Iki 20 % skandinaviško stiliaus prekėms | Sutaupykite →
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip derinti patalynės spalvas ir raštus

Karolína Fardová
Karolína Fardová
Bonami Blogger

Ar radote puikią originalaus rašto patalynę, bet šiek tiek dvejojate, ar ji derės prie kitų jūsų miegamojo detalių?

Maišyti spalvas ir raštus gali būti šiek tiek sudėtinga. Todėl pravartu iš anksto išsiaiškinti keletą taisyklių ir gudrybių, dėl kurių galutinis rezultatas atrodys ir žaismingai, ir harmoningai.

Pasirinkite spalvų schemą

Nepamirškite, kad spalva yra puikus vienijantis elementas net ir tada, kai raštai labai skiriasi. Jei abejojate, rinkitės neutralius kreminės baltos, pilkos ir smėlio spalvos tonus. Tai puikus spalvinis pagrindas, kuris tiks beveik bet kokiame miegamajame.

Jei mėgstate drąsesnes spalvas, nebijokite iš karto pradėti ir derinti kambarį prie vienspalvės spalvinės gamos. Tai nereiškia, kad visi aksesuarai turi būti tobulo atspalvio, tiesiog išlaikykite panašų toną.

Raštas kaip vadovas

Dar vienas būdas užtikrinti, kad patalynės audinys derės yra vadovautis raštu. Jei turite išskirtinę patalynę, leiskite jai atlikti pagrindinį vaidmenį miegamajame, o kitus aksesuarus, pavyzdžiui, pagalvėles, lovatieses, kilimėlius ar užuolaidas, derinkite su spalvomis, kurios jau yra rašto dalis. Visuma atrodys harmoningai, bet tikrai ne tradiciškai.

Išlaikykite pusiausvyrą

Net maksimalistai, mėgstantys drąsius raštus, tam tikru momentu turėtų sulėtinti tempą. Laikykitės taisyklės, kad ne daugiau kaip 60% kambario gali sudaryti raštai, o likusią dalį turėtų sudaryti vienspalvė tekstilė, tekstūros ar medžiagos.

Taigi, jei planuojate vieną iš sienų išklijuoti drąsesniu raštu, rinkdamiesi tekstilės gaminius rinkitės vizualiai santūresnius kūrinius. Ir atvirkščiai, jei jūsų miegamojo baldai minimalistiniai, tekstilėje nebijokite drąsesnių spalvingų raštų derinių.

Derinkite organinius ir geometrinius raštus

Galbūt rinkdamiesi apie tai nepagalvojote, tačiau drąsi, augalinių ar gėlių raštų kupina patalynė puikiai derės su pagalvėlėmis ar užvalkalais su tiesiomis linijomis ir pasikartojančiais geometriniais raštais.

Rinkdamiesi nepamirškite, kad aksesuarai turėtų spalvomis derėti su vizualiai dominuojančiu patalynės elementu.

Neapsiribokite vien tik patalyne

Minkštas galvūgalis, paveikslas, baldakimas ar raštuotas kilimas – visi šie aksesuarai yra svarbi visumos dalis ir į juos būtinai reikėtų atsižvelgti.

Jei jums sudėtinga išsirinkti patalynę, įkvėpimu gali tapti mėgstamas paveikslas, kabantis virš jūsų lovos. Jei jums patinka jo spalvinė gama, pabandykite ja vadovautis rinkdamiesi patalynę ir aksesuarus.

Nesijaudinkite

Jaukus miegamasis nėra raketų mokslas. Tam tikru momentu galite pamiršti visas taisykles ir priimdami sprendimą vadovautis savo instinktais bei įsitikinimais.

Pateiktos taisyklės veikia kaip puikūs orientyrai, garantuojantys sėkmę, tačiau geriausi rezultatai ir asmeniškumas dažnai atsiranda be baimės eksperimentuojant. Taigi, nepamirškite to!