Bonami dienos iki 50 % | Griebkite nuolaidą →
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip įrengti namus skirtingose Lietuvos vietose?

Ivana Marinčić
Ivana Marinčić
Bonami Blogger

Norite įrengti namus, tačiau pritrūkote įkvėpimo? Parengėme keletą idėjų, kaip įrengti butus ar vasarnamius įvairiose Lietuvos vietose. Semkitės įkvėpimo ir sukurkite savo jaukų kampelį, kad ir kurioje vietoje gyventumėte!

Poilsio kampelis prie jūros

Įrengdami poilsio kampelį prie jūros, pavyzdžiui, Palangoje ar Nidoje, būtinai atsižvelkite į tai, kad svečiai atvyks karščiausiu metų laiku (dažniausiai liepos mėnesį), todėl venkite tamsių ir slegiančių spalvų. Stenkitės atkartoti šalia esančias spalvas, pavyzdžiui, šviesiai mėlyną, pilką, alyvuogių žalią, smėlio, taip pat galite rinktis levandų violetinius atspalvius ir kambarį papuošti gyvomis gėlėmis.

Interjerui vėsinti naudokite natūralias medžiagas, pavyzdžiui, akmenį ir keramiką, kurios taip pat yra ir labai patvarios. Kalbant apie tekstilės gaminius, rinkitės medvilnę arba liną, nes jie vėsina.
Vidurdienį, kai labiausiai kepina saulė, arba vėlai vakare, kai saulė jau nusileidusi, jūsų svečiai galės atsipalaiduoti balkone.

Rinkitės tokius baldus ir lauko tekstilę, kuriuos naudojote likusioje buto dalyje, nes taip „išplėsite“ butą ir balkonas taps jo dalimi. Svečiams bus malonu mėgautis rytine kava ar taure vyno jaukiame balkone.

Poilsio vieta prie miško

Svečiai, norintys pabėgti nuo miesto šurmulio, atostogas norės praleisti arčiau miško, leidžiančio mėgautis ramybe, grynu oru ir kartais net malonia vienatve. Nesvarbu, ar tai būtų aktyvios atostogos su ilgais žygiais Dzūkijos nacionalinio parko takais, ar ramus poilsis nuošalioje Labanoro girioje, svečiai atsipalaiduos natūralių spalvų ir medžiagų apsuptyje. Todėl į interjerą įtraukite medinius baldus ir kitus natūralius elementus.

Naudokite natūralias medžiagas, pavyzdžiui, vilną, kad šaltesniais vakarais jums būtų dar patogiau. Miško tankmę atkartojančias rudas ir žalias spalvas galima papildyti drąsesniais šiltais tonais, pavyzdžiui, raudona, geltona ar oranžine.

Lauko terasai ar kiemo sodui rinkitės patogius baldus, lauko šildytuvą ar židinį ir keletą vilnonių antklodžių, į kurias svečiai galėtų susisupti, kai vakarais atvėsta.

Poilsio vieta mieste

Įsirengdami poilsio vietą viename iš Lietuvos miestų – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ar Panevėžyje – galite save labiau išreikšti ir rinktis drąsias spalvas bei interjero detales, nes miesto aplinkoje susiduriame su skirtingais interjero stiliais ir spalvų deriniais. Svarbiausia – rezultatas.
Nesvarbu, ar norite sukurti senamiesčio atmosferą, ar modernaus stiliaus butą mieste, nepamirškite pasirūpinti, kad butas būtų praktiškas ir patogus. Visų pirma, atkreipkite dėmesį į lovos ir čiužinio pasirinkimą, nes po ilgų kelionių po miestą svečiams prireiks komfortiško ir kokybiško poilsio.

Poilsio zona kaime

Gyvenantys mieste ir norintys pabėgti nuo miesto šurmulio čia, Lietuvoje, tikrai norės pasisemti energijos kaime ir šalia gamtos. Ekskursijos po ūkius, kuriuose galima mėgautis kaimo gėrybėmis ir pažinti kaimo tradicijas, istorinius muziejus, gamtos parkus ir aktyvųjį turizmą pritraukia vis daugiau svečių.

Kaime geriausia išlaikyti klasikinį kaimišką stilių su retro elementais. Jei norite sukurti autentišką įspūdį, įneškite į namelį natūralias medžiagas, šiurkščią tekstūrą, emaliuotus indus ir languotus raštus.
Vykstant atostogauti į užmiestį būtina paragauti gardžių ir tradicinių kaimiškų gėrybių. Kad atostogos būtų dar autentiškesnės, pasirūpinkite, kad svečiai pietumis galėtų mėgautis kaimiškame interjere.

Semkitės idėjų iš straipsnio: