Prieškalėdinis išpardavimas nuo 20% 10 000+ produktų | Sutaupykite →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip transformuoti valgomąjį?

Valgomojo kambario atnaujinimas – nemažas projektas, nes jis turi būti gerai išplanuotas, turėti patogių elementų, būti funkcionalus, suburti žmones ir tarnauti savo paskirčiai. Todėl labai svarbu, kad tokių erdvių atnaujinimas, visų pirma, būtų gerai apgalvotas.

Apie neseniai atliktą savo valgomojo kambario transformaciją kalbėjomės su interjero dizainere Urška Oman, instagrame dar žinoma kaip @caricasveta.si. Tiems, kurie ateityje ketina atnaujinti savo namus, šis straipsnis turėtų būti ypač naudingas.

Svarbūs žingsniai prieš pradedant transformaciją

Prieš pradedant remontą, Urška pataria paklausti savęs šių dalykų:

  • kas jums svarbiausia erdvėje,
  • kiek žmonių dažniausiai sėdės prie stalo,
  • kokia yra pati erdvė: ar joje telpa didesni daiktai ir vis tiek galite patogiai praeiti, o gal trūksta vietos ir reikia ieškoti unikalių sprendimų?
Ji taip pat ragina ieškoti įkvepiančių erdvių žurnaluose, knygose, Pinterest – pasidarykite jums patinkančių vaizdų koliažą. Tai padės sukurti interjero stilių. Pagal tai taip pat galite rinktis norimas medžiagas – taip bus lengviau rasti tobulus elementus. Taip pat pravartu apgalvoti savo biudžetą ir pagal jį rasti mėgstamus elementus.

Jei pritrūkote idėjų ar laiko remontui, Urška taip pat rekomenduoja pasitelkti interjero dizainerį, kuris padės surasti jūsų poreikius atitinkančius ir norimo stiliaus elementus.

Kaip išsirinkote stalą? Kodėl ir kada rinktis apvalų stalą, kokie jo privalumai?

Urška: Apvalų stalą pasirinkau daugiausia pagal turimą erdvę. Anksčiau turėjau stalą, kuris buvo per didelis erdvei, ir viskas atrodė gana ankšta. Nusprendžiau pasirinkti Teulat Cep valgomojo stalą. Didžiausias jo privalumas yra tai, kad jis puikiai tinka šventėms, idealiai tinka kvadrato formos patalpoms, nes užima tiek pat vietos visomis kryptimis. O kai kėdės sukraunamos po stalu, iš tiesų turime daug daugiau erdvės nei anksčiau – vaikai dabar mielai vienas kitą gainioja aplink naująjį stalą.

Ko neturėtų trūkti valgomajame?

Urška: Manau, kad būtini elementai yra tie, kurie mums leidžia jaustis patogiai. Todėl nemanau, kad yra universalus atsakymas į šį klausimą. Man būtinas pakankamai didelis kilimas po stalu, kuris įrėmina valgomąjį ir suteikia dinamiškumo. Kokybiškas stalas, kuris tarnaus ruošiant patiekalus, žaidžiant stalo žaidimus, užsiimant rankdarbiais ir diskutuojant apie gyvenimą, patogios kėdės ir virš stalo kabanti lempa. Beveik visada ant stalo padedu vazą su šviežiomis arba džiovintomis gėlėmis, tačiau taip pat mėgstu ir natūraliai atrodančius indus.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tamsius baldus?

Urška: Renkantis tamsius baldus svarbiausia subalansuoti spalvas, šviesą ir medžiagas. Tamsius baldus patarčiau rinktis, jei kambaryje yra pakankamai natūralios šviesos, o labai mažuose kambariuose nerekomenduočiau jų rinktis.

Taip pat atkreipkite dėmesį į kontrastą – juodą stalą sušvelninkite medinėmis kėdėmis, sienoms parinkite šviesią spalvą, pridėkite natūralaus pluošto kilimą ir šviesių spalvų aksesuarus. Šviesių elementų, pavyzdžiui, paveikslų rėmų, pagalvėlių ar lengvesnių dekoratyvinių elementų pridėjimas tamsiems baldams suteikia kontrasto ir padeda vizualiai paįvairinti vaizdą.

Pagalvokite, kaip valyti tamsius baldus, ir rinkitės kokybiškas medžiagas, kurios yra atsparesnės ilgalaikiam naudojimui.

Ar turite kitų patarimų tiems, kurie įrenginėja valgomąjį?

Urška: Mėgaukitės šiuo procesu! Susikurkite kampelį, kuris jus džiugins. Valgomasis yra ta vieta, kur leidžiame laiką ir kur vyksta svarbūs dalykai – susikurkite savo svajonių valgomąjį su kokybiškais daiktais, kurie jums leisis jaustis gerai. Pernelyg nesigilinkite į tendencijas, verčiau rinkitės nesenstančius daiktus, kurie visada bus stilingi. Ir... pasilinksminkite!