-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Bonami patarimai: į ką atsižvelgti planuojant virtuvę su valgomuoju

Ieškote patarimų, kaip išsirinkti tobulą valgomojo stalą ar lentynų, kurios užtikrintų tvarką kambaryje? Įrengti virtuvę su valgomuoju yra stilingas ir kartu funkcionalus pasirinkimas. Ypač jei atkreipiate dėmesį į kelias paprastas ir patikrintas taisykles.

Mūsų interjero dizainerė Linda Povolna, atsakinga už mūsų naujų Bonami parduotuvių projektavimą, dalinasi geriausiais patarimais.

Kaip išsirinkti valgomojo stalą ir kėdes

Valgomojo stalo dydis visada turi atitikti buto plotį. Geriausia jį statyti kuo arčiau virtuvės stalviršio.

Jei bute mažiau vietos, pratęsus virtuvės stalviršį ir pridėjus baro kėdžių, turėsite puikų valgomojo stalą. Įdomūs yra apvalūs valgomojo stalai, kurie pagal savo dydį gali pasiūlyti 4-8 sėdimas vietas, tačiau tokiems stalams reikia gana daug vietos.

Kalbant apie valgomojo kėdžių pasirinkimą, jei turite mažų vaikų, rinkitės lengvai valomas kėdes. Valgomojo kėdės ir stalas nebūtinai turi būti to paties prekės ženklo ar dizaino. Atvirkščiai – derinant skirtingus modelius ir spalvas, sukursite originalų dizainą.

Kaip išsirinkti šviestuvą virš valgomojo stalo

Sakoma, kad valgome akimis, todėl turėtume matyti tai, ką valgome. Tinkamas šviesos intensyvumas tuo pasirūpins – šviesa neturi būti per stipri, kad neakintų pietaujančių, bet ir ne per tamsi, kad matytumėte ką valgote. Puikiai tinka šiltai baltos spalvos atspalvis, kurio temperatūra yra apie 2700 kelvinų.

Šviestuvo forma neturi atitikti valgomojo stalo formos, tačiau abu elementai turėtų derėti savo stiliumi ir spalvomis.

Rekomenduojamas šviestuvo apatinio krašto aukštis nuo stalviršio yra 60-75 cm, taip jis netrukdys ir tuo pat metu visa zona bus pakankamai apšviesta.

Minimalistinė funkcionali virtuvė

Jei ir egzistuoja vienas vienintelis kambarys, kuriame viskas turi turėti savo vietą, tai – virtuvė. Laimei, sutvarkyti virtuvę nėra jau taip sudėtinga. Keli krepšiai, indeliai, stiklainiai, daiktadėžės, ir – viskas! Visi virtuvės reikmenys ir maisto produktai turės savo vietą.

Kilimas ir virtuvei, ir valgomajam

Labai šiuolaikiškas ir dažnai pasitaikantis sprendimas yra neatskirti virtuvės nuo likusios gyvenamosios erdvės. Tai reiškia, kad net grindys virtuvės ir svetainės zonose paliekamos tokios pat. Naudojant medieną kaip grindų dangą, grindys apsaugomos nuo įvairiausių pažeidimų ir vandens.

Virtuvės kilimai pasižymi tomis pačiomis savybėmis kaip ir lauko kilimai.
Dėl savo sudėties ir struktūros jie gali atlaikyti didesnes apkrovas ir nešvarumus. Tokie kilimai dažniausiai gaminami iš dirbtinių medžiagų arba džiuto ir turi labai mažai šerelių arba jų visai neturi. Būtent dėl to, jų valymas yra dar paprastesnis.

Kur pastatyti šiukšliadėžę?

Šiukšliadėžė visada turi turėti jai skirtą vietą virtuvėje. Svarbiausia, kad ji būtų lengvai pasiekiama ir netrukdytų. Idealus sprendimas – pastatyti ją spintelėje po kriaukle.

Jei netelpa, kita tinkama vieta yra šalia kriauklės ir stalviršio. Taip pat turime nepamiršti, kad šiais laikais dauguma žmonių rūšiuoja atliekas, tad dažniausia reikia ne vienos, o kelių skirtingų šiukšliadėžių.

Apie dizainerę

Linda Povolna yra interjero dizainerė, kuri baigė Intermezzo ir RHODEC interjero dizaino mokyklas. Ji užaugo architektų šeimoje, kurioje didelis dėmesys visada buvo skiriamas mus supančios aplinkos estetikai ir funkcionalumui.

Ji sukūrė daugybę privačių ir komercinių interjerų, pavyzdžiui, restoranams ir biurams. Dalis interjero pavyzdžių buvo publikuoti gyvenimo būdo žurnale „Dolce Vita“, o 2018 metais ji dalyvavo ir „Metų interjeras“ konkurse.

Bonami Linda dirba nuo 2018 metų ir šiuo metu yra atsakinga už viską, kas susiję su interjero dizainu. Taip pat už naujų Bonami parduotuvių tinklo interjerą.

Daugiau įdėjų

Pritrūkote įkvėpimo? Žvilgtelėkite į daugybę prekių virtuvei ir valgomajam bei išsirinkite savo mėgstamiausias.