Vyriško biuro transformacija


Jis dirbo iš namų arba kavinėse. Tačiau troško turėti savo studiją, kurioje galėtų ramiai kurti ir susitikti su žmonėmis.

Semkitės įkvėpimo iš žinomo grafikos dizainerio Tomaš Brinek studijos, arba TMBK, kurią sukūrė Bonami dizaineriai.

Pagrindinis reikalavimas buvo, kad čia jausčiausi patogiai ir turėčiau viską, ko reikia darbui. Dėl Bonami, man beveik dėl nieko nereikėjo rūpintis. Jų dizaineriai padėjo sukurti visą interjerą.

Tomaš Brinek, grafikos dizaineris ir fotografas

Interjeras yra bendras Bonami dizainerių ir TMBK darbas. Tomaš turėjo aiškią idėją dėl konkrečių objektų, tačiau sutiko su mūsų pateiktu projektu ir suteikė visišką laisvę užbaigti erdvę dekoracijomis ir tekstilės aksesuarais. Dėl to rezultatas primena meno kūrinį, kuriuo nuoširdžiai džiaugiasi abi pusės.

Linda Povolna, interjero dizaino vadovė

Biuras prieš transformaciją

Biuras po transformacijos

Ar projektuodami erdvę turėjote konkrečią viziją?

Vizija buvo aiški nuo pat pradžių – siekėme pabrėžti TMBK darbą. Visa tai puikiai papildo interjerą ir suteikia visai erdvei asmeniškumo. Tačiau kartu norėjome apibrėžti ir poilsio zoną. Tai nėra nuobodus biuras su vien tik rašomaisiais stalais. Manau, kad visa erdvė galiausiai puikiai atspindi tai, kam ji buvo sukurta ir kas joje leis laiką.

Kokį stilių pasirinkote biurui?

Atsižvelgiant į tai, kad biurui įrengti pramoninėje erdvėje, pageidaujama kryptis buvo nuspręsta nuo pat pradžių. Kalbant apie stilių, su Tomaš iš karto sutarėme. Jis turėjo gana aiškią idėją dėl baldų pasirinkimo, kuria pasidalijo su mumis, ir mes ja rėmėmės kurdami dizainą.

Paprastos vizualizacijos, kurių dėka Tomaš Brinek galėjo geriau įsivaizduoti būsimą interjerą.

Paprastos vizualizacijos, kurių dėka Tomaš Brinek galėjo geriau įsivaizduoti būsimą interjerą.

Ar buvote ribojami?

Ne, nes interjeras tikrai pakankamai erdvus, todėl galėjome rinktis ne tik erdvius rašomuosius stalus, skirtus darbui, bet ir poilsio zoną su kampine sofa ir ne tokiu jau mažu televizoriumi.

Kuo remdamiesi pasirinkote interjero spalvinę gamą?

Pagrindinis mūsų principas buvo išlaikyti industrinį studijos charakterį. Todėl turėjome įtraukti šiam stiliui būdingų elementų, tokių kaip juodas metalas. Tai panaudojome ne tik medienoje, bet ir konjako spalvos odinėje sofoje.

Atsižvelgiant į tai, kad interjerą papildyti turėjo autoriaus darbai, spalvų paletę parinkome taip, kad baldai neatkreiptų į save daug dėmesio.

Kokie elementai šiuo atžvilgiu buvo lemiami?

Elementai, kurie suteikė mums spalvų paletę, buvo du. Konjako spalvos sofa, pagal kurią pasirinkome interjere dominuojančias spalvas, ir didelis rytietiškas kilimas. Jo raštas savo ruožtu įkvėpė mus nuspalvinti biurą aksesuarais ir dekoracijomis.

Kuriai biuro daliai planavimo metu reikėjo skirti daugiausia dėmesio?

Daug dėmesio skyrėme rašomojo stalo zonai. Iš anksto su TMBK aptarėme, kaip jie įpratę dirbti prie rašomojo stalo, ar dirbdami bendrauja tarpusavyje ir kiek vietos turėtume skirti šiai zonai. Vienu metu netgi buvo svarstomas individualus sprendimas. Tačiau tada mums pavyko rasti stalus Bonami, kurie čia ne tik puikiai atrodo, bet ir puikiai tinka bei suteikia tikrai nemažą plotą darbui.

Ar kilo problemų projektuojant ar įgyvendinant idėją?

Kadangi reikėjo atnaujinti erdvę nuo grindų, teko susidurti su iššūkiais. Galiausiai viską pavyko įgyvendinti. Dabar šis sprendimas ne tik sustiprina bendrą pramoninį patalpos charakterį, bet grindys yra lengvai prižiūrimos.

Kuo šis interjeras išskirtinis?

Ši erdvė sujungia funkcionalumą ir estetiką į harmoningą ir kūrybingą darbo vietą. Džiaugiamės, kad interjere pastebimas savito Tomaš stiliaus atspaudas - tiek originalių koliažų, tiek nykštukų statulėlių formos dekoracijų pavidalu.

Ir paskutinis klausimas, kas kuriant TMBK biurą buvo išskirtinio?

Neabejotinai, atmosfera. Kurdami interjerą jau seniai taip nesijuokėme. (juokiasi)

Panašūs įkvėpimai