Iki -25% nuolaida svetainei | Sutaupykite →
Turime naują programėlę | Visos naudos →
10 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

PASIDARYK PATS: Sojų vaško žvakės su medine dagtimi

Šias sojų vaško žvakes galite pagaminti kaip gražią dovaną savo artimiesiems, taip pat tiesiog savo malonumui. Jas pagaminti labai paprasta, užtrunka vos akimirką, o vienintelis dalykas, kuris gali kelti šiek tiek rūpesčių, yra ne visai gerai degančios dagtys.

Ko reikės žvakėms gaminti?

  • Sojos vaškas - jo paprastai galima nusipirkti meno prekių parduotuvėse arba kosmetikos žaliavų parduotuvėse. Palyginti su įprastu parafino vašku, sojų vaškas yra augalinės kilmės, jo degimas nedidina CO2 kiekio atmosferoje, o degimo laikas yra iki 50 % ilgesnis nei parafino žvakės.
  • Dagtys - galima įsigyti ten, kur yra žvakių. Medinės atrodo gražiai, tik su jomis gali būti šiek tiek problemų, nes jos dega lėtai ir jas sunku uždegti. Taigi, jei ketinate jas naudoti, rekomenduoju pirmiausia pasidaryti vieną žvakę ir išbandyti. Medvilninės dagtys yra saugus variantas, o jei jas naudosite, turėkite dar priklijuotą smeigtuką ar du, kad pritvirtintumėte dagties viršų prie indo centro.
  • Esencinis aliejus - pavyzdžiui, populiarusis raudonasis apelsinas.
  • Gražūs stikliukai - mes perdirbome Perfumed Prague žvakių pakuotes.
  • Visureikšmė lipni juosta, karštų klijų pistoletas arba bičių vaškas knotui priklijuoti (jis turi aukštesnę lydymosi temperatūrą, todėl liejant neturėtų išsilydyti)
  • Taip pat indą vaškui tirpinti vandens vonelėje, medinį iešmelį maišymui.
  • Savaime lipnių etikečių etiketėms spausdinti.

Kaip pasigaminti žvakę namuose? Žingsnis po žingsnio:

1. Pirmiausia suraskite medines dagtis stoveliams ir apkirpkite jas iki stiklinės aukščio. Medvilnines palikite ieškoti pradinio ilgio. Priklijuokite dagčių stovus prie stiklinės vidurio. Rekomenduoju naudoti dvipusę lipnią juostą, tai paprasčiausias ir greičiausias sprendimas.

2. Vandens vonelėje lėtai pradėkite lydyti vašką. 180 ml stiklainiui reikės maždaug 170 g vaško. Kai viskas ištirps, išimkite indą iš vandens ir leiskite jam šiek tiek atvėsti.

3. Supilkite eterinį aliejų ir išmaišykite. Jo turėtų būti 6-10 % viso vaško svorio. Tai priklauso nuo skirtingų aliejų kvapo intensyvumo, sunkesniems kvapams reikia mažesnės koncentracijos, švelnių kvapų reikia dėti daugiau. Taigi, jei turite 180 ml žvakę, kaip mes, naudojate apie 170 g vaško ir norite įpilti 6 % eterinio aliejaus, kad žvakė kvepėtų švelniai, reikės apie 10 g aliejaus (170 × 0,06) = 11 ml, t. y. maždaug dviejų arbatinių šaukštelių arba vieno viso nedidelio prekyboje parduodamo buteliuko.

4. Supilkite vašką į stiklainius ir palikite kietėti kambario temperatūroje. Užpildykite juos ne iki galo, o tik šiek tiek žemiau kraštų, kad liktų vietos bet kokiam remontui. Taip elkitės todėl, kad žvakių paviršius gali šiek tiek įtrūkti, todėl joms sustingus, ant viršaus užpilkite dar vieną ploną vaško sluoksnį, kad paviršius būtų tobulas.

5. Tada belieka tik užklijuoti etiketes ir viskas baigta! Jas galima atspausdinti ant lipdukų popieriaus ir iškirpti arba parašyti ranka.

Tipas. Šiuo atveju naudokite permatomą stiklainį.

Daugiau patarimų

Šią pamokėlę mums parengė Eva Kovářová. Jos darbų galite rasti "Instagram" tinkle Gathermoments.