-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip išsirinkti spyruoklinę lovą?

Vis labiau populiarėja spyruoklinės lovos. Jos užtikrina išskirtinį miego komfortą, prilygstantį penkių žvaigždučių viešbučiams. Jei jau seniai svajojate apie tokią lovą, bet negalite apsispręsti, kurią pasirinkti, žvilgtelėkite į mūsų vadovą, kuris padės apsispręsti.

Kas yra spyruoklinė lova

Spyruoklinės lovos yra patogios, praktiškos ir prabangios. Jų pavadinimas kilęs iš angliškų žodžių box (dėžė) ir spring (spyruoklė). Jos labai populiarios Šiaurės Amerikoje ir Skandinavijos šalyse, todėl dar vadinamos amerikietiškomis lovomis.

Šių lovų pagrindą sudaro stačiakampė dėžė, kurioje sumontuotos spyruoklės. Jas paprastai sudaro čiužinys, antčiužinys, minkštas galvūgalis ir daiktadėžė.

Trumpai apie privalumus ir trūkumus


Privalumai
  • Spyruoklinės lovos tinka žmonėms, kuriems skauda nugarą ir keliami aukšti komforto reikalavimai.
  • Dėl aukšto miegamojo paviršiaus lengva atsigulti į lovą.
  • Spyruoklinių lovų čiužiniai yra ilgaamžiškesni už įprastus.
  • Dėl to, kad šiose lovose nėra grotelių, jos negirgžda.
  • Jų būna įvairių dizainų ir spalvų, todėl kiekvienas gali išsirinkti savo svajonių lovą.
  • Visi modeliai turi aukštą galvūgalį, todėl lovoje galima patogiai sėdėti.
Trūkumai
  • Daugeliu atvejų negalite reguliuoti nugaros padėties. Tai įmanoma tik lovose su reguliuojamų skersinių čiužiniais arba brangesniuose lovų modeliuose su nuotolinio valdymo pulteliu.
  • Tokios lovos yra gremėzdiškos ir miegamajame užima nemažai vietos.
  • Lyginant su tradicinėmis lovomis, jose mažiau cirkuliuoja oras.
  • Spyruoklinės lovos kaina yra didesnė nei įprastos lovos.

Išsami konstrukcija

Tradicinė lova turi groteles ir čiužinį, o spyruoklinės lovos susideda iš spyruoklių dėžės, kurią papildo spyruoklinis čiužinys ir žemas antčiužinys arba užvalkalas. Taigi, spyruoklinis pagrindas ir čiužinys sukuria dvigubą spyruoklę, kuri geriau reaguoja į kūno judesius ir taškines apkrovas.

1. Spyruoklinės lovos pagrindas

Spyruoklinės lovos pagrinde veltui ieškotumėte grotelių. Jas paprastai sudaro medinis rėmas su tolygiai išdėstytomis spyruoklėmis, kurios sukuria stabilią čiužinio atramą. Jos į apkrovą reaguoja taškiniu, t. y. tikslesniu būdu. Be to, spyruoklių šerdis taip pat padeda užtikrinti reikiamą oro cirkuliaciją.

2. Spyruoklinis čiužinys

Čiužinys dedamas ant spyruoklinio pagrindo. Dažniausiai tai spyruoklinis čiužinys, kuriame atskiros spyruoklės yra atskirtos viena nuo kitos ir susiūtos į kišenes, kurios individualiai reaguoja į kūno spaudimą ir optimaliai paskirsto kūno svorį. Jis puikiai tinka žmonėms, kenčiantiems nuo nugaros skausmų.

Daugiau apie čiužinius skaitykite mūsų Kaip išsirinkti čiužinį vadove.

3. Antčiužinys

Paskutinis spyruoklinių lovų sluoksnis yra antčiužinys. Tai vos kelių centimetrų aukščio užvalkalas, dengiantis visą lovos paviršių. Taigi, jums nereikia jaudintis dėl nepatogaus tarpo tarp čiužinių. Užvalkalas taip pat padeda apsaugoti čiužinį nuo purvo ir prakaito, prailginti pagrindinio čiužinio tarnavimo laiką ir gali suminkštinti arba sutvirtinti čiužinį.

Jis dažniausiai gaminamas iš putplasčio arba prie kūno prisitaikančių putų, kurios puikiai prisitaiko prie kūno formų. Tačiau galite susidurti ir su latekso ar gelio užvalkalais.

Viršutinė dalis paprastai būna pridedama prie spyruoklinės lovos arba gali būti įsigyjama atskirai. Jei užvalkalas jau yra spyruoklinės lovos dalis, jis yra skandinaviško tipo. Jei jis nėra įtrauktas į komplektą, tai yra amerikietiškas tipas.

Spyruoklinių lovų aukštis

Spyruoklinės lovos yra aukštesnės už įprastas lovas. Vietoj įprasto 40 cm rėmo aukščio spyruoklinės lovos aukštis gali būti iki 70 cm. Dėl to nuo lovos daug lengviau atsikelti ir atsisėsti. Didesnis lovos paviršius taip pat tausoja nugarą, todėl jį ypač vertina vyresnio amžiaus žmonės arba tie, kuriuos vargina nugaros ir sąnarių skausmai.

Kaip sužinoti idealų spyruoklinės lovos aukštį?

Atsisėskite ant lovos krašto taip, kad jūsų šlaunys ir blauzdos sudarytų stačią ar net šiek tiek didesnį kampą. Pėdos turi liesti grindis. Žemesnio ūgio žmonėms optimalus lovos rėmo aukštis yra 60-65 cm.

Spyruoklinės lovos priežiūra

Jei nusprendėte investuoti į spyruoklinę lovą, maksimaliai išnaudosite jos privalumus tik tada, jei tinkamai ją prižiūrėsite. Jei pasirinkote medžiaga aptrauktą rėmą, jį reikės kelis kartus per metus išsiurbti ir bent kartą per metus išvalyti. Taip pat kas mėnesį keiskite čiužinį ir užvalkalą.

Panašūs įkvėpimai