15% nuolaida su kodu MINUS15 | Sutaupykite →
Viskas apie apsipirkimą
Lietuvių
5 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

7 patarimai, kaip elegantiškai padengti šventinį stalą naudojant tradicines Kalėdų spalvas

Jei norite, kad Kūčių vakarienė būtų išties elegantiška, pasirūpinkite ypatingu šventinio stalo dekoravimu. Naudokite tradicines Kalėdų spalvas ir įsitikinkite, kad patiekalai ant stalo sukurs ypatingą šventinę nuotaiką. Galite pasirinkti porcelianą, kuris visada atrodys elegantiškai, arba krištolą, kuris įneš subtilumo.

Pasisemkite įkvėpimo iš mūsų patarimų, kaip papuošti savo Kalėdų stalą stilingais indais, aksesuarais ir dekoracijomis.

Nebijokite eksperimentuoti su spalvomis

Nors su baltu porcelianu niekada nesuklysite, nebijokite eksperimentuoti ir šventinį stalą papildyti spalvomis. Naudokite dekoratyvines keramines lėkštes, kurios patrauks dėmesį tiek neįprasta forma, tiek spalva. Raudonas indų rinkinys ne tik sužadins apetitą, bet ir patrauks dėmesį. Nepamirškite pridėti ir keletą baltų ir tamsiai žalių detalių.

Tekstilė ​​ir stalo serviravimas

Ruošdami šventinį stalą rinkitės paprastą, klasikinę staltiesę. Staltiesė turėtų būti didesnė už stalo paviršių, idealu, jei ji būtų apie 30 cm didesnė kiekviename krašte, tačiau galite drąsiai rinktis ir iki grindų besitęsiančias staltieses. Jei nenorite stalo paviršiaus užtiesti staltiese, jam šventiškumo suteiksite mažais padėkliukais ar nedidele staltiesėle centre.

Papildykite savo stalą gražiomis medžiaginėmis servetėlėmis ir stalo kilimėliais. Prie raudonų indų tiks purpurinės, žalios arba smėlio spalvos servetėlės. Virtuvinė prijuostė pravers ruošiant kvapnius patiekalus.


Šventinės taurės

Elegantiškos taurės nuoširdiems tostams! Šventės metu vynas turėtų būti patiekiamas gražiose vyno taurėse su kojele. Idealiu atveju, turėtumėte naudoti krištolines taures – jos geriau išryškins gėrimo spalvą ir šventiniam stalui suteiks prabangos.

Baltąjį vyną galima pilti į siauresnę taurę, kuri leidžia geriau išsiskirti lengvam baltojo vyno aromatui, tačiau raudonam vynui geriau rinktis apvalias taures plačiu viršumi. Jų forma leidžia geriau mėgautis ryškiu raudonojo vyno aromatu. Papildykite stalą vandens dekanteriais, kad svečiai visuomet galėtų prisipildyti vandens.


Patiekite maistą stilingai

Nors saldumynai visada traukia smalsių svečių žvilgsnius, juos patiekite ant dailaus indo ar padėklo. Tam puikiai tiks serviravimo stovai, prabangios lėkštės ir padėklai. Dviaukštis serviravimo stovas leis sutaupyti vietos ant stalo, o tai reiškia – patiekti daugiau skanaus maisto!

Kalėdinės dekoracijos

Ypatingoms akimirkoms reikia ypatingų dekoracijų. Jaukumui sukurti pasitelkite šventines lemputes.

Ant stalo ar komodos pastatykite šviestuvus ar žibintus. Šventinį efektą padės sukurti ir retro figūrėlės arba mediniai akcentai.


Nepamirškite žvakių

Žvakės neabejotinai yra geras būdas šventinį stalą padaryti iškilmingesnį ir romantiškesnį. Nors ilgos žvakės atrodo labai elegantiškai, įsitikinkite, kad jos netrukdo svečiams matyti aplinkinių.

Jei stalo viduryje tarp dekoracijų ir indų vis dar yra vietos, ją užpildyti galite paprasta lempučių girlianda.