-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip derinti knygų spintas, komodas ir lentynas

Vienspalvės spintos, komodos ar lentynos galbūt ir pasižymi praktiškumu, tačiau savo išvaizda nieko nestebina ir nedžiugina. Ar galime turėti originalius ir tuo pat metu praktiškus baldus, kurie ne tik papildytų vienas kitą, bet ir puikiai atrodytų pastatyti bet kuriame kambaryje?

Patarsime, kaip išsirinkti ir derinti įvairių stilių komodas, knygų spintas, spinteles ir lentynas bei sukurti harmoniją.

Pasirinkite konkretų stilių

Svarbiausia užduotis renkantis skirtingus daiktų laikymo baldus yra iš anksto pasirinkti pagrindinį stilių, aplink kurį ir būtų kuriama atmosfera. Tai užtikrins, kad galutinė išvaizda bus originali, bet tikrai ne chaotiška.

Gali atsitikti taip, kad pagrindinis stilius šiek tiek susilies su kitais – ir tai visiškai normalu. Paprasta komoda ar, pavyzdžiui, pramoninio stiliaus lentyna taip pat derės su skandinaviško stiliaus knygų spinta. Nepaisant kelių nuklydimų šen bei ten, laikykitės savo vizijos ir ja vadovaukitės.

Tarp medžiagų ieškokite kontrastų

Venkite vienodos apdailos ar tekstūros baldų. Kitaip, erdvė atrodys pernelyg apkrauta ir vienoda. Verčiau sutelkite dėmesį į įdomias tekstūras ir nebijokite jų derinti. Pavyzdžiui, jei kambarį įrenginėjate bohemišku stiliumi, viena iš komodų gali būti medinė su lygia apdaila, o kitos spintelės durys – iš originalios ratano ar džiuto virvelės.

Pagalvokite apie spalvas

Jei visus daiktų laikymo baldus visgi renkatės iš tos pačios medžiagos ar kolekcijos, pasirinkite skirtingus tonus ar atspalvius. Tai nereiškia, kad kiekvienas baldas turi būti skirtingos spalvos.

Mažesnė ryškesnės spalvos lentyna ar spintelė taip pat puikiai atgaivins visą interjerą. Jei norite tikros kambario puošmenos, įsigykite didelę sodrios spalvos ar originalios formos spintelę ar komodą.

Uždaras erdves maišykite su atviromis

Subalansuotas erdvės užpildymas taip pat užtikrins harmoningą atmosferą. Atviros knygų spintos, lentynos ar vitrinos padės sužadinti erdvės įspūdį.

Tačiau atminkite, kad viskas jose turi būti sutvarkyta ir atrodyti gražiai. Būtinai įsigykite uždarų baldų su durelėmis arba stalčiais daiktams paslėpti.

Dar daugiau įkvėpimo slepiasi čia