-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Minimalistiniai namai, kuriuose netrūksta vietos daiktams

Elegantiški ir minimalistiniai – visa tai apibūdina Lucie Kocman, kurios darbas – padaryti namus gražesnius ir tvarkingesnius, namus.

Pažvelkite į jos namus, kuriuose funkcionalumas dera su aukštais estetiniais standartais, ir pasisemkite įkvėpimo iš jos patarimų, kaip puikiai organizuoti ir laikyti daiktus (ne tik) namuose.

Vieta
Praha

Buto išplanavimas
5+kambariai

Plotas
180 m²

Kaip apibūdintumėte savo namus?

Nepavaldūs laikui. Mums patinka švarus, šviesus ir erdvus interjeras, kuriame yra daug vietos daiktams laikyti. Mums reikia, kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą. Tačiau kadangi namą pirkome jau pastatytą, stengėmės, kad jis būtų ir funkcionaliu, ir estetišku.

Siekėme erdvės vientisumo, todėl visame name persipina trys elementai: ąžuolo mediena, balta spalva ir natūralios medžiagos.
Kiek metų čia gyvenate ir kiek laiko užtruko namo įrengimas?

Daugiau nei metus. Rekonstrukcija užtruko metus ir, kaip bebūtų, neapsieita be nesklandumų. Siekėme erdvės vientisumo, todėl visame name persipina trys elementai – ąžuolo mediena, balti dažai ir natūralios medžiagos. Vis dėlto statybos darbai šiek tiek užtruko, todėl tik įpusėjome apdailos darbus.

Lucie namų stilius yra minimalistinis.

Šeimai patinka tiesių linijų su apvaliomis detalėmis ramybė.

Ar turite kokių nors gudrybių, kaip palaikyti tvarką svetainėje su dviem vaikais?

Svetainė anksčiau buvo vaikų žaidimų kambarys. Dešimt metų neturėjome net kavos staliuko, todėl erdvė priešais sofą buvo tiesiog žaidimų vieta (juokiasi), tačiau persikėlus į dviejų aukštų namą, vaikai pradėjo naudotis tik savo kambariais. Taigi, dabar šachmatų ir stalo žaidimų vieta tik svetainėje.

Dviejų viena priešais kitą esančių kėdžių vieta mums buvo labai svarbi, nes ji skatina bendravimą.

Dviejų viena priešais kitą esančių kėdžių vieta mums buvo labai svarbi, nes ji skatina bendravimą. O tai yra priešingybė priešais televizorių esančiai sofai, kuri skatina pasyvumą.

Įrengiant baldus daugiausia dėmesio buvo skiriama medžiagoms, spalvoms ir kokybei.

Neutralios spalvos ir paprastos formos yra puikus pagrindas drąsioms dekoracijoms ir aksesuarams.

Bonami patarimai, kaip organizuoti ir spręsti daiktų laikymo klausimus svetainėje

 • Į interjerą įsileiskite atvirų ir uždarų spintelių pusiausvyrą.
 • Lengvesni baldai ne tik praskaidrina ir vizualiai padidina erdvę, bet ir ant jų mažiau matosi dulkės, o tai reiškia, kad nereikės taip dažnai bėgioti su dulkių šluoste. Tinka ir stiklinės vitrinos.
 • Išlaikykite erdvės vientisumą ir vientisą medinį dekorą, prie kurio galite derinti papildomas tekstilės ar dekoracijų spalvas.
 • Galvokite apie savo gyvenamąją erdvę kontekste. Šalia fotelio ar sofos pastatykite staliuką, ant kurio svečiai galėtų pasidėti puodelį ar stiklinę.
 • Venkite vizualinio smogo, pavyzdžiui, dekoracijų pertekliaus ar erdvės perpildymo baldais ir nesuderintais elementais.
 • Pasinaudokite subtiliomis slėptuvėmis – daiktų laikymo vietomis sofos, taburetės viduje ar po žurnaliniu staliuku.
 • Kad suteiktumėte svetainei erdvumo, visada palikite daug erdvės aplink baldus, paveikslus ir dekoracijas.

Šiuose namuose Lucie į darnią visumą sujungė senus ir naujus daiktus.

Valgomajame svarbų vaidmenį atlieka ir natūralios medžiagos.

Kas buvo didžiausias iššūkis tvarkant namus?

Su vyru kartu kuriame jau penktus namus. Ironiška, bet kai baigėme darbus, atėjo metas kraustytis. Tikiuosi, kad liksime čia visam laikui. Taigi, didžiausias iššūkis mums jau iš anksto suplanuotoje erdvėje buvo taip sutvarkyti namų logistiką, kad ji būtų patogi.

