Bonami dienos iki 50 % | Griebkite nuolaidą →
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Knygų mylėtojų kampelis: kaip sukurti jaukumą

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Knygų mylėtojams turbūt nėra didesnio malonumo, kaip įsisupti į antklodę, sėdėti patogioje kėdėje ir valandų valandas leisti skaitant. Tačiau kaip sukurti skaitymo kampelį, kuris būtų patogus, praktiškas ir jaukus?

Tikimės, kad mūsų ir bibliotekininkės-fotografės Alex Hraškové patarimai jums padės.

Knygų spinta svetainėje

Jei jūsų skaitymo kolekcija kuklesnė, greičiausiai užteks sieninės knygų spintos. Bet jei savo knygas skaičiuojate ne vienetais, o metrais, rinkitės didesnį baldą. Puikus pasirinkimas yra medinė knygų spinta.

Norėdami derinti grožį su praktiškumu, rinkitės stiklines knygų spintas ir vitrinas – taip knygas apsaugosite nuo dulkių.

Balta knygų spinta suteiks kambariui šviesumo, o spalvingos knygų nugarėlės praskaidrins net ir niūriausią dieną.

Patarimas:
Nors kampinę knygų spintą pastatyti galite tik prie sienos, sumontavę atviras lentynas galėsite lengvai padalinti kambarį.

Sėdėjimas skaitymo zonoje

Kad skaityti kelias valandas būtų kuo patogiau, privalu išsirinkti ant ko sėdėsite. Tik nuo jūsų priklauso, ar skaitymui rinksitės klasiką, pasisiūbavimą ant supamosios kėdės ar sklandymą ore ant pakabinamo krėslo.

Skaitymo kampeliui sukurti greičiausia nėra nieko patogesnio už tinkamą krėslą, į kurį galite susisukti ir netrukdomi mėgautis puslapiu po puslapio. O tikri bibliofilai? Jie privalo rinktis tik patogiausią sprendimą – gultą.

Jei neturite pakankamai vietos, atminkite, kad viskas, ko iš tiesų reikia patogiam skaitymo kampeliui, yra sulankstomas futonas, antklodė ir daugybė pagalvių.

Erdvė knygoms ir mėgautis arbata

Tai nėra būtiniausias baldas, tačiau ne paslaptis, kad skaitymo kampelis su juo bus daug praktiškesnis. Apie ką čia kalbame? Apie šoninį staliuką! Ant jo galėsite padėti knygas, puodelį kavos ir užkandžių. O jei liko šiek tiek vietos? Pasirūpinkite vaza su gėlėmis ar kvapnia žvake.

Ypač mažuose butuose pravers ištraukiami staliukai, kurie neužima tiek daug vietos, tačiau dėl savo universalumo suteikia papildomos vietos daiktams laikyti.

Jei nenorite investuoti į šoninį staliuką, kaip staliuką naudoti galite ir taburetę.

Knygų spintos apšvietimas

Jei įmanoma, knygų skaitymo kampelį sukurkite kuo arčiau lango. Taip dienos metu turėsite pakankamai šviesos skaitymui. Tačiau vakariniai knygų skaitytojai turėtų įsigyti pastatomą lempą ar toršerą.

Renkantis, įsitikinkite, kad šviesos srautas ir kryptis yra reguliuojami. Tiesa, kuo siauresnis lempos gaubtas, tuo siauresnį šviesos srautą jis suteiks.

Apsauga nuo šalčio

Viskas, ko iš tiesų reikia patogiam ir ramiam skaitymui yra šiluma. Jaukios ir šiltos pagalvėlės, pledai ir kilimas tuo puikiai pasirūpins.

Vėsiomis žiemos dienomis vertėtų nepamiršti kojiniųir šilto gėrimo mėgstamiausiame puodelyje. Su tokia kompanija, skaitymas taps vienu iš jūsų mėgstamiausių užsiėmimų.

Patarimas:
Skaitymo malonumą perkelkite į vonią. Viskas, ko reikia, yra lentyna. Netrukus galėsite pamiršti apie liūdesį jūsų mylimiausiai knygai netyčia išsimaudžius vandenyje.

Tvarka ir jauki atmosfera

Kartais nutinka taip, kad knygos tiesiog pasimeta. Kaip sutvarkyti knygų spintą? Padalinkite knygas į keletą skyrių, tarp jų pastatykite statulėles ar vazas. Tai pagyvins erdvę ir padarys ją šiek tiek patrauklesnę.

Norėdami pabėgti nuo kasdienių rūpesčių, nepamirškite jaukios atmosferos. Kvapios žvakės, maloni muzika ir dekoracijos padės sukurti atsipalaidavimo kupinas akimirkas.