-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

-15% nuolaida Lovų kategorijai su kodu LABANAKTIS15*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Atsisveikinkite su dulkėmis

Dulkės ant kilimų, užuolaidų ir baldų ne tik neatrodo išvaizdžiai, bet ir prisideda prie alergijų atsiradimo. Blogiausia, žinoma, kad vos tik dulkes nuvalome, atsiranda naujas jų sluoksnis. Deja, kaip atsikratyti dulkių visam laikui mes nežinome, bet žinome kaip galime jas sumažinti iki minimumo. Patarsime kaip tai padaryti ir jums.

Iš kur atsiranda dulkės

Dulkės yra kietos dalelės, kuriose dažnai pasitaiko grybelių sporų, bakterijų, žiedadulkių, dulkių erkučių ir kitų nepageidaujamų medžiagų. Jos gali kauptis namuose arba pasiekti mus iš lauko, pavyzdžiui, vėdinant langus. Kai kurias daleles tiesiogiai sukuria žmonės. Tai, pavyzdžiui, negyvos odos daleles ar plaukai, augintinių kailio, šerelių likučiai. Alergiją dulkėms ypač paskatina ore esančios žiedadulkės.

Kaip valyti dulkes

Dulkes valyti geriausia mikropluošto šluostėmis, kurios pasižymi stipriu sugeriamumu ir po valymo nepalieka dėmių bei netepa baldų. Sunkiai pasiekiamoms vietoms arba ten, kur negalite naudoti vandens, pasitelkite dulkių šluostę. Kaskart šluostydami dulkes, stenkitės judėti iš viršaus į apačią, kad nuo paviršiaus atkeltos ir į orą patekusios dulkės nepatektų ant jau išvalytų vietų.

Kaip atsikratyti dulkių bute

1. Šlapias valymas

Niekada nevalykite dulkių sausa šluoste, kuri jų nesulaikys. Audinys turi būti šlapias, bet ne per daug, kad nesuteptų baldų. Tai galioja ir valant dulkes nuo baldų bei valant grindis.

2. Reguliariai siurbkite

Dideli kilimai sugeria daug dulkių, todėl juos būtina reguliariai siurbti. Kur kas praktiškesnis sprendimas – pirkti mažesnius kilimėlius, nuo kurių dulkes valyti bus paprasčiau, be to, juos galėsite net išskalbti.

Taip pat neturėtumėte pamiršti ir sofos. Dulkės dažnai nusėda jos raukšlėse. Jei šiuo metu renkatės naują sofą ir kenčiate nuo alergijos dulkėms, apsvarstykite galimybę įsigyti odinę sofą. Dulkės prie jos beveik nelimpa.

3. Dažniau skalbkite tekstilės gaminius

Tekstilės gaminiai, tokie kaip užuolaidos, antklodės ar dekoratyvinės pagalvės, sukurs jaukią atmosferą, bet kartu pavers jūsų butą dulkių sandėliu. Taip yra todėl, kad dulkės dažniausiai nusėda ant tekstilės gaminių. Todėl tokius aksesuarus būtina plauti bent kas 14 dienų.

4. Nepamirškite lovos

Mes daug laiko praleidžiame lovoje, todėl turėtumėte ja tinkamai pasirūpinti. Kartą per savaitę būtinai pakeiskite patalynę.

PATARIMAS! Ar žinojote, kad linas atstumia dulkes? Jei kenčiate nuo alergijos, apsvarstykite lininės patalynės įsigijimą.

Ieškote daugiau namų valymo ir tvarkymo patarimų?