Kaimiško stiliaus virtuvė kotedže pagal Smooth & Cooking

Kai maisto tinklaraštininkė Kateřina Kuranová, dar kitaip žinoma kaip Smooth & Cooking, sumanė atnaujinti virtuvę kotedže, ji aiškiai žinojo, kokio rezultato nori. Neužpildyti virtuvės nenaudingais niekučiais, ir svarbiausia – išsaugoti nepakartojamą tų laikų, kai ši virtuvė buvo jos močiutės karalyste, atmosferą.

Interviu ji atskleidė, kaip jai pavyko įgyvendinti šią idėją ir kokios gudrybės jai padeda palaikyti tvarką.
Kokiu tikslu įrengėte virtuvę kotedže? Ko norėjote ir ar pavyko visa tai įgyvendinti?
Pagrindinis mano noras buvo išlaikyti tokią atmosferą, kuri tvyrojo, kai virtuvėje karaliavo mano močiutė. Taigi, nusprendžiau pasilikti daugelį daiktų ir juos atnaujinti ar perdaryti. Pavyzdžiui, vienoje iš spintelių išpjovėme skylę ir įdėjome didelę keraminę kriauklę. Taip pat virtuvę papildėme ir naujomis detalėmis.

Kai močiutė visa tai pamatė, ji apsidžiaugė. Taigi, tikslas buvo pasiektas.

Kaip pasirinkote detales ir įrangą??
Daiktus rinkomės tokius, kurie palengvintų mūsų gyvenimą kotedže ir pabrėžtų jau esamą atmosferą. Kai močiutė visa tai pamatė, ji apsidžiaugė. Taigi, tikslas buvo pasiektas.
Ar turite mylimiausią detalę virtuvėje?
Mano akys visada krypsta į nuotrauką, kurioje nufotografuota mano močiutė. Jos žvilgsnis nukreiptas tiesiai į vietą, kur gaminu daugiausiai ir visada jaučiuosi taip, tarsi mes gaminame kartu. Manau, kad man patinka ne atskiros detalės, o jų visuma. Turkio spalvos virdulys dera prie pirštinės, kuri dera su virtuviniu kombainu ir su pakabintomis pjaustymo lentėlėmis bei indų plovimo reikmenimis. Viskas turi prasmę ir savo vietą.

Baisiausia jaučiuosi tada, kai turiu daiktų, kurių nenaudoju ir jie apsunkina man gyenimą.

Kas jums labiausia pagelbėja virtuvėje?
Tvarka virtuvėje. Nors iš pirmo žvilgsnio taip ir neatrodo, o virtuvė yra chaotiška dėl daiktų kiekio, yra atvirkščiai. Viskas turi savo vietą, viskas ranka pasiekiama ir aišku. Baisiausia jaučiuosi tada, kai turiu daiktų, kurių nenaudoju ir jie apsunkina man gyenimą.
Ar galite pasidalinti keleta gudrybių, kurios padeda išlaikyti virtuvę tvarkingą?
Sutvarkykite ir neužpildykite erdvių daiktais, kurių nenaudojate. Stengiuosi pirkti tik tai, ko tikrai reikia ir tai, ką naudoju. O jeigu kažko ir nespėjame sunaudoti, visada pasiūlau savo giminėms, draugams, sekėjams ar kaimynams tai pasiimti. Taip visi būna labai patenkinti!

Su vyru sutarėme, kad kotedžą norime paversti vieta, kur susitiksime su draugais ir šeima bei kursime naujas istorijas ir atsiminimus.

Be ko neapsieitumėte kotedžo virtuvėje? Ko, jūsų nuomone, kotedžo virtuvėje neturėtų trūkti?
Indaplovė. Su vyru sutarėme, kad kotedžą norime paversti vieta, kur susitiksime su draugais ir šeima bei kursime naujas istorijas ir atsiminimus. Viskas dažnai prasideda virtuvėje, bet nenoriu, kad viskas ten ir pasibaigtų. Noriu mėgautis poilsiu ir užuot visą laiką stovėjusi prie kriauklės, būti sode ir bendrauti su artimaisiais. Taigi, tai buvo vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos ten nusipirkome, ir aš tuo labai džiaugiuosi.
Į ką investuoti ir kam sutaupyti įrengiant virtuvę kotedže?
Tai labai priklauso nuo originalios įrangos būklės. Mums pasisekė, kad viskas veikė, bet norėdami dar daugiau patogumo, vis tiek investavome į keletą dalykų. Be priedų, kurie padėjo sutvarkyti virtuvę ir padaryti ją praktiškesnę, pagrindinės išlaidos teko indaplovei, kriauklei, virtuvės kombainui ir virduliui. Mes tai laikėme prioritetu.

Sutaupyti nusprendėme išnaudodami visas ten rastas smulkmenas. Tai kainavo daugiau laiko, bet žinojome, kad kuriame kai ką unikalaus ir iš tiesų autentiško.

Turiu mažą svajonę įsigyti koklinę krosnį.

Ką mėgstate gaminti ar kepti savo artimiesiems?
Varškėčius. Kepu juos ant viryklės ir, kaip sakė draugė, tai patys geriausi varškėčiai, kuriuos jie kada nors yra ragavę. Turiu mažą svajonę įsigyti koklinę krosnį. Mūsų turimos krosnies būklė vis prastėja, tad pamažu pradedu dairytis naujos!