-15% kilimams su kodu KILIMAI15 | Sutaupykite šiandien →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kilimas svetainėje? Derinkite jį kaip tikras dizaineris

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Jei norite savo svetainei suteikti papildomo jaukumo, turėtumėte atkreipti dėmesį į vieną išskirtinę detalę – kilimą. Jis ne tik sušildys erdvę, bet ir suteiks jai spalvų bei stiliaus, be to, padės atskirti erdves.

Pasisemkite įkvėpimo iš mūsų patarimų, kaip kilimą panaudoti ne tik vizualiam erdvės padidinimui, bet ir erdvių atskyrimui.

Šviesus, tamsus ar rytietiško stiliaus kilimas?

Renkantis kilimo spalvą ir raštą, verta atkreipti dėmesį ne tik į asmeninį skonį, svetainės dydį, bet ir pagalvoti apie kilimo priežiūrą. Paprastai, šviesios spalvos optiškai padidina, o tamsios – sumažina erdvę. Išpiltos kavos dėmę lengviau paslėpti tarp gausybės raštų, nes vienspalviai kilimai bet kokias dėmes tik išryškina. Po konferencijų stalu praktiškesnis pasirinkimas būtų kilimas trumpais šereliais, o ne minkštutėlis kailio arba ilgų šerelių kilimas.

Apvalus kilimas įspūdingiems namams

Neabejotinas apvalaus kilimo pranašumas – švelnumas ir elegancija. Jis puikiai tinka norint išryškinti ir atskirti erdvę, pavyzdžiui, kuriant skaitymo ar poilsio su kavos puodeliu kampelį. Toks kilimas, ypač jei jis ryškių spalvų, vizualiai padidina mažesnes patalpas. Tiesa, apvalaus kilimo skersmuo turėtų būti ne mažesnis nei kėdės ar krėslo plotis.

Kvadratinis kilimas padalins erdvę

Kvadrato formos kilimai puikiai tinka atskirti didesnes erdves. Su kilimu galite lengvai išskirti skirtingas funkcines zonas – valgomojo zoną, darbo kambarį ar poilsio zoną svetainėje. Tačiau yra viena svarbi sąlyga: jų dydis turi būti tinkamas. Todėl svarbu atsižvelgti ne tik į patalpos dydį, bet ir į baldų išdėstymą. Kilimo plotis neturėtų būti mažesnis už sofos plotį.

Kaip išsirinkti kilimą mažai svetainei

Mažesnėje svetainėje puikiai atrodys baltos, kreminės arba šviesiai pilkos spalvos kilimas. Jį pastatykite 10–20 cm atstumu priešais sofą. Tačiau galite sofą statyti ir taip, kad kilimas uždengtų trečdalį sėdynės ir krėslų, taip, kad priekinės baldų kojos iš dalies liestų kilimą. Erdvumo įspūdį pasieksite su vieno ant kito sukraunamų staliukų komplektu: kiekvieną staliuką galėsite pastatyti šalia sofos šonų.

Didesnis kilimas erdvioje svetainėje

Didesniuose kambariuose turėsite pakankamai vietos sutalpinti visą sofos komplektą: sofas, stalus ir krėslus. Taip pastatę baldus įrėminate sėdėjimo zoną, todėl ji atrodys harmoningai. Ypač tai įvertinsite, jei svetainė taip pat yra ir jūsų valgomasis.

Daugiau patarimų ir idėjų rasite čia