Turime naują programėlę | Visos naudos →
10 € jumsRegistracijaPrisijungimasKrepšelis Menu

Pagrindinė (pirmosios) virtuvės įranga? Šių daiktų neturėtų trūkti

Kateřina Chourová
Kateřina Chourová
Bonami Blogger

Virtuvės įrengimas yra iššūkis. Ypač kai tai – jūsų pirmoji virtuvė. Keptuvės, puodai, dubenys ir visokie prietaisai... Nenuostabu, kad kartais galite jaustis pasimetę. Tačiau tam, kad nereikėtų švaistyti laiko ir pinigų, paruošėme jums sąrašą daiktų, kurių virtuvėje neturėtų trūkti.

Jei laikui bėgant pajusite aistrą kulinarijai, visada galėsite įsigyti dar kelis prietaisus, kurie maisto ruošimą pakels į aukštesnį lygį.

Puodai ir keptuvės

Virtuvės įrangą turi sudaryti bent vienas puodų ir keptuvių komplektas. Iš pradžių užteks vieno didesnio (apie 3 litrų talpos) ir vieno mažesnio puodo.

Kokybiška 24-26 centimetrų skersmens keptuvė tikrai pravers. Tokioje keptuvėje greitai pagaminsite ne tik blynų, bet ir azijietiškų patiekalų keturiems asmenims.

Indų medžiagą rinkitės pagal kaitlentės tipą. Ir nepamirškite dangčių.

Patarimas:
Jei norite sutaupyti laiko, apsvarstykite greitpuodžio įsigijimą. Maisto gaminimas taps ne tik greitesnis, bet ir ekonomiškesnis.

Peiliai ir pjaustymo lentelė

Nors šefams profesionalams peilių tikriausiai niekada neužteks, įprastos virtuvės įrangoje užteks keturių: universalaus, pavyzdžiui, Santoku tipo, lupimo, duonos ir nerūdijančio peilio.

O kaip dėl pjaustymo lentelių? Iš tiesų, naudosite tris: kepiniams, mėsai, vaisiams ir daržovėms. Nors ant medinės lentelės galėsite patiekti ne tik užkandžius, bet ir padėti karštus puodus, plastiką lengviau prižiūrėti ir jis nesugeria produktų kvapų. Todėl puikus pasirinkimas būtų pasirinkti dvi skirtingas pjaustymo lenteles.

Pagrindiniai prietaisai

Jokia virtuvė neapsieis be elektrinio virdulio. Jis neužims vietos ant kaitlentės, o tai ypatingai pravers tada, kai kaitlentė bus užimta. Ruošiant desertus, neapsieisite be svarstyklių ir maišytuvo.

Jei jūsų pusryčiai ar vakarienė neapsieina be skrebučio ar traškios duonos, skrudintuvas iš tiesų pravers. Jei skrebučiais lepinsitės tik kartais, užteks ir kokybiškos keptuvės.

Dubenys

Kelių skirtingų dydžių dubenėlių rinkinys tikrai pravers. Mažame bute pravers kelių skirtingų dydžių sukraunami indai, kurie derės tarpusavyje ir taupys vietą. Plastikas yra lengvesnis, tačiau nerūdijantis plienas dažniau naudojamas patiekimui. Rinkitės tokius dydžius, kad turėtumėte bent vieną didesnį dubenį tešlai, salotoms maišyti, ir mažesnius – skanėstams ir padažams patiekti.

Kepimo skarda arba kepimo indas

Jei turite orkaitę, nedvejodami pasinaudokite ja ruošdami greitus ir paprastus patiekalus. Būtinai įsigykite kepimo indą, kepimo skardą arba gilesnį kepimo indą. Iš kelių ingredientų per pusvalandį paruošite puikius pietus ar vakarienę.

Virtuvės reikmenys ir įrankiai

Maisto ruošimas neįsivaizduojamas be tam tikrų įrankių. Todėl nepamirškite ir apie keletą medinių šaukštų, kempinėlių ir padėkliukų. Taip pat praverstų ir volelis bei kilimėlis.

Reikalingos smulkmenos

Ir galiausiai – mažos, bet labai reikalingos smulkmenos. Įsigykite kamščiatraukį, skardinių atidarytuvą, samtį, arbatos sietelį, konditerijos švirkštus, plaktuką mėsai ir kiaušinių pjaustyklę. Ir štai, jau turite puikų rinkinį nuostabiems kulinariniams eksperimentams.