20% nuolaida užsakymams virš 200 € su kodu MINUS20*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

20% nuolaida užsakymams virš 200 € su kodu MINUS20*Netaikoma jau nukainotoms ir atrinktoms prekėms.

Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Velykos

Pasiruoškite Velykoms su mumis. Turime daug Velykų dekoracijų ir namų aksesuarų, skirtų jūsų namams pagražinti. Taip pat „pasidarykite patys“ projektų, skirtų Velykoms ir patarimų netradicinėms vaišėms.

Velykinis įkvėpimas

Velykos

Velykos – viena populiariausių metų švenčių. Kartu su mumis prisiminkite Velykų tradicijas ir papročius bei semkitės įkvėpimo namų puošimui. Be to, taip pat sužinokite, kokius tradicinius patiekalus gaminti ir kaip Velykos švenčiamos pasaulyje.

Velykų istorija

Nors Velykos pirmiausia siejamos su Jėzaus Kristaus nukryžiavimu ir prisikėlimu, jų ištakos siekia gerokai senesnius laikus. Iš pradžių tai buvo pagoniška šventė, švenčianti gamtos atgimimą po žiemos. Šiuo laikotarpiu žydai švenčia išsivadavimo šventę, vadinamąją Pesachą. Jos metu jie mini, kaip Mozė išlaisvino izraelitus iš Egipto vergijos.

Velykų tradicija

Vienas iš populiariausių Velykų papročių yra kiaušinių dažymas. Kiaušiniai, simbolizuojantys naują gyvenimą, dažomi įvairiomis spalvomis. Taip pat kiekvienas kraštas turi savo išskirtines kiaušinių dekoravimo technikas.

Velykų simboliai

  • Verba – mušimas verba turėtų apsaugoti visus nuo ligų ir tinginystės.
  • Kiaušinis – simbolizuoja naują gyvenimą.
  • Avinėlis – krikščionybėje tai Jėzaus Kristaus simbolis, nes pagal tikėjimą jis yra avinėlis, paaukotas už pasaulio išganymą.
  • Zuikis – yra pagoniškų pavasario švenčių simbolis. Jis simbolizuoja pavasarį, šilumą, saulę ir naują gyvenimą.
  • Kryžius – tai vienas iš svarbiausių simbolių, daugiausia dėl to, kad Jėzus buvo nukryžiuotas.

Kaip Velykos švenčiamos visame pasaulyje

Velykos Anglijoje
Ant stalo puikuojasi avienos kepsnys, patiekiamas su saldžiosiomis bulvėmis ir pavasarinėmis daržovėmis. Kiaušiniai dažniausiai yra šokoladiniai. Velykų zuikis šokoladinius kiaušinius slepia namuose ir sode.
Velykos Lenkijoje
Religingos šeimos Didįjį šeštadienį kartu eina į bažnyčią, kur laiminamas maistas, kurį valgo tik sekmadienio rytą. Su savimi dažniausiai atsineša kiaušinių, krienų ir duonos su druska. Velykų pirmadienį vaikinai bando mergaites aplieti kibirais vandens, kad per metus jos ištekėtų.
Velykos Ukrainoje
Ar žinojote, kad Ukraina Velykas švenčia po savaitės? Priežastis – Julijaus kalendorius, po kurio seka stačiatikių šventė. Ukrainiečiai šias šventes vadina Didžiąja diena.
Velykos Ispanijoje
Ispanijoje Velykos svarbesnės nei Kalėdos. Gatvės būna užpildytos. Tarp įprastų Velykų patiekalų yra sūrus Roscón de Pascua „vainikas“, gaminamas iš mielinės tešlos.

Velykinės dekoracijos

Kokios būtų Velykos be kiaušinių? Galite papuošti juos įvairiais būdais. Dažniausiai naudojami dažai, kreidelės ar lipdukai. Bonami taip pat galite rasti įkvėpimo kitoms įdomioms technikoms:
Taip pat populiarios įvairios lauko dekoracijos, pavyzdžiui, gamtos motyvais ir velykiniais margučiais puošti krepšeliai, dėžės ar skrynios ar didelės vazos su pavasarinėmis gėlėmis. Tačiau jei neturite laiko kurti, žvilgtelėkite į Velykinių dekoracijų kategoriją, kur jūsų laukia daug gražių gaminių.


Velykų maistas

Visi žino tradicinius Velykų patiekalus, tokius kaip kiaušiniai, keptas mielinis pyragas. Ar šiemet norite paragauti ko nors kito?

  • Žirneliai – daiginti žirneliai, kurie greitai apkepami karštame svieste, o po to pabarstomi pipirais ir pasūdomi. Taip pat galima saldinti razinomis arba medumi ir cinamonu.
  • Vegetariškas troškinys – virtų lęšių ir kruopų mišinys, pagardintas česnaku, pakepintas smulkiai pjaustytu svogūnu ir mairūnu.
  • Užkandis – keptos virtos pupelės ir kruopos, pagardintos česnaku, mairūnu ir keptais svogūnais.
  • Pyragas iš mielinės tešlos – iš tešlos iškočiojami ploni ritinėliai, iš jų suformuojamas mazgas, ilgesnė dalis išlyginama ir papuošiama razinomis.