Iki -15 % nuolaida vonios kambario prekėms | Sutaupykite →
Mid Season Sale | Sutaupykite iki 50% →
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Pavasaris

Pavasaris jau čia! Dienos ilgėja ir pagaliau galime daugiau laiko praleisti sode. Įsigykite savo terasai kokybiškų sodo baldų, pasikvieskite draugus ir ruoškitės pirmajam kepsnių vakarėliui lauke. Nepamirškite ir savo namų pagražinti nuotaikingomis pavasario dekoracijomis.

Shop the look

Pavasaris

Po ilgos žiemos atėjo pavasaris, o kartu ir saulės spinduliai, suteikiantys mums naujos energijos. Pasikvieskite gražiausią sezoną ir į savo namus. Pradėkite pavasarinį namų valymą ir pagražinkite namus nuotaikingomis dekoracijomis. Viską, ko reikia, rasite Bonami.

Kada prasideda pavasaris?

Astronominis pavasaris prasideda kovo 20 dieną. Šią dieną taip pat vadiname pavasario lygiadieniu, nes diena ir naktis yra maždaug vienodo ilgio. Pasak astronomų, tiksli pavasario pradžia yra ta akimirka, kai saulės disko centras yra tiksliai virš pusiaujo. Nuo šio momento naktis trumpėja, o diena ilgėja ir tai tęsiasi iki vasaros saulėgrįžos.

Nekantruoliai gali laukti vadinamojo meteorologinio pavasario, kuris prasideda jau kovo 1 dieną.

Pavasariu dvelkiantys namai

Pavasaris mus įkvepia keisti savo spintas ir namus. Pasipuoškite pavasario spalvomis, natūraliomis medžiagomis ir gėlių raštais. Nežinote, kokius namų aksesuarus naudoti? Pasisemkite įkvėpimo iš mūsų patarimų, kaip įrengti svetainę, miegamąjį ir valgomąjį.

Svetainė

Po šaltos žiemos tamsias ir sunkias užuolaidas pakeiskite šviesiomis iš lino ar medvilnės. Ant sofos užklokite lengvą pledą ir pavasarinių spalvų bei gėlių motyvų dekoratyvines pagalves. Po kavos staliuku patieskite kilimėlį, o ant stalo padėkite pavasarinių gėlių vazą.


Miegamasis

Kokybiškas miegas yra psichinės ir fizinės gerovės pagrindas. Kad net pavasarį miegotumėte puikiai, lovą aprenkite šviesiomis natūraliomis medžiagomis ir pastelinėmis spalvomis. Plunksnas ir kitas sunkias antklodes pakeiskite erdvesnėmis antklodėmis. Uždenkite jas medvilninėmis arba lininėmis paklodėmis, kurios yra malonios liesti. Romantiškos sielos įvertins ir patalynę su gėlių raštu.


Valgomasis

Pavasarinę nuotaiką sukurti neturi būti sudėtinga. Nuostabų efektą sukurs pavasarinė staltiesė, paprastas indų rinkinys, kelios mažos Velykų dekoracijos ir, svarbiausia, gėlės.

Kokios yra tipiškos pavasario spalvos?

Pagrindinės pavasario spalvos yra žalia, oranžinė, geltona, rožinė, violetinė ir raudona. Jos gražiai atrodo puokštėje, ant dekoracijų ir namų aksesuarų. Šių spalvų pagalvėlės ant sofos ar žvakidės nudžiugins jūsų namus.
Paprasti patarimai, kaip derinti pavasario spalvas tarpusavyje:
Dekoruodami dizaineriai laikosi paprastos 60-30-10 taisyklės. Jie teigia, kad 60% patalpos turėtų būti dominuojanti spalva, 30% turėtų būti antrinė spalva (arba stipri tekstūra), o paskutiniai 10% turėtų būti naudojami tik visumai sureguliuoti.

Trys dominuojančios spalvos kaip tik tinka interjero dekoravimui. Jos turėtų derėti viena su kita. Daugiau idėjų:
 • Pavyzdžiui, pasirenkamos priešingos spalvos, kuriose derinate šiltą ir šaltą atspalvius.
 • Arba pasirinkite tris spalvas, esančias viena šalia kitos spalvų spektre, pavyzdžiui, mėlyna-žalia, žalia ir žalia-geltona.
 • Klasikinis variantas – monochromatinė spalva, kai pasirenkama tik viena spalva ir jos šviesesni bei tamsesni atspalviai.


„Pasidaryk pats“ pavasarinės dekoracijos

Pavasarinė dekoracija suteiks interjerui spalvų, harmonijos ir nuotaikos. Taigi, jei turite šiek tiek laiko ir noro kurti, imkitės darbo.

Tipiškos pavasario puošmenos – tai, pavyzdžiui, pavasarinis vainikas ant durų, dekoruotos pavasarinės dėžutės, žvakidės ant stalo, pakabinamos langų dekoracijos ir, žinoma, gėlės vazoje, nuo kurių namai gardžiai kvepia.
Mėgstamiausios pavasario gėlės:
 • tulpės
 • narcizai
 • hiacintai
 • snieguolės
 • raktažolės

Darydami pavasarines dekoracijas naudokite įvairias natūralias medžiagas, kurias randate pasivaikščiojimų metu, pavyzdžiui, akmenukus, samanas ar įvairias šakeles.

Išbandykite vieną iš mūsų „pasidaryk pats“ idėjų:

7 patarimai kaip įveikti pavasarinį nuovargį

Vieniems pavasarį būna gera nuotaika ir daug naujos energijos, kitus užvaldo pavasarinis nuovargis, galvos skausmas. Ar priklausote antrajai grupei?

1. Palepinkite save kokybišku miegu.
2. Išgerkite pakankamai vandens.
3. Stenkitės atlikti tempimo pratimus.
4. Dažniau būkite gryname ore, užtenka net trumpų kasdienių pasivaikščiojimų.
5. Venkite per daug vartoti saldžių gėrimų, kavos ar alkoholio.
6. Į savo racioną įtraukite daugiau vitaminų turinčių daržovių ir vaisių.
7. Pradžiuginkite save – baikite skaityti mėgstamą knygą arba nusipirkite ką nors gražaus.

Pavasarinis valymas

Be visų džiaugsmų, naujas sezonas reiškia ir pavasarinį valymą. Kaip tai padaryti?
 • Nesistenkite iš karto išvalyti viso buto ar namo.
 • Į valymi darbus įtraukite visą šeimą.
 • Švarus kambarys po kambario. Baigę vieną kambarį, pereikite prie kito.
 • Pradėkite atsikratydami dalykų, kurių jums nebereikia.
 • Išvalykite ir išplaukite visų lentynų ir spintelių vidų.
 • Išvalykite žieminius drabužius ir kitus daiktus bei paruoškite pavasarinius.
 • Nuvalykite visus langus ir duris iš vidaus iš išorės.
 • Valykite palaipsniui nuo lubų link grindų.
 • Persodinkite kambarinius augalus.
 • Nuvalykite dulkes nuo vidaus ir lauko žaliuzių.
 • Išvalykite prietaisus, tokius kaip šaldytuvas, orkaitė ir mikrobangų krosnelė.
 • Išvalykite sodą, terasą ar balkoną.