-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Pasigaminkime kartu: sojų vaško žvakės su medine dagtimi

Eva Kovářová · 2022, gegužės 5

Šias sojų vaško žvakes galite pagaminti kaip dovaną savo artimiesiems bei puikiai praleisti laiką. Jų gamyba išties paprasta, o vienintelis dalykas, kuris gali šiek tiek viską apsunkinti, tai – ne visai gerai degančios dagtys.

Ko reikės žvakėms pagaminti?

Sojų vaškas – jo galima įsigyti menininkams skirtose parduotuvėse arba tose, kuriose pardavinėjamos medžiagos kosmetikos gamybai. Lyginant su įprastu parafinu, sojų vaškas yra augalinės kilmės, jam degant nepadidėja CO2 kiekis atmosferoje, o degimo laikas yra iki 50% ilgesnis nei parafininių žvakių.
Dagtys – gražiai atrodo medinės, tik jos lėtai dega ir prastai užsidega. Taigi, jei ketinate naudoti jas, rekomenduoju iš pradžių pasigaminti vieną žvakę pabandymui. Medvilninės dagtys yra labai patikimos. Jas pritvirtinti galėsite galiuką pamerkę į vašką ir jį prilipdę prie žvakės dugno.
Eterinis aliejus – pavyzdžiui, populiaraus, raudonojo apelsino.
Gražių stiklinių – mes pakartotinai panaudojome žvakę Perfumed Prague.
• Dvipusė lipni juosta, karštų klijų pistoletas arba bičių vaškas dagčiai priklijuoti (jo lydymosi temperatūra aukštesnė, todėl pilant jis neturėtų ištirpti).
• Indelis vaško pašildymui vandens vonelėje, medinis pagaliukas maišymui.
• Lipnios etiketės.

Kaip pasigaminti žvakę namuose? Instrukcijos:

1. Pirmiausiai, paruoškite medines dagtis ir supjaustykite jas iki stiklinės aukščio. Medvilninių dagčių netrumpinkite. Pritvirtinkite dagtis stiklinės centre.
2. Lėtai pradėkite tirpinti vašką vandens vonelėje. 180 ml talpos indui reikia apie 170 g. Kai viskas ištirps, išimkite indą iš vandens ir leiskite jam šiek tiek atvėsti. Įpilkite eterinio aliejaus ir išmaišykite. Eterinis aliejus turėtų sudaryti apie 6-10% viso vaško tūrio. Taigi, jei turite 180 ml žvakės indą, naudokite apie 170 g vaško ir įpilkite apie 10 ml aliejaus (tai yra apie du arbatinius šaukštelius arba vieną mažą buteliuką).
3. Supilkite vašką į stiklines ir leiskite sustingti kambario temperatūroje. Neužpildykite jų iki galo, o tik šiek tiek žemiau krašto, kad liktų vietos taisymui. Žvakės gali šiek tiek įtrūkti, todėl joms sukietėjus užpilkite dar vieną ploną vaško sluoksnį.
4. Trūksta tik etikečių! Jas galite atsispausdinti ant lipdukų popieriaus ir iškirpti arba užrašyti ranka.

Patarimas: jei norite, prie stiklo sienelių galite pritvirtinti džiovintų gėlių. Tokiu atveju, naudokite permatomą indą.

Daugiau patarimų:

• Išsirinkite gražią stiklinę žvakei.

• Rankų darbo žvakės puikiai atrodys betoniniame žvakės inde iš Blomus Fraga žvakių.

Instrukcijas mums parengė Eva Kovářová. Jos darbus galite rasti Instagram Gathermoments.