Vasaros išpardavimas | Sutaupykite iki 50 % →
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Patarimai minimalistiniam Kalėdų stalui sukurti

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Nepretenzingas, įkvėptas natūralių medžiagų, tačiau labai žavus. Taip gali atrodyti Kalėdų stalas, įkvėptas minimalistinio požiūrio į gyvenimą. Nesijaudinkite, šventiškos dvasios tikrai pakaks. Tereikia pasirinkti tinkamus šventinius elementus, skoningas dekoracijas ir naują šventišką kompoziciją pavyks sukurti net ir be ekscentriškų papuošimų.

Įsitikinkite patys ir prisėskite prie kalėdinio stalo, kuriame dera paprastos formos, švelnios linijos ir prislopinta spalvų paletė.

Netobulumas – privalumas

Nors porceliano elementai alsuoja prabanga ir niekada neišeina iš mados, sukurti gražų Kalėdų stalą galite ir paprasčiau. Pavyzdžiui, netaisyklingų formų keraminės lėkštės suteiks šventinei vakarienei jaukaus kasdieniškumo. Neutralios spalvos, pavyzdžiui, balta, kreminė ar pilka, įneš elegancijos.

Patarimas:
Derinkite skirtingus indų rinkinius! Padėkite pilką negilią lėkštę, o ant jos – kitos spalvos gilią lėkštę. Nepamirškite padėkliuko.

Ypatingi stalo įrankiai

Šventinę nuotaiką sustiprina neįprasti stalo įrankiai. Galite laikytis minimalizmo tendencijų ir lėkštes papildyti paprastomis formomis ir spalvomis – galite naudoti net spalvoto metalo stalo įrankius. Arba rinktis puošnesnes detales – geriausia paauksuoti įrankiai su graviruotais raštais, kurie suteiks stalui žavesio ir šiek tiek elegancijos.

Servetėlės kaip dekoracija

Servetėlės taip pat gali būti stalo puošmena. Ypač tinka lininės servetėlės, nes jos patraukia dėmesį savo įdomia struktūra ir medžiaga. Jos ne tik natūralios, antibakterinės, bet ir minkštėja po kiekvieno skalbimo. Nesijaudinkite, įmantriai lankstyti jų nebūtina, tiesiog perlenkite vieną kartą arba suriškite galą virvele. Pridėkite šakelę, cinamono lazdelę, imbierinį žmogeliuką ar keksiuką – stilinga (ir beveik taupanti laiką bei pinigus) dekoracija paruošta.

Stiklinės, kurios niekada neišeina iš mados

Tegul gėrimai išsiskiria skaidrioje taurėje! Juk patieksite geresnį vyną, todėl verta leisti išsiskirti jo skoniui ir spalvai. Įprastos formos puikiai tiks ir ant šventinio stalo. Baltajam vynui tinka tulpės formos taurė, raudonajam – platesnė baliono formos taurė, šampanui – fleitos formos taurė.

Dekoracijos

Jei stalo viduryje tarp padėklų ir maisto kupinų lėkščių dar liko vietos, užpildykite ją minimalistiniais žvakidžių laikikliais, vazomis ir teminėmis dekoracijomis, pavyzdžiui, keliomis spygliuočių šakelėmis, kankorėžiais ir kalėdiniais papuošimais.

Pirmiausia – komfortas

Galvokite ne tik apie stalą, bet ir apie patogumą sėdint. Įspūdingai atrodys ant kėdžių patiesti minkšti kailiai. Svečiai jausis jaukiai ir šiltai. O kada dar galima pasimėgauti kalnų namelio atmosfera, jei ne per Kalėdas?