Svetainės transformacija į daugiafunkcinę erdvę

Kaip 20 m² plote suderinti svetainę, miegamąjį, vaikų kambarį ir įrašų studiją, kad viskas atliktų savo funkciją ir atrodytų stilingai? Įkvėpimo semkitės iš dainininko Pokáč ir jo šeimos namų pertvarkos, kurią prižiūrėjo Petra Indruchova, viena iš Bonami Interior Design dizainerių.

Kurdama dizainą įkvėpimo semiuosi iš bute gyvenančių žmonių. Todėl man labai svarbu, kad būtent jie aiškiai įsivaizduotų, kas jiems patinka ir ko jiems reikia. Tik taip galiu suprasti, ko jie nori, ir sukurti unikalų, funkcionalų ir gražų interjerą.

Petra Indruchova, dizainerė

Norėjome erdvę papildyti spalvomis ir šviesa, todėl patvirtinome pašėlusiai spalvingus dizainerės projektus ir per porą savaičių viskas buvo padaryta.

Pokáč, savininkas

Kambarys prieš ir po pertvarkymo:

Kokį stilių pasirinkote erdvei kartu su savininku?

Pasirinkau konservatyvų baldų stilių su modernia sienos tapyba. Tokį sprendimą priimti man padėjo kambario dydis – ypač vaizdas į sodą. Išskirtinį, netradicinį sienų dažymą ketinau rinktis nuo pat pirmos akimirkos, kai man buvo pasakyta, kad kambaryje reikia išsaugoti esamas spintas. Galutinė baldų išvaizda buvo derinama konsultuojantis su savininkais.

Ar kurdami šią erdvę turėjote kokių nors ypatingų įkvėpimo šaltinių?

Mane įkvėpė paties buto erdvė ir vaizdas į sodą, kuris Prahoje labai retas. Taip pat paveikslai, kurie paskatino pasirinkti spalvas ir drąsius aksesuarus.
Kambario planas ir baldų išdėstymas (20 m²)

Kambario planas ir baldų išdėstymas (20 m²)

Kaip sekėsi kurti interjerą, kalbant apie jo išplanavimą?

Tokios hibridinės funkcijos – t. y. svetainės, miegamojo, vaikų ir fotografavimo kambario – idėja yra gana netradicinė, todėl man būtų patikę daugiau kvadratinių metrų jai įgyvendinti (juokiasi).

Vis dėlto mažos erdvės yra šių laikų iššūkis, todėl stengiausi kiekvienai funkcijai surasti atskirą erdvę, kad jos netrukdytų viena kitai. Taigi, nevadinčiau to kova su maža erdve, o veikiau iššūkiu.

Įkvėpimas, kupinas drąsių spalvų schemų

Įkvėpimas, kupinas drąsių spalvų schemų

Paprasta vizualizacija, padedanti klientui įsivaizduoti būsimą interjerą

Paprasta vizualizacija, padedanti klientui įsivaizduoti būsimą interjerą

Kuo remiantis buvo derinamos spalvos?

Patalpą apibrėžė esamos grindys, langai, durys ir spintos. Šis minimalistinis pagrindas paskatino idėją išplėsti šią konservatyvią spalvų schemą kitiems baldams. Mane labai įkvėpė kitoks požiūris į sienas – reprodukcijos, kurias savininkai anksčiau įsigijo ir norėjo įtraukti į interjerą. Plakatų spalvos tiesiog šaukėsi drąsesnio požiūrio į sienų dekorą.

Kuo vadovavotės rinkdamiesi medžiagas?

Medžiagų pasirinkimas buvo tiesioginis konservatyvaus požiūrio rezultatas. Paprasti paviršiai, švarios spalvos ir tekstūros, tačiau įdomios formos detalės. Praktiškumas ir priežiūra man taip pat buvo svarbūs, nes kambariu naudosis ir suaugusieji, ir vaikai. Galiausiai, rinkčiausi pagal kokybės kriterijus, kad baldai ir didesni aksesuarai tarnautų kuo ilgiau ir teiktų malonumą.

Ar savininkai nustatė kokias nors dizaino ribas, ar suteikė jums laisvą valią?

Savininkai visą laiką buvo labai atviri diskusijoms, o mes peržengėme ir praplėtėme ribas iš abiejų pusių. Tačiau interjerą buvo būtina pritaikyti vaikams ir jų poreikiams.

Sumažinti aštrias briaunas ir medžiagų suardomumą.

Kuriai kambario daliai planavimo metu reikėjo skirti daugiausia dėmesio?

Atsižvelgdama į tai, kiek erdvės užima, šiuo atveju išskirčiau miegamąją zoną. Reikalavimas buvo didelė dvigulė lova (180 x 200 cm) – ir kūdikio lovelė. Buvo siekiama, kad miegamoji zona neužimtų viso kambario.

Kokiomis gairėmis vadovavotės rinkdamiesi mažesnius aksesuarus ir dekoracijas?

Aksesuarams, atsižvelgdama į spalvinę gamą ir baldų formą, ieškojau įdomesnių formų ir spalvų, kurios taip pat derėtų su paveikslu ir plakatais.

Man buvo svarbu, kad dekoracijos ir aksesuarai taip pat atliktų savo funkciją ir nebūtų tik dulkių gaudyklės – tai ypač įvertins šeimos su vaikais. Šiuo atveju, darbotvarkėje buvo ir įvairių vaikams skirtų aksesuarų panaudojimas, kuris tikrai bus palankiai įvertintas interjere.

Man visada svarbu gerbti gyventojų gyvenimo būdą ir interjero naudojimą. Šiuo atveju, didžiausias privalumas – lengvas baldų, kurie yra mažesni ir gali būti išdėstyti laisvoje erdvėje, pertvarkymas.

Petra Indruchova, dizainerė

Atliekant pertvarkymus taip pat buvo šiek tiek sutvarkytas aplink namą esantis sodas. Foteliai su gultais sukūrė idealią vietą vasaros pasisėdėjimams prie pat obelų.


Projekto autorė – dizainerė Petra Indruchová.