Šimtmečio senumo namo pavertimas šiuolaikišku butu

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Ponia Vendula ištekėjo tikėdamasi kartu su partneriu gyventi ilgai ir laimingai. Tačiau viskas pasikeitė per vieną sekundę, kai jos vyras staiga mirė. Vendula liko viena su dukromis Gabina ir Terezka. Su minimaliu biudžetu, griūvančiu namu ir hipotekos paskola, su visomis iškilusiomis kliūtimis susidoroti buvo kur kas sudėtingiau.

Semkitės įkvėpti iš buto transformacijos, kurią atliko dizaineriai Andrea Hylmarova ir Marek Povolny.

Švari, erdvi ir elegantiška erdvė

Namą, kuriam daugiau nei šimtmetis, Vendulos vyras nusipirko dar prieš jiems susipažįstant. Vyrui mirus, kaimynų solidarumo dėka, pavyko suremontuoti stogą.

Visa kita tebebuvo pirminės būklės, apstatyta senais baldais, visiškai netinkama virtuvė, blogos grindys ir didelis prieškambaris. Čia buvo ir pasenusi vandentiekio bei elektros instaliacija.

Todėl dizaineriai turėjo aiškią užduotį: sukurti švarią, erdvią ir elegantišką erdvę, kuri būtų praktiška ir visiškai funkcionali mamai su dviem mažais vaikais.

Moderni virtuvė su sala

Kad virtuvė atrodytų erdvi ir šviesi, dizaineriai pasirinko šviesios spalvos dažus. Interjero baldai buvo parinkti kreminės ir tamsiai rudos spalvų derinio. Taip jie pasiekė labai modernią ir minimalistinę išvaizdą.

Virtuvėje jie panaudojo salą su juodu maišytuvu, kuri dominuoja erdvėje ir atskiria virtuvės zoną nuo valgomojo. Apšvietimui jie panaudojo taškinius šviestuvus ir du įspūdingus šviestuvus: juodą, trišakį virš salos ir kabantį virš valgomojo stalo, prie kurių galima pritvirtinti degančias žvakes ir sukurti švelnų ir romantišką apšvietimą.

Tamsūs odiniai krėslai sukuria elegantišką sėdimąją zoną su erdviu baltos spalvos valgomojo stalu, leisdami išryškėti kreminiams padėkliukams ir pilkos akmens masės indų rinkiniui.

Virtuvė prieš transformaciją

Virtuvė po transformacijos

Miegamojo transformacija

Miegamojo atveju, dizaineriai pasirūpino subtiliais pokyčiais. Jie sumontavo šešėlines žaliuzes ir išklojo naujas grindis.

Jie taip pat pridėjo tekstilės ir spalvotą patalynę pakeitė į baltą su subtiliu raštu.

Tamsiai mėlynas pledas ir kelios nedidelės dekoracijos suteikė miegamajam šiuolaikiškumo.

Miegamasis prieš transformaciją

Miegamasis po transformacijos

Stilingas koridorius su netikėtais elementais

Dizaineriai prieškambarį padalijo į dvi dalis. Jie išsaugojo originalias nišas ir spalviškai suderino jas su naujuoju interjeru.

Daug vietos daiktams susidėti suteikė juodos spalvos pušies medienos spinta, minimalistinės lentynos, pakabos ir konsolinis staliukas. Prie jaukumo taip pat prisidėjo minkštas suoliukas. Interjero dizaineriai pridėjo paprastų vazonų, paveikslą ir veidrodį su metaliniu rėmu.

Gipso kartono lubos atliko tiek estetinę, tiek praktinę funkciją, jose tilpo tiek elektros instaliacija bei atsirado vietos vandens vamzdžiams sutalpinti.

Koridorius prieš transformaciją

Koridorius po transformacijos

Transformacijos kūrėjai

Dizaineriai Andrea Hylmarova ir Marek Povolny buvo atsakingi už šio interjero transformaciją.