Kaip dekoruoti siaurą ir mažą koridorių?

Koridorius yra vartai į mūsų namus. Paprastai tai yra nedidelė erdvė, todėl ši patalpa turi būti funkcionali, praktiška ir jauki. Patarsime, kaip įrengti mažą ir siaurą koridorių, kad jis neatrodytų ankštas, ar be asmenybės.

Įrengdami mažą ar siaurą koridorių daugiabutyje ar name, pirmiausia pagalvokite, kaip kuo geriau išnaudoti šią erdvę, bet kartu jos neužgožti.
5 patarimai mažam koridoriui
  • Dideles tvirtas spintas pakeiskite mažesnėmis šviesios apdailos komodomis
  • Dekoravimui rinkitės neutralias ir šiltas šviesaus atspalvio spalvas
  • Užuot pakabinę drabužių pakabą ant sienos, sienoje sumontuokite kabliukus
  • Veidrodžiai ir baldai ant kojelių vizualiai praplės prieškambarį
  • Patalpą gerai apšvieskite į lubas ir palei grindis įmontuotais prožektoriais
.

Mažo koridoriaus baldai

Nedėkite didelių, tvirtų spintelių į mažą, siaurą koridorių. Jos sumažins patalpą ir kambarys atrodys ankštas. Vietoj to, rinkitės mažesnę baltos arba šviesios medienos apdailos komodą. Taip pat daug vietos sutaupysite jei vietoj ant grindų pastatomos pakabos pasirinksite keletą įmontuojamų kabliukų.

Taip pat patogu naudoti atviras lentynas. Jos neužims daug vietos, tačiau taip pat pasitarnaus kaip visų būtiniausių daiktų saugykla. Pasistenkite lentynas sumontuoti kuo arčiau lubų.

Kaip dažyti koridorių

Mažuose koridoriuose atsisveikinkite su tamsiomis spalvomis, dėl kurių jis tampa dar mažesnis. Mažam ir siauram koridoriui rinkitės neutralias ir šiltas šviesių atspalvių spalvas su prislopintais akcentais. Pavyzdžiui, tinka smėlio, šviesiai žalia ar mėlyna spalvos. Pastarųjų metų tendencija taip pat yra šviesaus betono glaistas. Kad efektas būtų dar geresnis, nudažykite tik vieną sieną, o kitas palikite baltas. Koridoriui labiausiai tinka dažai, kuriuos galima plauti.

Patarimai, kaip vizualiai padidinti koridorių

Naudodamiesi paprastomis gudrybėmis vizualiai padidinkite nedidelį koridorių. Be ryškių spalvų, taip pat galite naudoti veidrodžius. Jei prie sienos pasirinksite ploną veidrodį, jis neužims daug vietos, o kartu gali padidinti erdvę ir padaryti ją šviesesnę. Tiesą sakant, įžengus į kambarį, jis sukuria dvigubai didesnio kambario įspūdį. Kita gudrybė yra įsigyti baldus ant kojelių, kurie kambarį padarys erdvesnį.

Tinkamas nedidelio koridoriaus apšvietimas atlieka pagrindinį vaidmenį

Nedideli daugiabučių namų koridoriai paprastai būna tamsūs, nes juose nėra langų. Todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą apšvietimą. Venkite nepraktiškų lempų ar šviestuvų, kurie tik sugadins erdvumo pojūtį. Kita vertus, nesuklysite, jei pasirinksite taškinius LED šviestuvus, įmontuotus į lubas ir net palei grindis. Taip pat praktiška rinktis koridoriaus apšvietimą su jutikliu.

Tinkama koridoriaus grindų danga

Koridoriaus grindis rinkitės atsižvelgdami į jų priežiūrą. Čia grindys patiria didžiausią purvinų batų, purvo ir sniego antplūdį. Pavyzdžiui, idealiai tinka didelio formato plytelės su minimaliomis siūlėmis, kurias lengviau valyti nei medines grindis. Jei bute yra parketas arba medinės grindys, rinkitės bent jau kokybišką laką. Mažam koridoriui geriausiai tinka šviesūs ir neutralūs atspalviai, pavyzdžiui, kreminė, pilka ar ruda. Dėl tamsių atspalvių mažas koridorius gali atrodyti vizualiai mažesnis.

Nepamirškite originalaus durų kilimėlio.