Su klientais paprastai visada turiu aiškią idėją.
Ar apsiperkate apgalvotai, ar labiau pasikliaujate intuicija?

Su klientais paprastai visada turiu aiškią idėją. Viso namo pamatai buvo suformuoti kartu su architektu, tačiau likusi dalis vis dar formuojasi keičiantis mūsų poreikiams ir skoniui. Todėl kartais nupučiu dulkes nuo senesnių savo senelių ir prosenelių daiktų.

Masyvi mediena ir pastelinių atspalvių indai suteikia valgomajam jaukumo.

Interjere taip pat yra įmantrių dekoracijų.

Ar turite mėgstamiausią?

Kalbant apie baldus ir aksesuarus, mano sąrašas yra begalinis. Jau 20 metų esu įsimylėjusi Mieso van den Rohe's Barcelona kėdę. Kartu norėčiau savo porceliano arsenalą papildyti keliais First Republic kūriniais. Taip pat turiu pakeisti Halabala stalo, kuris sandėlyje atrodo liūdnai, paskirtį.

Mano mėgstamiausia yra niša prie židinio. Kartais ten pasislepiu su kava ar arbata, įsijungiu seną plokštelę,...
Kur namuose labiausiai mėgstate leisti laiką ir kodėl?

Manau, kad dažniausiai mane pamatysite skalbykloje. Labiausiai mėgstu lovą savo miegamajame ir nišą prie židinio. Ten kartais pasislėpsiu su kava ar arbata, įsijungiu seną plokštelę arba tiesiog būnu.

Sala praplečia darbo paviršių ir kartu elegantiškai atskiria virtuvę nuo valgomojo zonos.

Sala praplečia darbo paviršių ir kartu elegantiškai atskiria virtuvę nuo valgomojo zonos.

Jei turėtumėte neribotą biudžetą, ką įsigytumėte savo namuose?

Didesnių langų, kad turėtume daugiau šviesos. Ir daug gražių knygų bei įrašų. O tada keletą svajonių daiktų iš mano sąrašo. Bet ne visi jie tiktų šiems namams.

Padėkliukai, antklodės, pagalvėlės ar kilimas gali padaryti didžiulę įtaką net ir ne pačiame geriausiame interjere.
Ir atvirkščiai, jei turėtumėte tik 800 eurų svetainei apstatyti, į ką investuotumėte? Kam taupytumėte pinigus?

Į aksesuarus, kurie spalviškai jungiasi su kitais kambario elementais. Padėkliukai, antklodės, pagalvėlės ar kilimas puikiai pasitarnaus net ir netobulame interjere. Taip pat labai svarbus namų kvapas. Kartais galite sutaupyti pagrindinių detalių ir įsigyti jų iš antrų rankų.

Kompaktiška pjaustymo lentelė yra iš perdirbto ir visiškai perdirbamo popieriaus ir dervos medžiagos, kuri yra atspari įbrėžimams.

Štai taip sukurta vieta prieskoniams laikyti.

Ką laikote labai pragmatišku sprendimu, kai naudojatės virtuve?

Lengvai valoma kriauklė. Taip puikus sprendimas L formos virtuvėms, kuriose dažnai kyla problemų dėl tuščio kampo. Jį padalinome nedidele roletine užuolaidėle, todėl atsirado vietos prieskoniams.

Mums reikėjo maksimaliai išnaudoti esamą erdvę. Prie to prisidėjo stalčiai su vidiniais įdėklais ir spintelės iki pat lubų.
Kokie jūsų patarimai palaikyti tvarką virtuvėje?

Svarbu sutelkti dėmesį į tai, kaip veikia jūsų kasdienybė ir kas jums svarbu. Pavyzdžiui, žinojome, kad norime paslėpti kavos aparatą spintelėje. Taigi, apie tai pagalvojome elektros instaliacijos metu. Be to, kadangi kraustėmės iš daug didesnės virtuvės, reikėjo kuo geriau išnaudoti dabartinę erdvę. Prie to prisidėjo stalčiai su vidiniais įdėklais, spintelės nuo grindų iki lubų, vertikali vieta daiktams ir vidiniai organizatoriai.

Dėl baltų stalviršių ir šviesaus medžio virtuvėje jaučiamas erdvumas.

Dėl baltų stalviršių ir šviesaus medžio virtuvėje jaučiamas erdvumas.

Dangčių ir keptuvių laikikliai padeda palaikyti tvarką stalčiuose.

Dangčių ir keptuvių laikikliai padeda palaikyti tvarką stalčiuose.

