Iki -25% nuolaida svetainei | Sutaupykite →
Turime naują programėlę | Visos naudos →
10 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

7 kambariniai augalai, kurie nereikalauja daug priežiūros

Barbora Bláhová
Barbora Bláhová
Blog Hometure

Kambarinių augalų auginimas tampa vis populiaresnis. Augalai ramina sielą ir džiugina akis – žinoma, taip yra tik tada, kai jie žaliuoja. Jei ketinate pradėti auginti kambarinius augalus, tačiau nesate tikri, ar sugebėsite, turime keletą patarimų ir idėjų nereikliems kambariniams augalams.

Tilandsija

Tilandsija gamtoje prilimpa prie medžių žievės ir viskas, ko jai reikia, yra drėgmė. Jei ieškote netradicinio dekoratyvinio augalo interjerui, galite išbandyti šį.

Tilandsija nebijo tiesioginių saulės spindulių, tačiau turite pasirūpinti, kad jai netrūktų drėgmės. Sausame saulėtame bute tokiam augalui patartina įsigyti aerariumą arba bent jau pastatyti jį tarp kitų augalų, kur oro drėgmė yra geriau išlaikoma. Tačiau nepaisant to, tai yra nereiklus augalas, kurio nepuola kenkėjai.

Patarimas: Tilandsijai svarbu pasirinkti tinkamą vazoną – kaip pavyzdžiui šį keramikinį stovą iš Dakls Posture.

Aglaonema

Ne kiekvienas turi šviesius namus, kurie idealiai tiktų auginti tikras džiungles. Šis iš Azijos kilęs augalas yra viena iš nereiklių augalų rūšių, kuriems nereikia daug šviesos. Tarp labiausiai paplitusių yra Aglaonema commutatum rūšis. Aglaonemos mėgsta gerą oro cirkuliaciją, bet ne skersvėjus.

Monstera

Monstera yra vienas iš ikoniškiausių kambarinių augalų. Tai vijoklis, kuris nesišakoja. Augalui augant, atsiranda turtingas lapų išsisklaidymas. Pastaraisiais metais išpopuliarėjo ir margos šio augalo rūšys, tačiau jos auga lėčiau.

Nors Monstera patinka dalinis pavėsis, geriausia, kad ji gautų šviesos be tiesioginių saulės spindulių. Laikykite ją aukštai, kad stiebas nesideformuotų. Vazonus rinkitės tik šiek tiek didesnius už šaknies gumbą ir pasirūpinkite, kad žiemą augalo neperlaistytumėte.

Ruellia (Dipterakantus)

Ruellia kilusi iš tropinių Amerikos dalių, kur auga kaip žemę dengiantis augalas dekoratyviais lapais. Tarp gražiausių jos rūšių yra Dipteracanthus devosianus (Ruellia makoyana), kuri dažnai žydi rausvais žiedais. Įprastos kambario temperatūros ir išsklaidytos šviesos be ryškios saulės, kuri degintų žiedlapius, pakanka, kad augalui nieko netrūktų. Laistykite reguliariai, kad žemė būtų šiek tiek drėgna. Jei augalo lapai apvysta, pats laikas jį palaistyti. Su stiebų amžiumi augalas sumedėja, jį formuoti galima pjaustant. Ruellia galite auginti kaip vijoklinį augalą. Tačiau jis taip pat labai gražiai atrodys dekoratyviniame vazone, pavyzdžiui, Kave Home Dalva, kuris pabrėžia šio augalo grožį.

Vaškuolė (Hoya)

Jos visada klestėjo ant mūsų močiučių palangių be perdėtos priežiūros. Jos išsiskiria mažais, ryškiais širdies formos lapeliais.

Šios rūšies augalai nėra kenksmingi gyvūnams. Ją galite auginti kaip vijoklinį augalą arba sodinti į vazoną. Augalui nereikia daug drėgmės. Skirtingai nuo daugelio kitų augalų, vaškuolė nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, tad vasarą pagalvokite apie jos pernešimą į šešėlį.

Filodendras

Filodendrų yra šimtai rūšių. Pastaraisiais metais lietuvių namuose paplito retesnės jų rūšys. Nors daugelio šių rūšių auginimui reikia daug žinių, yra ir tokių, kurios nėra reiklios. Pabandykite paieškoti, pavyzdžiui, scandens, red emerald, hastatum, birkin ar xanadu.

Filodendrams paprastai reikia išsklaidytos netiesioginės šviesos, ir ji turi įtakos lapų dydžiui ir spalvų sodrumui. Daugeliui jų taip pat reikia atramos, kurios galėtų siekti. Šiems augalams reikia drėgmės. Bet kurį filodendrą papuoš dailus vazonas.

Strelicija

Strelicija yra viena iš į bananus panašių augalų ir gražiausia po maždaug penkerių metų augimo, kai žydi neįprastais margais žiedais.

Laistykite augalą kaip ir bet kurį kitą kambarinį augalą kartą/du per savaitę, priklausomai nuo sezono. Taip pat patartina pašalinti ant augalo susikaupusias dulkes. Vasarą jam visiškai nereikės priežiūros.

  • Ar jus domina koks nors augalas? O gal jį jau seniai turite namuose? Žvilgtelėkite į prekes augalams ir visiškai pasinerkite į augalų auginimą.
Straipsnį mums parengė Bára Bláhová iš Hometure. Jos Instagram rasite daugiau įkvėpimo auginti augalams.