Mid Season Sale | Sutaupykite iki 40% →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip nebrangiai sukurti gerą pavėsį terasoje

Ieškote prieglobsčio nuo kaitrios saulės ir norite uždengti terasą, balkoną ar mėgstamą vietą sode? Nebūtina iš karto investuoti į markizę, pavėsinę ar kitus brangius sprendimus.

Sodo pavėsinė sulaiko iki 90 % saulės spindulių ir ją galite nesunkiai sumontuoti patys, be profesionalo pagalbos. Apžvelkime, kaip tai padaryti, taip pat kitus pavėsinių privalumus.

Šešėlinių burių privalumai

Terasos paprastai įrengiamos taip, kad saulė šviestų kuo ilgiau. Tai, žinoma, suprantama, tačiau tiesioginė saulė ne visada pageidautina. Ypač per karščius terasa dažnai būna negyvenama, o karštis gali paveikti ir namo vidų. Jau nekalbant apie žalingą ilgalaikių UV spindulių poveikį.

Puiki išeitis yra tentai nuo saulės, kurie yra pigūs, praktiški ir modernūs. Jie sukurs taip reikalingą pavėsį tose vietose, kuriose norite leisti laiką, be to, jį galėsite nuimti, kai saulė ne taip stipriai kepins. Jį galite ištiesti ne tik virš terasos, bet virš baseino, balkono ar pavėsinės, arba perkelti iš vienos saulėtos vietos į kitą.

Tikrai kokybiškos šešėlinės burės, tokios kaip LDK Garden, sugeria nuo 90 iki 95 % saulės spindulių ir dėl didelio tankio (200 gr/m²) labai gerai atlaiko saulės spindulius net ir po ilgų naudojimo metų. Tačiau jei nemėgstate raštų ir ieškote tikrai paprasto dizaino, rinkitės Rojoplast.

Kaip sumontuoti šešėlinę burę

Surinkimą galite nesunkiai atlikti patys. Geriausia, tai daryti dviese. Be pačios burės, jums prireiks burės stulpų ir virvių, kurie paprastai būna pridedami, arba sieninių inkarų (priklausomai nuo to, kur norite montuoti burę). Toliau pateiktas instrukcijas reikėtų laikyti daugiau rekomendacijomis ir patarimais. Pirmiausia, visada vadovaukitės gamintojo instrukcija.
  • Pradėkite nuo tvirtinimo taškų nustatymo. Tentą galite pritvirtinti prie esamų konstrukcijų, pavyzdžiui, sienų ar stulpų, arba prie komplekte esančių stulpų, kuriuos įtvirtinsite į žemę.
  • Tuomet įtempkite šešėlinę burę. Ji turi būti gerai įtempta ir nesvyruoti. Taip ne tik estetiškai atrodysite, bet padidinsite audinio atsparumą plyšimui ir vėjui.
  • Laikykitės įstrižainių ir tempkite audinį šiek tiek į šonus.
  • Vieną kampą nuleiskite 25 % žemiau nei kitus (1 metru žemiau, jei tai 4×4 metrų dydžio burė), kad tinkamai nutekėtų lietaus vanduo.