Pasirinkite tinkamą koridoriaus apšvietimą

Koridoriai ir prieškambariai, tai – patalpos, kuriose nepraleidžiame daug laiko, tiesiog pro jas praeiname. Tačiau tai nereiškia, kad jie turėtų būti tamsūs. Priešingai! Dėl atmosferos, saugumo ir geros orientacijos, koridorius turi būti pakankamai apšviestas. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip pasirinkti tinkamą koridoriaus apšvietimą.

Kaip pasirinkti koridoriaus apšvietimą

Rinkdamiesi prieškambario ir koridoriaus apšvietimą, pirmiausia atidžiai apsvarstykite patalpos dydį ir formą. Erdvesniame kvadrato formos koridoriuje rinkitės centrinį pakabinamą šviestuvą. Taip užtikrinsite vienodą apšvietimą visoje patalpoje. Pastatykite jį tokiame aukštyje, kad vaikščiojant jis netrukdytų. Pagrindinį apšvietimą galite papildyti dar keliais sieniniais šviestuvais.

Trumpiems, siauriems koridoriams pravers kelios halogeninės lemputės, išdėstytos ant lubų vienodais intervalais. O jei namo grįžtate su pilnais pirkinių krepšiais ir nesinori ieškoti jungiklio, puiki išeitis – jutikliniai koridoriaus šviestuvai, kurie automatiškai įjungia šviesą, kai to reikia.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – atkreipkite dėmesį į apšvietimo dizainą. Jis visada turėtų derėti su likusiu apšvietimu visuose namuose. Pavyzdžiui, jei turite industrinio stiliaus interjerą, koridoriaus apšvietimas turėtų prie jo derėti. Svetainėje Bonami lengvai rasite jūsų skonį atitinkančių šviestuvų. Tiesiog pasirinkite vieną iš 9 dizaino stilių iš šviestuvai kategorijos.

Apšvietimo tipai, tinkantys koridoriuje
Lubiniai šviestuvai

Jei jūsų koridoriaus lubos aukštos, galite įrengti kabantį šviestuvą, kuris tarnautų kaip centrinis apšvietimas. Puikiai atrodo pramoninio stiliaus šviestuvai. Tačiau tai priklauso nuo kitų kambarių stiliaus. Venkite blizgių ekstravagantiškų elementų. Mažiau kartais yra daugiau.


Sieniniai šviestuvai

Koridoriaus sieninis šviestuvas yra puikus pagrindinio apšvietimo papildymas. Jis pašviesins grindų plotą ir, svarbiausia, leis saugiai judėti patalpoje. Jis taip pat puikiai tinka prie laiptų arba abipus veidrodžio. Rekomenduojame tokius, kurie neišsikiša į erdvę ir sukuria netiesioginį apšvietimą, šviečiantį aukštyn ir žemyn.


Kryptiniai šviestuvai

Taškinis apšvietimas sukuria jaukumo ir intymumo įspūdį ir ypač tinka šiuolaikiniam gyvenimui. Taškinių šviestuvų dėka šviesą galite sutelkti tiksliai apibrėžtoje vietoje, pavyzdžiui, veidrodyje, spintoje ar batų spintelėje.

Tinkamas šviesos intensyvumas koridoriuje

Koridoriaus apšvietimas turi būti ryškus, kad galėtumėte nesunkiai judėti ir rasti viską, ko jums reikia. Geriausia, kad šviesos intensyvumas būtų 100-150 liumenų m². Ypač tinka mažesnė nei 3300 kelvinų spalva, nes spalvos perteikiamos optimaliai.

Koks skirtumas tarp kelvinų ir liumenų? Kelvinai lemia šviesos spalvą. Pavyzdžiui, 2000 K sukurs šiltą geltoną atspalvį, o 8000 K – šaltą atspalvį, šiek tiek pereinantį į mėlyną. Liumenai (lm) išreiškia šviesos srautą. Paprastai tariant, tai bendras šviesos kiekis, kurį skleidžia lemputė.