinteles. Taip pat pridėjo LED juosteles su dekoracijomis cokolinei daliai apšviesti.

Televizorių jie pakabino ant trumpesnės sienos, o kampe pridėjo staliuką daiktams laikyti.

Taip kambaryje tilpo ir sofa-lova.

Jaukią atmosferą užbaigė žvakės, dekoratyvinės pagalvėlės ir kilimas.

Spalvų ir medžiagų draugystė

Kad butas atrodytų vientisas, dizaineriai visuose kambariuose laikėsi tos pačios spalvų ir medžiagų paletės. Jie taip pat suvienodino erdvę naujomis grindimis, durimis ir didelio formato plytelėmis. Taip buvo išklotos ir dalinės prieškambario plytelės.

Taigi, dizaineriams pavyko sukurti nedidelį, jaukų butą, į kurį visi jo gyventojai mielai sugrįš, žinodami, kad jame visada ras ne tik artimųjų meilę, bet ir nedidelį gabalėlį erdvės sau.

Prieškambaris prieš transformaciją

Prieškambaris po transformacijos

Transformacijos kūrėjai

Dizaineriai Kamila Douderova ir Františekas Kobližka buvo atsakingi už šio interjero transformaciją.