15% nuolaida viskam su kodu GIMTADIENIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

15% nuolaida viskam su kodu GIMTADIENIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių

Kaip lengvai sukurti Velykų dekoraciją?

Iva Baltaretu · 2022 balandžio 6d.

Šią idėja įgyvendinsite itin greitai ir paprastai, o rezultatas pradžiugins namiškius ir svečius. Derinome natūralių spalvų kiaušinius ir įvairius medvilnės siūlus ir virveles. Dekoracija puikiai tinka velykinei puokštei ant stalo papuošti.

Ko reikės kiaušiniams papuošti?

Pūsti kiaušiniai – naudojome natūralios spalvos rudus, žalius ir šviesesnius, bet juos nesunkiai galite nudažyti pagal savo skonį. Prieš pūsdami stenkitės padaryti skylutes viena priešais kitą, taip jums bus lengviau įverti adatą.
Medvilnės siūlai ar virvelės - rinkitės skirtingų spalvų, pagal savo skonį ar norimą sukurti nuotaiką. Stenkitės, kad siūlai ar virvelės nebūtų per stori, kitaip jums bus sunkiau pataikyti į adatos akutę.
Ilga adata arba mezgimo virbalas, kuriuo galėtumėt praverti virvelę per kiaušinį. Tam galite naudoti ir bet kokį kitą ilgesnį pagaliuką (dantų krapštuką ar pan.) ant kurio užvyniosite siūlą ar virvelę.

Eiga:

1. Pasiruošimas. Nuvalykite ir išdžiovinkite išpūstus kiaušinius. Jei ant pirkto kiaušinio yra numerėlis, jį galite tiesiog pašalinti, pavyzdžiui, nagų lako valikliu.
2. Užverkite medvilninį siūlą ant adatos ir perverkite per kiaušinio skylutes. Pirmą kartą galbūt užtruksite, kol rasite antrą skylutę, bet tereikia šiek tiek pasitreniruoti ir sekantys dūriai eisis greičiau.
3. Sukurkite norimą raštą. Gražiausiai atrodo tiesios ir gan įtemptos linijos, tačiau galite eksperimentuoti - padengti visą kiaušinį siūlu, arba išlaikyti subtilų raštą.
4. Galiausiai suriškite mazgą. Jei kiaušinius kabinsite, palikite ilgesnę virvelės dalį, kad galėtumėte pritviritnti prie šakelės. Jei dekoruosite stalą ar padėklą, tiesiog nukirpkite nereikalingą siūlo dalį.

Patarimas: Būtinai išbandykite kitas spalvas, siūlus, virveles. Taip sukursite unikalius kiaušinius, o skirtingos tekstūros įneš gyvumo ir žaismo. Galite išbandyti ir blizgų siūlą. Eksperimentuokite!

Daugiau patarimų Velykų dekoracijoms

Namus Velykų laikotarpiu galite puošti ir kitomis pavasariškomis dekoracijomis. Išmėginkite rankų darbo vainikus ar natūrlias dekoracijas vazonėliuose.

Pabandykite kitą kiaušinių dekoravimo metodą. Mūsų straipsnyje rasite instrukcijas, kaip sukurti vaškinius velykinius kiaušinius arba kaip pasigaminti puošnius marmurinius kiaušinius.

Papuoškite savo namus velykinėmis dekoracijomis. Bonami galite įsigyti gražių vainikų, velykinių žvakių, staltiesių, taip pat pavasarinių atspalvių vazų ir dubenėlių.