-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

„Pasidarykite patys“ Kintsugi: porceliano ar keramikos atnaujinimas

Kintsugi – tai tradicinė japonų meno technika, naudojama keramikos ar porceliano indams taisyti. Tačiau jos tikslas – ne užmaskuoti įtrūkimus, o subtiliai juos išryškinti aukso, sidabro ar platinos pigmentų mišiniu. Žvilgtelėkite ir išbandykite labai supaprastintą šios technikos versiją.

Kintsugi istorija ir idėja

Kintsugi filosofija glaudžiai susijusi su wabi-sabi idėja, kuri šlovina netobulumo ir nepastovumo grožį. Kintsugi istorija siekia XV a., kai žmonės bandė rasti būdų, kaip prailginti sugadintų indų tarnavimo laiką. Be to, šiuo menu jie norėjo pagerbti menininkus ir amatininkus, kūrusius keramikos ir porceliano indus.

Kintsugi laikomas atsparumo ir asmeninio augimo metafora, nes sudužusių daiktų taisymo procesas reikalauja kantrybės, įgūdžių ir netobulumo grožio suvokimo. Taip pat į jį galima žiūrėti kaip į ekologinio tvarumo galimybę ir būdą mažinti atliekų kiekį.
Dažnai vieno objekto taisymas užtrunka kelis mėnesius. Menininkas pirmiausia valo skeveldras, ilgai jas šlifuoja ir lėtai klijuoja, kad rezultatas būtų tobulas. Todėl mūsų instrukcijas laikykite tolima šios technikos imitacija. Tačiau jei jus sudominsime, daugiau informacijos rasite straipsnio pabaigoje.

Ko prireiks kintsugi technikai?

Kai kuriose užsienio e. parduotuvėse galite įsigyti kintsugi rinkinių, tačiau mes parengėme instrukciją, kaip tokį rinkinį susikurti iš daiktų, kuriuos įsigysite meno prekių parduotuvėse.

Pasiruoškite:

 • Klijų, kurie stingsta per 5 minutes arba 60 minučių. Manau, kad gerai turėti ir vienus, ir kitus, nes pirmajai klijavimo daliai naudinga greitai suklijuoti daiktą. Kita vertus, antrajai daliai, užpildant tarpus aukso milteliais, geriau turėti daugiau laiko šiam procesui.
 • Aukso (arba sidabro) milteliai.
 • Epoksidas trūkstamoms dalims užpildyti - galite įsigyti, pavyzdžiui, Epoxy Repair.
 • Penki švitrinio popieriaus lakštai.
 • Riebalų šalinimo priemonė.
 • Aštrus peilis klijų pertekliui pašalinti.
 • Mentelė, iešmai, nedideli indeliai klijams maišyti, pirštinės, šluostės ir t. t.

  Patarimas: klijus taip pat galite naudoti paprasčiausiam porceliano, keramikos ar stiklo klijavimui. Jais lengvai sutvirtinsite šiuos daiktus.
 • Ką daryti toliau?

  1. Patikrinkite, ar visos dalys gerai priglunda viena prie kitos. Tai taip pat padės suprasti, kaip vėliau jas suklijuoti.
  2. Švitriniu popieriumi nušlifuokite visas aštrias briaunas, kad tarp sujungimų liktų nedidelis tarpas.
  3. Paruoškite dvikomponenčius epoksidinius klijus.
  4. Užtepkite klijų ant abiejų paviršių, kuriuos klijuosite.
  5. Pradėkite klijuoti dalis. Visada tvirtai suspauskite ir laikykite, kol klijai susigers. Jei dalių yra daugiau, sumaišykite naują klijų partiją ir pakartokite procesą.
  6. Baikite klijuoti visas skeveldras.
  7. Kai išdžius, nušlifuokite peiliu arba pašalinkite klijų perteklių.
  8. Ar trūksta ko nors? Paruoškite epoksidinį užpildą. Vėlgi, tai yra dviejų komponentų produktas, kurį reikia kruopščiai apdoroti, kol mišinio spalva taps vienoda.
  9. Užpildykite epoksidine medžiaga, kur reikia. Po kietėjimo nušlifuokite švitriniu popieriumi, kad paviršius būtų lygus.
  10. Dabar dar kartą paruoškite epoksidinį mišinį, įmaišydami į jį aukso miltelių.
  11. Naudodami ploną teptuką užpildykite aukso mišiniu visus tarpus. Elkitės labai atsargiai. Jei naudosite klijų mišinį, kuris sukietėja per 5 minutes, tikriausiai teks jį ruošti kelis kartus. Kai jis sukietės, nušlifuokite aplink. Procesą galite kartoti tol, kol liksite patenkinti rezultatu.
  1

  1

  2

  2

  3

  3

  4

  4

  5

  5

  6

  6

  7

  7

  8

  8

  9

  9

  10

  10

  11

  11

  12

  12

  Patarimai, kaip klijuoti porcelianą, ir kiti šaltiniai apie kintsugi techniką

 • Jei jums patiko ši technika, rekomenduojame knygą pradedantiesiems: A Beginner's Guide to Kintsugi: The Japanese Art of Repairing Pottery and Glass. Urushi.info svetainėje, kurioje rasite daugiau informacijos apie techniką, daug vaizdo įrašų, taip pat užsiėmimų (vykstančių Niujorke).
 • Įkvėpimas