Pavasaris namuose ir lauke | Semkitės įkvėpimo →
Velykos artėja | Pasiruoškite joms →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Šv. Valentino diena

Vis dar nežinote kaip nustebinti savo mylimąjį ar mylimąją Valentino dienos proga? Leiskite mums padėti suplanuoti romantiškas akimirkas ir išrinkti geriausią staigmeną. Mėgstate stebinti originaliomis dovanomis, o gal vakariene žvakių šviesoje ar bilietais į kiną? Bonami rasite visko, ko prireiks gražiausiai Valentino dienai.

Kada švenčiama šv. Valentino diena?

Šv. Valentino, taip pat įsimylėjėlių arba meilės diena kasmet švenčiama vasario 14 dieną. Šios šventės šaknys slypi Europoje, tačiau ji švenčiama visame pasaulyje.

Kaip gimė Šv. Valentino šventė?

Senovės Romoje vasario 14 dieną drąsiam vyskupui Valentinui, kuris nepaisydamas griežto imperatoriaus draudimo sutuokdavo įsimylėjusias poras, buvo įvykdyta mirties bausmė. Tuo pat metu vyko ir apsivalymo bei vaisingumo šventė Luperkalija, kurios metu vyrai iš meilės urnos traukdavo merginų vardus, kad sužinotų kurios merginos taps jų mylimosiomis.

Laikui bėgant, šios dvi šventės susiliejo į vieną šiandien puikiai pažįstamą kaip kupiną meilės, romantiškų vakarienių, rožių ir šokolado ♥.

Kaip šv. Valentino diena švenčiama pas mus ir kitose šalyse?

Valentino dieną kiekvienas švenčiame skirtingai. Vieni Valentino dienos vakarienės išeina į mėgstamą restoraną su ypatingu meniu, kiti vakarienę žvakių šviesoje ruošia namuose, o dar kiti renkasi romantiškus potyrius sveikatinimosi, masažų ar skrydžių į šiltus kraštus pavidalu.

Tačiau vienas dalykas yra įprastas – dovanoti dovanas iš meilės. Dažniausiai, tai yra gėlės, šokoladas, papuošalai ar apatiniai. Jei šiais metais savo mylimąjį ar mylimąją norite nustebinti išskirtine dovana, apsilankykite Valentino dienos dovanų puslapyje, kuriame rasite daugybę patarimų:
Tačiau ne visose šalyse Valentino diena švenčiama taip, kaip pas mus. Susipažinkite su penkiomis įdomiausiomis Valentino dienos šventėmis.
Japonija
Japonijoje Valentino diena skirta vyrų lepinimui.

Tačiau nesijaudinkite, moterys nėra pamirštos. Kovo 14-ąją švenčiama Baltoji diena, kuri panaši į Valentino dieną. Šią dieną vyrai dovanoja dovanas savo žmonoms ir draugėms. Egzistuoja net nerašyta taisyklė, kad dovanos vertė turi būti 2 – 3 kartus didesnė nei dovanos, kurią vyras gavo iš moters per Šv.Valentino dieną.
Pietų Korėja
Pietų Korėjos gyventojai įkvėpimo sėmėsi iš kaimynų japonų ir švenčia tiek šv. Valentino, tiek Baltąją dieną. Bet tai dar ne viskas. Dar viena šventė, kurią jie vadina Juodąja diena, švenčiama balandžio 14 dieną. Ši šventė priklauso vienišiems žmonėms, kurie susitinka restoranuose ir mėgaujasi tradiciniais patiekalais. Vieni šią šventę laiko viengungių švente, kiti – paguoda, kad negalėjo dalyvauti ankstesnėse šventėse.
Danija ir Norvegija
Norvegijoje ir Danijoje šv. Valentino diena pradėta švęsti palyginti neseniai. Vyrai vasario 14-ąją moterims siunčia „gaekkebrev“ – anonimiškus atvirukus su užuomina apie raidžių skaičių siuntėjo varde. Tada moteris iki Velykų turi atspėti, kas joms atsiuntė atviruką. Jei moteris atspėja siuntėjo vardą, ji laimi velykinį kiaušinį. Neišsprendusios galvosūkio, kiaušinį turi dovanoti siuntėjui, kuris Velykų proga prisipažįsta, kad siuntė atviruką.
Filipinai
Filipiniečiai Valentino dieną mini originalia tradicija – masinėmis vestuvėmis. Vasario 14-ąją šimtai porų prekybos centruose ar kitose viešose vietose ištaria lemtingąjį „taip“.
Italija
Šv. Valentino diena Italijoje iš pradžių buvo švenčiama kaip pavasario atėjimo šventė. Šią dieną įsimylėjėliai rinkosi į parkus mėgautis muzika, pasivaikščiojimais ir meilės eilėraščių skaitymu. Pagal tradiciją, jaunos netekėjusios merginos šią dieną turėjo keltis auštant. Sklido gandai, kad pirmasis vyras, kurį jos pamatys per šv. Valentino dieną, po metų bus jų vyras, arba bent jau panašus į būsimą jaunikį.