Bonami patarimai, kaip organizuoti ir išspręsti laikymo virtuvėje klausimus

 • Suskirstykite virtuvę į funkcines zonas. Pavyzdžiui, stiklines, puodelius ir virdulį statykite kuo arčiau vandens. Kepimo reikmenis padėkite kuo arčiau orkaitės. Judėti virtuvėje bus lengviau.
 • Pasirinkite spinteles, siekiančias iki pat lubų. Įgysite papildomos vietos daiktams laikyti ir išvengsite, kad nenaudojama erdvė taptų vizualine smegduobe.
 • Daiktus, kuriuos naudojate mažiausiai, pavyzdžiui, dekanterius, šventinį servizą ar negendančio maisto atsargas, laikykite aukščiausiose vietose.
 • Stalčiuose galima sutalpinti daug daiktų, o dėl vidinių įdėklų išlaikysite tvarką.
 • Jei norite, kad vaikai galėtų patys apsitarnauti, laikykite jų indus ten, kur jie lengvai juos pasieks, pavyzdžiui, apatinių spintelių stalčiuose.
 • Nesudėkite pjaustymo lentelių viena ant kitos, o laikykite jas portretiniu principu. Taip pat stenkitės išlaikyti tarpą tarp medinių lentelių, kad jos galėtų išdžiūti.
 • Naudokite virtuvės organizatorius. Sunkiai pasiekiamose lentynose naudokite besisukančius padėklus arba pakopines laikymo dėžes. Tai padės maksimaliai išnaudoti spintelės gylį.
 • Pasirinkite kompaktišką virtuvės reikmenų rinkinį. Jį bus paprasčiau išplauti.
 • Nebijokite plastiko. Kai kuriais atvejais jo naudojimas yra higieniškesnis, ypač nauojant pjaustymo lenteles. Įsitikinkite, kad plastikinius įrankius galima plauti indaplovėje arba naudoti mikrobangų krosnelėje.
 • Niekada nedėkite medinių indų į indaplovę. Įsitikinkite, kad jie visada kruopščiai išdžiovinti ir jų paviršius apdorotas, pavyzdžiui, alyvuogių aliejumi.
 • Atskirkite skirtingas pjaustymo lenteles mėsai ir daržovėms ruošti. Idealiu atveju, mėsai ruošti naudokite plastikines.

Vaikų kambaryje dominuoja prislopintos spalvos ir vienodas medinis dekoras.

Vaikų kambaryje dominuoja prislopintos spalvos ir vienodas medinis dekoras.

Lentynose yra vietos mėgstamiems žaislams eksponuoti.

Lentynose yra vietos mėgstamiems žaislams eksponuoti.

Kas įkvėpė dekoruojant butą?

Įkvėpimo semiuosi iš daugelio prekių ženklų, architektų ir menininkų, kuriuos seku. Nuolat išsaugau vaizdus ir svarstau, ar panašų sprendimą galėčiau panaudoti savo namuose. Tačiau dažnai sugalvoju kitokį, dar sunkiau įgyvendinamą. Štai kodėl viskas taip ilgai užtrunka (juokiasi). Be to, kai kuriuos baldus projektuoju pati.

Kas ateina į galvą, kai išgirstate žodį „namai“?

Šeima ir saugumas. Namai man yra svarbiausia vieta. Pastarieji keleri metai visiems parodė, kaip svarbu namuose jaustis patogiai. Ir prie to prisideda daiktai, kuriais esame apsupti. Todėl nenuostabu, kad pastaraisiais metais daugelis namų ūkių daug dėmesio skiria įvairiausiems interjero dizaino elementams. Gyvenimo būdas pasikeitė ir mes į tai reaguojame. Ir tai yra gerai.

Net vaikų kambaryje netrūksta įvairių apšvietimo rūšių: nuo taškinio iki dekoratyvinio.

Stalo pastatymas priešais langą užtikrina daug šviesos.

Bonami patarimai, kaip išspręsti sandėliavimo vietos vaikų kambaryje klausimą

 • Vaiko kambarį suprojektuokite taip, kad jau dabar kiekvienas daiktas turėtų atskirą laikymo vietą.
 • Kartais su vaikais atlikite kambario peržiūrą. Kartu aptarkite, kurių žaislų jie nebenaudoja ir galėtų pradžiuginti vaikus, kurie galbūt jų turi ne tiek daug. Taip pat pasirūpinkite, kad kambaryje būtų vietos naujiems žaislams.
 • Išmintingai naudokite žaislų laikymo dėžes. Vaikai tikriausiai ne taip dažnai žais su saugomais žaislais. Todėl rinkitės saugojimo dėžių ir atvirų vaikiškų knygų spintų bei lentynų derinį. Keiskite eksponuojamus žaislus.
 • Tvarką padės palaikyti ir žaislų rūšiavimas į skyrius pagal spalvas. Taip ne tik bus lengviau rasti, bet ir išvengsite spalvų sprogimo lentynose.
 • Pasinaudokite vaikiškomis spintomis iki lubų. Aukščiausiose lentynose laikykite lagaminus ar sezoninius drabužius. Kitus drabužius ir kasdienius reikmenis laikykite taip, kad jie būtų po ranka ir ugdytų vaiko savarankiškumą.
 • Papildomos vietos daiktams laikyti ieškokite po lovomis esančiuose stalčiuose arba pakabinamuose medžiaginiuose organizatoriuose.

