Iki -25% nuolaida svetainei | Sutaupykite →
Turime naują programėlę | Visos naudos →
10 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip skoningai papuošti savo komodą

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Natūralu, kad vartant interjero žurnalų puslapius ar naršant „Pinterest“ platybėse, nejučiomis pradedame įsivaizduoti savo svajonių namus. Mintyse sustatome baldus į vietas, išsirenkame žavingiausias dekoracijas, paveikslus, šviestuvus, lieka tik nuspręsti dėl komodos: ar ją paversite kambario puošmena, o gal organiškai įliesite į interjerą? Atskleisime paslaptį: tokius namus susikurti bus paprasta ne tik mintyse. Tai padaryti galite jau dabar! Ir visai nesvarbu, ar jums labiau patinka minimalizmas, ar bohemiškas stilius.

Patarsime, kaip net ir įprasčiausią komodą paversti tikra namų puošmena.

Padalinkite erdvę

Prieš pradedant darbus, būtų naudinga padalinti erdvę į tris dalis: kairę, dešinę ir vidurinę.

Nepamirškite išnaudoti ir sienos už komodos, ji padės „subalansuoti“ erdvę visose dalyse: nuo langų iki pat durų.

Nuo didžiausio iki mažiausio

Kuriant kompoziciją geriausia pradėti nuo centro, arba nuo didžiausio elemento, kuris bus įsivaizduojamasis inkaras ir pagal kurį išdėliosite kitus elementus. Tai gali būti paveikslas, nuotraukų rėmelis, veidrodis arba net televizorius.

Paveikslus ant komodos dažniausia statome be jokių taisyklių. Tačiau virš jų pakabintas veidrodis geriausiai atrodys 15 - 25 centimetrų aukštyje, atsižvelgiant į veidrodžio dydį ir formą.

Apvalus veidrodis įneš harmonijos. Veidrodžio plotį pasirinkite tokį, kad jis uždengtų maždaug du trečdalius komodos.

Nepamirškite aukšto elemento

Norėdami pasiekti pusiausvyrą, šalia paveikslo ar veidrodžio pastatykite vieną aukštesnį elementą. Tai gali būti, pavyzdžiui, vaza pilna gėlių, aukšta papuošalų dėžutė arba įdomi stalinė lempa.

Taip pat galite sukurti ir mažesnes kompozicijas.

Paslaptingoji „trejeto taisyklė“

Dekoruodami likusią erdvę laikykitės „trejeto taisyklės“. Tai – paprasta. Kiekvienoje zonoje pastatykite tris objektus. Tai gali būti ne tik žvakių trijulė, bet ir kompozicija, susidedanti iš išskirtinės aukštos statulėlės, papuošalų dėžutės ir kvapnaus difuzoriaus.

Patarimas:
Ant elegantiško padėklo išdėliotų įvairių daiktų kompozicija atrodys labai tvarkingai.

Sluoksniuokite drąsiai

Jei turite kelis tuos pačius elementus kaip paveikslai ar knygos, pabandykite juos dėti vienas ant kito. Pavyzdžiui, ant komodos portretus pastatykite taip, kad jie būtų vienas ant kito, o priešais juos padėkite padėkliuką.

Knygas pabandykite sudėti į tvarkingą liniją arba simetrišką piramidę. O svarbiausia – žaiskite ir išmėginkite tai, kas labiausiai patiks jūsų akiai.

Nepamirškite erdvės aplink komodą

Jei šalia komodos turite laisvos vietos, galite pastatyti, pavyzdžiui, išskirtinį gėlių vazoną arba toršerą.