-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

7 nepretenzingi balkonai, kurie namuose sukurs žaliąją oazę

Barbora Bláhová • 2022, liepos 22
Bute turėti balkoną ar terasą ir palikti jį be augalų būtų tikra nuodėmė. Sukurkite žalią kampelį, kuriame norėtumėte prisėsti su kavos puodeliu ir knyga arba šnekučiuotis su draugais. Be to, ar žinojote, kad augalai vasarą padeda atvėsti. Žvilgtelėkite į kelis patarimus apie mūsų patikrintus augalų tipus, kurie augs net ir ribotoje erdvėje ir su nedideliu kiekiu saulės. Pristatome tikrai įvairų pasirinkimą.
Nebijokite balkone auginti alyvų

Nebijokite balkone auginti alyvų

Ginkmedis

Tikriausiai ne daug žmonių šį augalą gali įsivaizduoti savo balkone. Tačiau jį auginti galite ir vazone. Ginkmedis yra labai nereiklus oro sąlygoms. Jis toleruoja sausrą, todėl gali atlaikyti net pietinėje pusėje plieskiančią saulę.

Kalbant apie dirvožemį, jam pakaks klasikinio substrato. Ginkmedis užaugs iki 2,5 metro aukščio, o tai atitinka įprastą balkonų aukštį. Tuo pat metu jam nereikia labai didelio gėlių vazono. Jo augimą taip pat galite pakoreguoti apipjaustydami. Prieš žiemą, vazoną apvyniokite audiniu (taip jį apsaugosite nuo šalčio).

Ginkmedis

Ginkmedis

Šilauogė (Vaccinium corymbosum)

Jei norite užsiauginti savo derlių, tai galite derinti su malonumu. Kanadinė šilauogė yra vizualiai puikiai atrodantis krūmas, kuris, priklausomai nuo konkrečios veislės, uogas nokina nuo birželio pabaigos iki rugsėjo. Šilauoges ypač vertina patys mažiausieji, tačiau augalui reikia specialaus, rūgštesnio substrato, kurį įsigyti galite specializuotose parduotuvėse. Pasirinkite saulėtą vietą ir didžiausią dalinį pavėsį.

Užsiauginkite šilauoges patys

Užsiauginkite šilauoges patys

Sukulentai

Spalvingi sukulentai savo formomis pagyvins net ir kukliausią balkoną. Jei esate vienas iš žalumos mėgėjų, bet neturite laiko ar patirties didesniems sodo darbams, tuomet šie maži augalai jums iš tiesų tiks. Iš sukulentų galite sukurti mielus mini sodus, kurie nereikalauja daug priežiūros ir džiugins visus metus. Pavyzdžiui, platesnį molinį vazoną užpildykite substratu skirtu sukulentams ir kaktusams, ir pasodinkite pasirinktus augalus – net ir paprasčiausias vazonas taps tikra puošmena. Vazoną užpildykite dekoratyviniais akmenimis ar šakelėmis.

Nepamirškite, kad vazone taip pat turi būti drenažo angos vandeniui nutekėti.

Alyva (Syringa)

Kiekvienas, kuris dievina alyvų kvapą, turi turėti šį krūmą. Balkonui ar terasai puikiai tiks mažažiedė vadinamosios nykštukinės alyvos versija. Nors ir nedidelio dydžio, ji nustebins intensyviu aromatu. Augalas nereiklus dirvožemiui, užteks įprasto gerai pralaidaus substrato. Alyva vertina saulę, bet gali atlaikyti ir dalinį pavėsį. Auga lėtai, todėl nereikės jaudintis apie greitą iškėlimą iš balkono. Ji yra atspari šalčiui, tad pavasarį vėl sulauksite nepakartojamų žiedų ir aromato.

PATARIMAS: organines atliekas galite kompostuoti. Džiovintas gėles ar lapus galite kompostuoti kartu su buitinėmis organinėmis atliekomis. Įsigykite IntelligentWaste kompostuojamų atliekų konteinerį, kurį galėsite lengvai paslėpti, pavyzdžiui, tarp gėlių vazonų. Dėl keičiamo anglies filtro ir unikalios vėdinimo sistemos, nemalonūs kvapai sumažinami iki minimumo, todėl prie pat jo galite lengvai degintis ar šnekučiuotis su draugais.
Butui tinka nedidelis komposteris

Butui tinka nedidelis komposteris

Putinalapis pūslenis (Physocarpus)

Putinalapio pūslenio krūmas visų pirma įdomus dėl gelsvų lapų ir mažyčių baltų žiedų, kurie žydi ant subrendusių ūglių. Jam patinka dalinis šešėlis, tačiau spalvų sodrumas geriausiai išryškėja saulėtoje pusėje. Taip pat įsigykite ir kitų atspalvių veislių – pavyzdžiui, Diabolo, kuris išsiskiria kvapą gniaužiančios violetinės spalvos lapais.

Putinalapis pūslenis (Physocarpus)

Putinalapis pūslenis (Physocarpus)

Sausmedis (Lonicera)

Jei pro langą norite matyti žalumą, o ne kaimynų langus, rinkitės sausmedį. Šis vijoklis mėgsta labai greitai laipioti bet kokia atrama. Pasodinkite jį į aukštesnį gėlių vazoną ir iki lubų ištempkite vielą arba pastatykite kitą atramą. Vos per vieną sezoną augalas gali išaugti iki metro ir taip suteikti jums ramybės kampelį. Sausmedis gali atlaikyti šešėlį ir intensyvius saulės spindulius. Vasaros metu, jis džiugins įdomiomis, labai malonaus kvapo gėlėmis.

Tačiau atėjus žiemai, jo lapai dalinai iškris, tad jei labiau mėgstate visžalį augalą, greičiausiai teks rinktis gebenę ar jazminą.

Sausmedis auga greitai

Sausmedis auga greitai

Katilėlis (Campanula)

Katilėliai yra vieni iš populiariausių augalų balkonuose bei terasose. Įspūdingai atrodo, pavyzdžiui, kartu su kitais dekoratyviniais augalais. Katilėliams pakanka paprasto puraus sodo substrato. Yra daugiau nei 300 skirtingų katilėlių rūšių, vieni mėgsta saulę, kiti reikalauja pavėsio.

Ištvermingiausia yra Campanula rūšis. Jei norite, kad katilėlis gausiai žydėtų, pašalinkite nuvytusius žiedus.

Katilėlis (Campanula)

Katilėlis (Campanula)