-10% sofoms su kodu SOFOS10*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-10% sofoms su kodu SOFOS10*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių

Patikimi patarimai kaip valyti ir sutvarkyti vaikų kambarį

Karolína Fardová
Karolína Fardová
Bonami Blogger

Vaikų kambaryje visada kas nors vyksta: tai ir žaidimų, ir kūrybos, ir poilsio, kartais net pietų vieta! Kai tiek daug visko vyksta, nenuostabu, kad net ir tvarkingiausiuose namuose kartais įsivyrauja chaosas. O tada? Tada tenka pasitelkti gudrybes ir praktiškus patarimus! Jų dėka kiekvienas daiktas kambaryje turės savo vietą, o valymas užims mažiau laiko.

Pasisemkite įkvėpimo iš praktiškų ir mielų daiktų laikymo krepšelių, krepšių ir dėžučių, kuriuos dviejų mažų mergaičių kambariui išrinko jų mama, lenkų tinklaraštininkė Dominika, slapyvardžiu skandynawski.domek.

Kapitalinis vaikų kambario valymas

Kartą per metus kartu su vaikais atlikite kapitalinį kambario valymą. Įkvėpimo semkitės iš valymo meistrės Marie Kondo. Tvarkant kambarį, ji pataria visus žaislus, drabužius, knygas ir kitus daiktus išdėlioti kambario viduryje. Tada kartu su vaikais viską surūšiuoti į dvi krūvas. Į vieną dėkite daiktus kuriuos norite pasilikti, o į kitą: daiktus, kurie yra sulūžę, nebetinka, ar yra nusibodę.

Puikios kokybės nebenešiojamus drabužius dėkite atskirai. Juos galėsite atiduoti labdarai. SVARBU: niekada neišmeskite žaislų be vaiko žinios.

Žaislų rūšiavimas ir laikymas

• Pirmiausia, žaislus ir daiktus rūšiuokite pagal kategorijas: figūrėlės, piešimo ir kūrybiniai reikmenys, stalo žaidimai, mokyklinės prekės.

• Kiekvienos kategorijos daiktus laikykite mažesnėse arba didesnėse žaislų dėžėse su etiketėmis arba paveikslėliais (mažesniems vaikams).

• Lauko žaislus galite laikyti dėžutėse ant ratukų, taip jas bus patogu pasiimti tiesiai į žaidimų aikštelę, o nusprendus grįžti atgal, sudėti atgal į vietą. Dėžės neturi būti per didelės ar sunkios.

Popieriniai maišeliai ir medžiaginiai krepšeliai yra lengvi ir puikiai tiks pliušiniams žaislams.

• Drabužius geriausia laikyti stalčiuose. Jei laikysite juos lentynoje, įsigykite dėžutes.

Kaip elgtis mažame vaikų kambaryje

• Jei susiduriate su maža erdve, įrengdami kambarį apmąstykite vertikalų įrengimą.

Vaikiškos sieninės lentynos puikiai tinka knygoms ir mėgstamiausiems žaislams laikyti.

Dviaukštės lovos suteiks vietos stalui arba žaidimų zonai.

Stalčiai po lova taip pat puikiai tinka susidėti reikalingus daiktus ir laikyti sezoninius drabužius.

Kaip išlaikyti tvarką

• Prie pat įėjimo į kambarį pastatykite vaikišką sieninę pakabą. Ant jos bus galima pakabinti dėvėtus drabužius arba kuprinę.

• Išlaikykite komodų ir spintelių paviršius švarius ir neapkrautus. Tada kambarys atrodys daug tvarkingesnis ir harmoningesnis.

• Dailus krepšelis ar dėžutė su dangteliu yra idealus pagalbininkas norint rasti vietos žaislams. Dangtelio dėka jame galėsite paslėpti tai, ko nenorite rodyti aplinkiniams.

Paklota lova taip pat prisideda prie tvarkos įspūdžio. Sumažinkite žaislų ar knygų, kurios užima vietą ant lovos, skaičių. Vaikas gerai išsimiegos, o lovą pakloti bus dar paprasčiau.

Mūsų patarimas

Reguliarumas yra būtinas norint išlaikyti tvarką. Vaikų poreikiai keičiasi žaibišku tempu, todėl pravartu bent kartą per metus kartu sutvarkyti daiktus. Tai galite padaryti prieškalėdinio valymo tradicija arba visada pradėti tvarkytis likus savaitei iki vaiko gimtadienio.