Apvalių formų ir raštų plytelės vonios kambariui suteikia prabangos.

Ar yra kas nors, kas jums gerokai palengvino funkcionavimą namuose?

Iš miniatiūrinės erdvės po laiptais, skalbyklą sukūrėme vaikų vonios kambaryje. Tai puiki vieta, kurioje galiu sulankstyti ir paskirstyti skalbinius spintose. Taip apačioje nesikaups dulkės ir netvarka.

Ką manote apie tendenciją skalbyklę ir džiovyklę slėpti spintose?

Tai neabejotinai labai estetiškas sprendimas, tačiau nepraktiškas. Skalbimo mašiną po kiekvieno skalbimo reikia puikiai išdžiovinti, kad nesusidarytų pelėsis. Todėl nerekomenduoju jos slėpti spintoje.

Paprastai įrengtą vonios kambarį pagyvina pastelinių spalvų aksesuarai.

Paprastai įrengtą vonios kambarį pagyvina pastelinių spalvų aksesuarai.

Vonios kambaryje taip pat yra natūralių medžiagų – lininis chalatas ir bambukinis šepetys.

Vonios kambaryje taip pat yra natūralių medžiagų – lininis chalatas ir bambukinis šepetys.

Bonami patarimai, kaip sutvarkyti ir išspręsti daiktų laikymo vonios kambaryje klausimus

 • Kad vonios kambarys atrodytų tvarkingai, stenkitės kuo daugiau grožio priemonių paslėpti rakinamose spintelėse.
 • Vonios kambaryje laikykite tik tai, ką naudojate. Rankšluosčių ar tualetinio popieriaus atsargas laikykite patalpose, kuriose drėgmė mažesnė.
 • Nors didelis apvalus veidrodis virš kriauklės atrodo labai elegantiškai ir madingai, apsvarstykite, ar spintelė su veidrodinėmis durelėmis nebūtų tinkamesnė. Ji pakeis veidrodį, be to, joje atsiras papildomos vietos, kur galėsite susidėti tokius daiktus kaip rankšluosčiai.
 • Vonios spintelės neturėtų būti per gilios, kad galėtumėte matyti produktus galinėje eilėje. Vonios kambaryje taip pat galite naudoti laiptų organizatorius.
 • Nepamirškite vonios spintelės po kriaukle, kuri vėlgi suteikia papildomos vietos daiktams laikyti. Nenuvertinkite pakabinamų laikymo sprendimų, nes jie suteikia daugiau erdvės.
 • Tam, kad stalčiuose būtų ideali tvarka, padės plastikinės pertvaros arba organizatoriai.
 • Lentynose ir atvirose lentynose erdvę padalykite laikymo krepšeliais ar dėžutėmis.
 • Mažose erdvėse kiek įmanoma išnaudokite patalpos aukštį. Kabliukus ar pakabinamus organizatorius ant durų galima panaudoti chalatams ar rankšluosčiams pakabinti.
 • Jeigu negalite gręžti į sieną, naudokite siurbtukų laikiklius.

Stulbinančiai erdvei sukurti pakanka paveikslo rėmo, vazonų ir įdomaus apšvietimo.

Minimalistinio dizaino stalinis šviestuvas sujungia funkcionalumą ir estetiką.

Ką patartumėte tiems, kurie susiduria su panašaus tipo būstu?

Skirkite sau laiko ir nenorėkite visko iš karto. Kartais interjeras pats pasakys, ko jam reikia, pavyzdžiui, kur pridėti daiktadėžę arba kur apšviesti tamsų kampą.

Daugiau Lucie patarimų, kaip įsirengti namus

 • Atlaisvinkite erdvę, nebijokite pokyčių.
 • Rinkitės vienos medienos apdailos baldus, tuomet visuma atrodo harmoningai.
 • Rinkitės neutralių spalvų aksesuarus.
 • Jeigu įmanoma, pasinaudokite dizainerio ar architekto paslaugomis, kad jis suprojektuotų erdvę pagal individualų užsakymą ir padėtų interjerą paversti skoningu ir praktišku. Taip sutaupysite ne tik rūpesčių, bet ir lėšų.