Iki -15 % nuolaida vonios kambario prekėms | Sutaupykite →
Mid Season Sale | Sutaupykite iki 50% →
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Pasidarykite patys: lauko virtuvė

Ar dažnai laiką leidžiate lauke, sode, kepdami kepsnius ir priimdami svečius? Pasigaminkite paprastą lauko virtuvę, kuri ištisus metus suteiks jaukumo po pavėsine ar terasoje.
Sukurkite savo lauko virtuvę – derinkite tokias medžiagas kaip betonas, akmuo ir medis

Sukurkite savo lauko virtuvę – derinkite tokias medžiagas kaip betonas, akmuo ir medis

Ko reikia lauko virtuvei?

Prieš pradėdami planuoti virtuvę, viską išmatuokite ir nusibraižykite planą popieriuje. Tiksliai žinosite, kiek medžiagų jums reikia.

Taip pat išsirinkite medžiagas: rekomenduojame eglės medieną arba fanerą, kuri būtų atspari vandeniui. Visos šios medžiagos yra nebrangios, jų galite įsigyti ūkinių prekių parduotuvėje. Norite sutaupyti pinigų? Peržiūrėkite ir internetines dėvėtų prekių parduotuves, kuriose žmonės daiktus parduoda už mažesnę kainą.

Tinkamas erdvės išplanavimas

Pagalvokite, kiek vietos jums reikia maistui ruošti – rekomenduojame mažiausiai 1,8 m, o virtuvės plotį – apie 65 cm. Vėlgi, aukštį pritaikykite pagal save, pavyzdžiui, atsižvelgdami į savo namų virtuvės aukštį – paprastai jis būna apie 190 cm.
Šią lauko virtuvę galite pasigaminti patys – žr. brėžinį toliau

Šią lauko virtuvę galite pasigaminti patys – žr. brėžinį toliau

Lauko virtuvė terasoje

Lauko virtuvė terasoje

Medžiagos lauko virtuvei

 • Virtuvės pagrindui įsigykite kvadratinių rąstų (nuo 5x5cm).
 • Šoninėms sienelėms naudokite plonesnius tos pačios medžiagos skersinius. Jų sąnaudos bus didesnės, jei tarp jų bus mažesni tarpai.
 • Gale esančią pusę geriausia būtų gaminti iš medinės lentos. Ji bus praktiškesnė, be to, ant lentos galėsite prisukti kabliukus virtuvės reikmenims pakabinti.
 • Stalviršį rinkitės iš medienos, apdorotos taip, kad jai nepakenktų vanduo, arba, pavyzdžiui, iš vandeniui atsparios faneros, kuri yra pigi ir lengvai pakeičiama, kai susidėvi.
 • Durys neturi kelti rūpesčių. Spintelės gražiai atrodo ir be jų. Jei norite paslėpti indus, išsiuvinėkite medžiagines užuolaidas.
 • Išsamus lauko virtuvės brėžinys

  Išsamus lauko virtuvės brėžinys

  Ko vertėtų nepamiršti patiems statant virtuvę?

  Jei gyvenate, pavyzdžiui, daugiabutyje ar terasiniame name, nepamirškite kaimynų. Suprojektuokite virtuvę taip, kad iš jos sklindantys garai nepatektų į jų sodą.

  O kaip dėl elektros, vandentiekio ir atliekų? Vandenį galite sutvarkyti paprasčiausiai prie čiaupo prijungę įprastą žarną. Be to, nebūtina iš karto statyti kanalizacijos, po kriaukle galite pastatyti kibirą, o jam prisipildžius, palaistyti sodą (jei naudojate ekologiškas valymo priemones). Elektra gali būti iššūkis, todėl apsvarstykite, kiek jums jos reikia. Geriausia, jei planuodami savo namą ir sodą apie tai jau būsite pagalvoję.

 • Pagalvokite apie, dujines kepsnines arba židinį, kuriuo galėsite naudotis šaltesniais metų mėnesiais.