Pavasaris namuose ir lauke | Semkitės įkvėpimo →
Velykos artėja | Pasiruoškite joms →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Valgomojo kėdės

Filtrai ir rūšiavimas
Prieinamumas
Spalva
Medžiaga
Apmušalas
Išpardavimas
Naujienos
Filtrai ir rūšiavimas
Rodomi 48 iš 299 gaminių

Kaip išsirinkti valgomojo kėdę

Ar žinojote, kad vidutiniškai, žmogus apie 3,5 savo gyvenimo metų praleidžia sėdėdamas ant valgomojo kėdės?! Tai – puiki priežastis išsirinkti ne tik kokybišką, patogią, bet ir gražią kėdę. Norėdami užtikrinti, kad visos jūsų valgomojo kėdės atitiktų visus šiuos reikalavimus, žvilgtelėkite į tai, apie ką turėtumėte pagalvoti prieš įsigydami savo svajonių baldus.

1. Valgomojo kėdės matmenys

Tobuli valgomojo kėdės matmenys yra patogaus sėdėjimo pagrindas. Žinoma, tai priklauso nuo žmonių, kurie sėdės ant kėdžių, ūgio ir svorio.

Dažniausiai valgomojo zona įrengiama pagal vidutinį vyro ūgį (180 cm). Pagal šiuos duomenis tobulas sėdynės aukštis yra apie 45 cm Būtent toks aukštis užtikrina taisyklingą sėdėjimo padėtį, kai keliai yra stačiu kampu, o pėdos – ant grindų. Stalas šiuo atveju turėtų būti apie 75 cm aukščio. Tokiu atveju, tarp sėdynės ir apatinio stalo krašto palikite maždaug 30 cm tarpą, kad stalo kraštas nespaustų jūsų šlaunies ir galėtumėte patogiai sėdėti. Patogesniam sėdėjimui rinkitės kėdes su užapvalintais kraštais.

Sėdynės plotis taip pat priklauso nuo kėdės formos. Jis turėtų būti bent 40 cm, idealiu atveju, apie 45 cm ir daugiau. Valgomojo kėdės su porankiais turėtų būti šiek tiek platesnės.


Taip pat svarbu atsižvelgti į valgomojo stalo ir viso kambario dydį.

→ Mažesnėms erdvėms rekomenduojame rinktis subtilesnės konstrukcijos kėdes su žemesniu atlošu ir be porankių.

→ Didesnėms erdvėms rekomenduojame tvirtesnės konstrukcijos kėdes su porankiais. Jos suteiks elegancijos ir užtikrins patogų sėdėjimą (atminkite, kad porankiai neturi būti aukščiau už alkūnę). Taip pat galite rinktis aukštesnį atlošą. Tai ne tik estetiškas, bet ir praktiškas sprendimas. Jį ypač įvertins nugaros skausmus kenčiantys žmonės, nes paaukštintas atlošas padeda išlaikyti nugarą taisyklingoje vertikalioje padėtyje.

Nepamirškite praėjimo aplink kėdę: jis turėtų būti bent 1 metro pločio.

PATARIMAS: atkreipkite dėmesį į didžiausią kėdės apkrovą, juk nenorite, kad sėdint ji tiesiog sulūžtų.

Kėdės medžiaga ir priežiūra

Kėdžių konstrukcijoje vyrauja mediena ir metalas, sėdynių ir atlošo – apmušalai, plastikas, oda ir jos imitacijos. Kiekviena iš medžiagų turi savo privalumų. Todėl rinkitės pagal savo prioritetus.

 

Medienos masyvo valgomojo kėdės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško ilgaamžiškų sprendimų. Tai ne naujausios dizaino tendencijos, o stilius ir kokybė.

Metalinės valgomojo kėdės išsiskiria savo elegancija, puikiai dera su kitais baldais ir yra lengvai prižiūrimos.

Minkštos kėdės užtikrina prabangią ir šventišką išvaizdą bei labai patogų sėdėjimą net ir ilgai pietaujant. Be to, puikiai pasirinkti medžiaga, spalva ir raštas gali pabrėžti visos valgomojo zonos išvaizdą. Trūkumas yra sudėtingesnė jų priežiūra. Jei turite mažų vaikų, apsvarstykite galimybę atidėti jų pirkimą.

Oda apmuštos valgomojo kėdės yra gražios ir prabangios, tačiau turite pasiruošti nuolatinei odos priežiūrai ir šiek tiek didesnei kainai. Tai viena iš priežasčių, kodėl populiarėja kėdės su dirbtine oda.

Kėdės su plastikine sėdyne dažniausiai būna paprastos, dažnai minimalistinės. Jų yra daugybės formų ir spalvų. Medinė jų konstrukcija užtikrina kokybę, malonią išvaizdą, lengvą priežiūrą ir funkcionalumą.

3. Valgomojo kėdės dizainas

Ar pagalvojote, kaip turėtų atrodyti jūsų kėdės? Išsirinkite tokias, kurios tiks jūsų erdvėje. Turite 3 pasirinkimus:

Valgomojo baldų komplektai
Baldų komplekte turėsite to paties prekės ženklo valgomąjį stalą ir kėdes. Tai užtikrins, kad jūsų valgomojo baldai derės tarpusavyje. Baldų komplektai puikiai tinka tiems, kurie mėgsta derančią kambario išvaizdą arba nenori eksperimentuoti su deriniais.

Valgomojo kėdės 2, 4 arba 6 dalių baldų komplekte
Šis pasirinkimas užtikrins paprastą pirkimą su galimybe pasirinkti stalą pagal savo skonį. Nepamirškite, kad kėdės turi derėti ne tik prie stalo, bet ir prie kitų baldų, spalvų ir kambario stiliaus. Taip pat, prie baldų komplekto, kuriame trūksta kėdžių, galite pridėti valgomojo suolą.

Įvairių valgomojo kėdžių komplektas
Skirtingos formos, spalvos ir medžiagos. Šį variantą rinkitės, jei pasitikite savo kaip interjero dizainerio skoniu. Tiesa, prie mažiau išsiskiriančių stalų labiau tinka skirtingų kėdžių derinys.

PATARIMAS: Renkatės medines kėdes ir medinį stalą iš medienos masyvo? Tada jų dizainas turėtų būti identiškas. Kontrastingas arba labai besiskiriantis atspalvis (pavyzdžiui, kėdžių kojos iš šviesios spalvos medienos ir stalo kojos iš tamsios medienos) neatrodys gerai.