-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Vaikiškas kilimas: rinkitės geriausią ne tik žaidimams, bet ir jaukumui sukurti

Iva Baltaretu

Turbūt nieko nenustebinsime prisipažinę, kad kilimo niekada nenorėjome. Vien mintis apie tai, kaip laisvą laiką po darbo ar savaitgaliais leidžiame jį valydami, sukeldavo neigiamas emocijas. Viskas pasikeitė, kai mūsų vaikas pradėjo ropoti, bėgioti ir tyrinėti aplinką.

Kaip išsirinkti tobulą kilimą vaiko kambariui?

Galbūt manote, kad mažam vaikui kilimo nereikia. Bet tai labai praktiška ir saugi vieta, ypač tada, kai kūdikis pradeda vartytis ir ant sofos jį palikti nėra taip saugu.

1. Rinkdami kilimą vaikui, nebijokite dirbtinio pluošto. Sintetiniai kilimai yra labai patvarūs ir juos lengva prižiūrėti.

2. Įsigykite kilimą, kurį būtų lengva valyti ir kuriame tarp pluoštų nesikauptų nešvarumai bei dulkės. Pirmenybę teikite trumpiems, o ne ilgiems šereliams.

3. Rinkitės kilimą, kurį lengva perkelti iš vienos vietos į kitą. Toks kilimas – pigus, lengvas, o kai susidėvės, galėsite jį pakeisti į naują.

4. Megztas, nertas ar su šereliais? Kilimo su šereliais ar kailiu priežiūra yra paprastesnė. Iš jo paprasta išsiurbti net mažiausius nešvarumus.

Kaip išsirinkti kilimą vaiko kambariui pagal vaiko amžių?

Mažiausiems tiesiog įsigykite mažesnį, ryškių ir tarpusavyje kontrastuojančių spalvų kilimėlį. Galite rinktis iš įdomių dryžuotų, geometrinių formų ar juodai baltų raštų.

Vaikams augant ir pradedant žaisti su žaisliniais automobiliais ir traukiniais, atkreipkite dėmesį į kilimus su kelių, miestų ir kaimų raštais. Tokius kilimus mėgsta ir gerokai vyresni vaikai.

Ar namuose turite moksleivių? Leiskite jiems išsirinkti jų svajonių kilimą. Galite įsigyti vieną mažesnį kilimą po rašomuoju stalu, kitą – žaidimų zonoje ar priešais lovą. Be to, jums greičiausia nereikės rūpintis kilimo valymu, nes vyresni vaikai tuo gali pasirūpinti patys.

Šviesus ar baltas kilimas? Jums nereikia jaudintis dėl šviesių spalvų. Maži vaikai tokio kilimo nesusiteps kol nepaduosite jiems maisto ar dažų.

Marcela iš „Nordic passion“ tinklaraščio apie kilimo rinkimą savo dešimtmetei: Žinoma, mane domino ir kilimo dizainas, jis turėjo derėti su likusiu kambario interjeru.

Spalvotas kilimas nebūtinai turi būti tik detalė

Vaikiški kilimai yra puikus pavyzdys kaip vaikų vaizduotę lavinti žaidžiant.

• Jau rašėme aukščiau: visi kilimai su kelių ir miestų raštais yra labai populiarūs. Bet jei jūsų vaiką traukia gyvūnai, pasirinkite šį kilimą su gyvūnais.

• Ar jie jau mokosi raides? Tada žvilgtelėkite į šį kilimą su raidėmis.

• Ar nepykstate, kai jie žaidžia bute? Galbūt jiems patiktų šis kilimas su šokinėjimo žaidimu.

• Visiems vaikams, kurie mėgsta visatą ir žvaigždes, labai patiks kilimas su žvaigždėmis.

• Ar jūsų mažoji mergaitė vis dar žavisi Ana ir Elsa? Žvilgtelėkite į Ledo karalystės kilimą.

• Ant žalio kilimo jūsų vaikas galės žaisti futbolą su tėčiu.

• Subtilus ir pakankamai didelis, šis gražus kilimas su miesto motyvu taip pat papuoš bet kurio vaiko kambarį.

• Norite patys sukurti kilimą? Šis apvalus spalvinimo kilimas gali būti būtent tai, ko ieškote.

Koks kilimas yra jūsų vaiko kambaryje? Nepamirškite pažymėti mūsų su savo nuotraukomis Instagram.