Iki -25% nuolaida svetainei | Sutaupykite →
Turime naują programėlę | Visos naudos →
10 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kaip paruošti namus vakarėliui (ne tik Naujųjų metų išvakarėse)

Nesvarbu, ar planuojate siautulingą vakarėlį namuose, ar tik nedidelį susibūrimą su artimais draugais, patarsime, kokius aksesuarus ir dekoracijas rinktis, kad sukurtumėte ypatingą atmosferą.

Pirmasis įspūdis yra svarbus. Pasirūpinkite, kad koridorius būtų tvarkingas, kad jame būtų daug vietos batams pasidėti ir laisvų pakabų paltams pakabinti. Tikrai nenorite, kad svečių viršutiniai drabužiai būtų užmesti ant kėdės.

Jei didžiąją laiko dalį ketinate praleisti svetainėje, pasirūpinkite, kad ant stalų užtektų vietos stiklinėms ir lėkštėms. Tikrai nenorite, kad jūsų kilimą puoštų raudonojo vyno dėmė.

Šalia pagrindinio stalo pastatykite mažesnius ir lengvus staliukus, kuriuos kiekvienas galės lengvai pasiekti.

Tinkamas pasiruošimas vakarėliui neapsieis be tvarkos. Atlaisvinkite virtuvės stalviršius, laisva vieta pravers, kai reikės papildyti užkandžių lėkštes ar lėkštėse išdėlioti svečių atneštas gėrybes. Įsitikinkite, kad šiukšliadėžė tuščia, kad galėtumėte išmesti tuščius butelius ar kitas nepageidaujamas šiukšles, kurių vakarėlio metu tikrai atsiras.

Taip pat stenkitės sutvarkyti ir ištuštinti šaldytuvą. Šaltomis dienomis galite naudotis balkonu arba terasa. Galiausiai nepamirškite pagaminti ledo kubelių gėrimams!

Joks vakarėlis neapsieina be užkandžių. Tačiau kas nori pusę dienos praleisti virtuvėje?

Geriausias pasirinkimas – paprastumas. Greitai pagaminamus užkandžius patiekdami elegantiškuose induose, stalui suteiksite šventišką išvaizdą.

Nuostabią atmosferą sukurti padės maloni muzika. Iš anksto paruoškite grojaraštį, jei įmanoma, pasiruoškite kelis variantus, lėtesnį ir gyvesnį, o tada pagal nuotaiką pasirinkite tinkamesnį vakarėliui.

Kvapai gali daryti stebuklus. Rinkitės švelnesnius namų kvapus, kurie neužgožtų maisto kvapo. Kvapnios žvakės puikiai tiks jaukiai apšviesti namų kampelius ir paskleisti mėgstamą aromatą, tik nepersistenkite.

Jei norite įrodyti, kad esate puikus šeimininkas, pradėkite nuo gėrimų. Pasirūpinkite, kad jūsų gėrimai būtų gražiose taurėse ar stiklinėse, visada tinkamai atšaldyti. Naudokite ekologiškus šiaudelius ir papuoškite stiklines vaisių gabalėliais. Dėl to net labai paprastas kokteilis, pavyzdžiui, mimoza, atrodys kaip mini meno kūrinys.
Jei svečiams trūksta sėdimų vietų, pastatykite praktiškas taburetes arba suolus. Taip pat galite panaudoti stilingas sofas-lovas ir čiužinius. Tačiau pasirūpinkite, kad jie būtų patogūs, kad pavargęs svečias galėtų ant jų užmigti dar nesibaigus vakarėliui.
Pritemdyta šviesa padės atsipalaiduoti ir pasijusti kaip namuose. Vietoj stipraus apšvietimo, skirtinguose kambario kampuose įžiebkite mažesnes lempas. Kūrybiškai išdėliota girlianda ar kitos kalėdinės dekoracijos taip pat padės sukurti tinkamą atmosferą.
Jei nemėgstate organizuoti linksmybių, nesivarginkite sugalvoti daug veiklos. Daugumai žmonių užtenka tiesiog pabendrauti prie gardaus maisto ir gėrimų. Tačiau jei norite paįvairinti vakarą ar išbandyti ką nors naujo, išbandykite smagų stalo žaidimą arba dėliokite dėlionę.
Kai tik atvyks pirmieji svečiai, atsipalaiduokite ir pamirškite viską, ką manote galėję padaryti ir parengti geriau. Svečiams nerūpės, jei kur nors ir liks viena kita dulkelė, ar galbūt pritruks kokios stiklinės, tačiau jie tikrai nepamirš besišypsančio šeimininko!