Vonios kambario transformacija: paprastesnis valymas

Norint iš esmės pertvarkyti vonios kambarį, nebereikia ieškoti nei drastiškų sprendimų, nei taupyti.

Tuo įsitikino tinklaraštininkė Izabela Perez Harriette, kai po kelerių metų nusprendė paprastas šviesias plyteles pakeisti į mozaikines vinilo plyteles. Lipdukų dėka, tai buvo kelių valandų klausimas.

Toliau pateiktame interviu ji atskleidžia, kaip jas klijavo ir ar po kelių mėnesių ji vis dar jomis patenkinta.

Ar sudėtinga klijuoti lipdukus?

Juos klijuoti tikrai lengva. Tačiau svarbu pasiruošti ir gerai suplanuoti visą procesą. Tinkamai nuvalius paviršių, prieš klijuojant plyteles reikia padėti jas į reikiamą padėtį ir pasirinkti tinkamus įrankius, taip darbas bus daug lengvesnis. Lipdukus būtina kruopščiai klijuoti ant esamų plytelių, kad nesusidarytų tarpai.

Kiek laiko užtruko šios transformacijos įgyvendinimas?

Suklijuoti lipdukus ant vonios kambario grindų prireikė keturių valandų. Tačiau atsižvelkite į tai, kad maždaug kas pusantros valandos darydavau pertrauką maitinti krūtimi, o mano vyresnysis sūnus visą tą laiką buvo prabudęs ir labai akivaizdžiai tai rodė.

Prieš transformaciją

Po transformacijos

Į ką reikia atkreipti dėmesį klijuojant tokius lipdukus?

Kaip jau minėjau, svarbiausia yra nenuvertinti paruošimo ir kruopščiai nuvalyti paviršių. Priešingu atveju, lipdukai laikui bėgant pradės luptis. Be to, klijuojant lipdukus nepatartina bandyti jų ištempti. Ilgainiui jie grįš į pradinį dydį ir susidarys tarpai.

Manau, kad mes su vyru per daug energingai lyginome plyteles tapetų mentele, todėl jos šiek tiek išsitempė. Po kurio laiko jos susitraukė iki pradinio dydžio.


Ar šiam darbui reikia kokių nors specialių įrankių ar priemonių?

Paviršiui valyti ir nuriebalinti reikės acto, medvilninės šluostės lipdukams išlyginti klijuojant ir tapetų mentelės. Žinoma, liniuotės, pieštuko, žirklių ir tapetų peilio lipdukams pritaikyti. Tai nėra brangi įranga, Visą tai galite įsigyti net Senukuose arba internete.
Jei ant balto grindinio buvo matoma kiekviena dėmelė, tai ant dabartinio raštuoto – jos iš karto nepastebėsite.

Ar grindis su lipdukais galima naudoti iš karto po jų užklijavimo, ar reikia palaukti, kol išdžius?

Grindimis galite vaikščioti iš karto po klijavimo. Tik ilgas mūsų vaikų maudynes pakeitė greitas dušas, kaip atsargumo priemonė, kad vonios kambarys nebūtų užlietas vandeniu.

Kokios priežiūros reikalauja tokios plytelės? Ar joms reikia kokios nors ypatingos priežiūros?

Pirmiausia, norėčiau paminėti, kad pakeitus plytelių paviršių, valyti vonios kambarį tapo kur kas paprasčiau. Jei ant baltų plytelių buvo matyti kiekviena dėmelė, tai ant dabartinių raštuotų plytelių jų iš karto nepamatysite.

Tai nereiškia, kad nuo to laiko nustojau šluostyti grindis, tiesiog nereikia to daryti kasdien. Taigi, priežiūra yra paprasta.

Ir jokių cheminių medžiagų, kurias stengiuosi riboti. Žinoma, retkarčiais naudoju valiklį, tačiau vengiu stiprių valiklių, kuriuose yra chloro.
Palyginti su tradicinėmis grindimis, šios turi du privalumus: jos neslidžios ir malonesnės liesti.

Ar esate patenkinta plytelėmis po kelių mėnesių naudojimo?

Tiesą sakant, nerimavau, kad grindys ilgainiui pradės luptis. Tačiau nieko panašaus neįvyko. Du maži berniukai ir intensyvus grindų naudojimas buvo pakankamas išbandymas.

Lyginant su tradicinėmis grindimis, šios turi du privalumus: jos neslidžios, o tai ypač įvertinsite išlipę iš vonios, be to, jos šiltesnės ir malonesnės liesti.

Vienintelis trūkumas yra anksčiau minėti tarpai, kurie atsirado dėl to, kad per daug stengėmės išlyginti plyteles. Mūsų originalios plytelės buvo smėlio spalvos, todėl, laimei, tie milimetriniai tarpai nėra tokie pastebimi. Galiausiai, tai neturi įtakos nei funkcijai, nei estetiniam vaizdui.

Ir galiausiai, ar svarstytumėte galimybę naudoti tokias plyteles kituose kambariuose?

Tikriausiai šias plyteles bijočiau naudoti virtuvėje, kur jos būtų veikiamos didesnės apkrovos. Gali išsilieti karštas padažas, nukristi peilis... Koridoriuje nerimaučiau dėl daug purvo ir sniego. Tačiau bet kurioje kitoje patalpoje galiu įsivaizduoti jų naudojimą.

Kaip klijuoti lipdukus?

Reikės:
acto, medvilninio audinio, tapetų mentelės, liniuotės, žirklių, pieštuko, tapetų peilio
Kaip?
Nuo lipduko nuimkite foliją ir užklijuokite jį ant lygaus ir švaraus paviršiaus. Švaria šluoste arba tapetų mentele išlyginkite paviršių.

Taip pat galite naudoti ir ant kitų tipų paviršių, ne tik ant plytelių. Svarbu, kad klijuojamas plotas būtų lygus ir švarus.

Klijuojamą lipduką galite nulupti nerizikuodami pažeisti sienos, naudodami plaukų džiovintuvą. Įkaitinus lipduką, jį labai lengva nuimti. Tačiau dėl šios priežasties jie netinka ant šildomų grindų.

Panašūs įkvėpimai