Turime naują programėlę | Visos naudos →
10 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Kalėdinės lemputės: kaip išvengti lempučių susipainiojimo

Kalėdinės lemputės susipina vos spėjus jas išpinti. Nepaisant to, šviesų žaismas namuose tikrai padeda sukurti šventinę nuotaiką, tad lempučių atsisakyti neverta. Skaitykite mūsų patarimus, kaip papuošti butą girliandomis, kaip jas išsirinkti ir ką daryti, kad lemputės iki kitų metų vėl nesusipintų.

Ką daryti, kai lemputės susipainioja

Vargstate įtemptoje kovoje su viena lempute po kitos, kol akimirksniu tampa nebeaišku, ar išnarpliosite jas, ar jos taip ir liks supančiotos. Daugelis tikrai yra patyrę šias „džiugias“ Kalėdų akimirkas.

Kantrybės, raskite vieną iš laisvų galų ir tęskite narpliojimą. Galų gale, jums tikrai pavyks.

Patarimas:

Būkite kūrybingi ir susipynusias lemputes naudokite kaip naujas kalėdines dekoracijas. Girliandas galima įdėti į didesnį stiklainį ar dekoratyvinį indą, kad sukurtumėte naują madingą šviesos dekoraciją.

Taip sutaupysite jums ir jūsų šeimai nereikalingo streso ir išvengsite naujų lempučių pirkimo.

Kaip išsirinkti kalėdines lemputes

Kalėdinių lempučių paieška paskutinę minutę gali sukelti stresą. Ar senos veiks? Ar parduotuvėje rasiu naujas, patinkančias? Paskutinės minutės paieškų ir streso galite nesunkiai išvengti – apgalvokite iš anksto, kokios lemputės geriausiai tiks jūsų namams:
Klasikinės ar LED lemputės?
LED lemputės yra beveik nepriekaištingos ir sunaudoja mažai energijos. Galima rinktis iš daugybės spalvų, jos tinka naudoti tiek viduje, tiek lauke. Nenaudokite jų vaiko kambaryje ar miegamajame, nes jų skleidžiama mėlyna šviesa gali turėti įtakos miego kokybei.

Girliandos su klasikinėmis lemputėmis išsiskiria daugiausia dėl mažesnės kainos. Be to, kai kuriems jos gali turėti ir sentimentalią vertę, nes neabejotinai išlaikė savo žavesį iki dabar.
Maitinamos elektra ar baterijomis?
Jei pasirinksite girliandas su baterijomis, nereikės sukti galvos dėl atstumo iki lizdo ar slėpti ilgo laido su kištuku. Kita vertus, baterijų tarnavimo laikas yra ribotas, todėl jas reikės keisti. Jei pasirinksite elektrines lemputes su maitinimo kištuku, rinkitės turinčias laikmatį. Naktį išjungti lemputes yra ekonomiškiau. Laikmačio pagalba galėsite ramia sąžine eiti miegoti, o lemputės išsijungs.
Saugumas – pirmiausia
Bet kokiu atveju, lemputės turi atitikti nustatytus saugos standartus, kuriuos galite lengvai patikrinti naudodami IP reitingą. Viduje naudojamos turi turėti IP20 saugumo laipsnį, o lauke – IP44.
Vienspalvė ar spalvota?
Baltos spalvos lemputės – tikra klasika. Spinduliuojama šviesa gali būti šilta arba šalta. Šilta balta spalva suteikia komforto jausmą ir sukuria intymią atmosferą. Puikiai dera su vintažinio stiliaus medžio ornamentais arba raudonų ir auksinių atspalvių ornamentais.

Šaltos baltos spalvos lemputės tinka modernesniam interjerui. Gražiai dera su mėlynos, sidabro ar kitų šaltesnių spalvų ornamentais. Jei norite žaismingo apšvietimo, rinkitės spalvotas lemputes. Dažniausiai sutinkamos raudonos, mėlynos, žalios ir kitų spalvų lemputės. Šiek tiek spalvingo apšvietimo ir bet kurie namai akimirksniu taps linksmi ir šventiški. Tik pagalvokite, ar lemputės derės prie likusių kalėdinių dekoracijų.
Kaip pasirinkti girliandos ilgį?
Ar kada nors pastebėjote, kad spontaniškai nupirktos kalėdinės lemputės yra per ilgos arba, dar blogiau, per trumpos? Ypač sunku gali būti pritaikyti lemputes Kalėdų eglutei.

Pasirinkite girliandos ilgį pagal eglutės aukštį

Eglutė 1,5 m ➜ lemputės 15 - 20 m
Eglutė 2 m ➜ lemputės 20 - 25 m
Eglutė 2,5 m ➜ lemputės 25 - 30 m
Eglutė 3 m ➜ lemputės 30 - 35 m

Ką daryti, kad lemputės nesusipainiotų?

Kalėdos jau baigėsi ir visi norime kuo greičiau baigti tvarkytis, tad susukame girliandas rankomis ir dedame į dėžutę. Iki kitų metų!

Garantuojame, kad kitais metais lemputės bus dar labiau susipynusios ir susiraizgiusios. Galite pasakyti sau, kad tai ateinančių Kalėdų problema, arba perskaityti kelis paprastus patarimus, kaip to išvengti.
Apvyniokite lempučių girliandą aplink kartoną
Kartone išpjaukite nedidelį plyšį, į kurį įkišite vieną girliandos galą. Kad būtų dar tvirčiau ir stabiliau, galą užtvirtinkite lipnia juosta. Tada tiesiog apvyniokite lemputes aplink kartoną ir priklijuokite kitą girliandos galą.

Taip pat galite naudoti susuktą laikraštį arba kelis suklijuotus popierinių rankšluosčių ritinėlius. Garantuojame, kad lemputės išliks savo vietoje iki kitų švenčių.

Naudokite pakabą
Jei po ranka neturite kartono, padės pakaba su dviem spaustukais (naudojama kelnėms kabinti). Pritvirtinkite vieną girliandos galą prie spaustuko ir pradėkite vynioti lemputes aplink pakabą. Užfiksuokite kitą galą antru spaustuku – tegyvuoja tvarka!